Nálev z kopřiv jako dusíkaté hnojivo


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Nálev z kopřiv jako dusíkaté hnojivo

Odeslat příspěvek od dama 55 27. 8. 2011 09:13

Asi taky záleží, kolik najednou toho člověk kvasí. Já toho mám kyblíček od utopenců a ani nevím, že by něco cítit bylo. Používá se to stejně hodně ředěné a pod okny si kopřivy nejspíš nikdo nekvasí.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 26. 8. 2011 11:56

Mně osobně to, jak jsou zákvasy cítit, nevadí. Když výluh spotřebuji, použiju i vyluhovanou bylinu a dám ji jako mulč k rostlinám.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 26. 8. 2011 10:32

Nějaké metody, jak zápach vyřešit, jsou popsány v článku o bylinných zákvasech: http://abecedazahrady.dama.cz/Bylinne-z ... fault.aspx.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 9. 4. 2008 15:55

Bohužel je to chemický hnilobný proces,bioekologický rozklad,jediná snad pomoc je ta nevyrábět to v místech provozu na zahradě případně v rámci sousedských vztahů ani na hranicích pozemků.Kádě a sudy nedávat na přímé slunce,spíš do stínu kde sice proces probíhá pomaleji ale s menším plynovým obtěžováním.Ale většinou tato reakce jde rychle a brzo tento problém odezní.Ale samozřejmě se vrátí při odběru kdy se s koncentrátem pohne.

Odeslat příspěvek od avoklibokavi 5. 3. 2008 12:21

Dělám hnojivo z kopřiv i z rajčat, (když vyštipuji rajčata). Zaleju vodou, dám zkvasit a za deset dní používám, ale ředím 1:10. Střídám hnojení kopřivovou jíchou a pak zas rajčatovou. Strašně to *****í. Nevíte čím se to dá srazit? Mě to nevadí, ale sousedi brblají. Někde jsem četla, že na to něco existuje, ale zapomněla jsem co.Iva.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 9. 5. 2007 08:32

Tímto přírodním nálevem se nedájí žádné rostliny ani spálit ani přehnojit a vůbec poškodit.Výtažky mají na rostliny komplexní vliv.Ale nikdy nedocílíme přebytku který by uškodil.Kopřiva obsahuje železo,vápník,kyselinu křemičitou,stopové prvky ,vitamíny.Ale je třeba použít nekvetoucí rostliny kopřivy!Jako další byliny můžeme použít cibuloviny,heřmánek,kopretiny vratič,kostival lékařský,pelyněk,ale i rajčata.

Odeslat příspěvek od ma.krtek 17. 9. 2006 23:37

snad to ani spálit nemůžeš- možná ten koncentrát trochu nařeď vodou, ale ukrutně to *****í. Ale hnojí !!

Odeslat příspěvek od Návštěvník 14. 6. 2006 08:32

hele a kdyz tam dam moc kopřiv muzu to spalit

Odeslat příspěvek od Milkos 12. 4. 2006 14:46

Take je dobre pridat trochu (ne moc) slepicince.

strelec

Odeslat příspěvek od Saška 5. 1. 2006 17:23

Léta hnojím růže nálevem z kopřiv a nemůžu si to vynachválit! Zkuste to také. Dají se do nějaké nádoby zkvasit a za týden se s nimi zalévá. Rostliny rostou a je na nic míň mšicí.

Nahoru