Ocelové lanko do křovinořezu?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Ocelové lanko do křovinořezu?

Odeslat příspěvek od Klamerka 2. 6. 2018 20:38

Tloušťka struny by měla odpovídat typu, ale hodně namotaná a utáhnutá...to mě nenapadlo.
Když jsem naposledy sekal, tak jsem doslova namotal, nastartoval, zajel do trávy a po třiceti sekundách přestal sekat, protože byly obě struny useknuté hned u otvorů a povysunutí nepomáhalo.

Zkusím podle rady upravit. Děkuji

Odeslat příspěvek od Bedrych 18. 5. 2018 17:03

Ocel bych nedával z důvodu bezpečnosti nebo Vám to “urve” ruce, až se o něco pevnějšího krovinořez chytne.
Struna se Vám pravděpodobně po bouchnutí nevysouvá proto, že jí máte namotanou uvnitř až moc. Když je totiž zásobník plný, tak se nedokáže povysunout.
Trochu odmotejte a vyhoďte, ať je uvnitř prostor = vlastní stejná zkušenost.
Ještě by to mohlo být moc tlustou strunou, než je pro daný křovinořez doporučeno.

Odeslat příspěvek od Klamerka 17. 5. 2018 19:55

Zdravím

Velká část našeho pozemku má takový charakter, že jej musím sekat křovinořezem. Sekání strunou je fajn a docela rychlé, ale neumím správně povolovat strunu (nikdy jsem nesekal, pozemek jsme koupili nedávno).

Koupil jsem křovinořez, kde je již struna v základu. Pochopil jsem, že se plastová struna opotřebovává a tak je nutné občas strunu povysunout. Ptal jsem se v okolí a dostal odpověď "Plný plyn a bouchni hlavou o zem. Na hlavě se povolí tlačítko a odstředivou silou se povysune struna".

Prd. Nic se mi nevysunuje, ať s křoviňákem mlátím o zem, jak chci a struna je po malé chviličce useknutá hned za otvorem v hlavě. V balení křovinořezu byly dvě hlavy a dělá mi to s oběma. Nemyslím, že by to ve fabrice taky namotali špatně, takže jsem trouba, který to neumí. Po půl hodině, když musím třikrát vypnout, sundat, rozebrat, ručně povytáhnout, nasadit, nastartovat...mě to už nebaví. S kotoučem je to lepší, ale zase se mi tráva namotává na kotouč a efektivita je mnohem menší.

Křovinořez stol kolem 4k, takže neočekávám nějakou profi kvalitu. Pomůže nákup nějaké lepší hlavy? Není možné zaměnit strunu za pevnou délku ocelového lanka, které se hned neusekne?

Nahoru