Harmonia axyridis-hrozná invaze východní berušky


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Harmonia axyridis-hrozná invaze východní berušky

Odeslat příspěvek od samarit 7. 10. 2018 11:09

Vloni na podzim mi přiletělo na fasádu množství těchto berušek. Našly si všelijaké škvíry pod střechou, vlezly až do domu a celou zimu nás v domě obtěžovaly. Vylézaly za teplem a světlem. Při zabití, nebo jen podráždění strašně zapáchají. Myslel jsem, že letos po takovém tropickém létě vyhynuly, ale právě teď jich přiletělo na západní zeď domu (Rakovnicko) snad miliony. Pokusy postříkání sprejem, vysávání vysavačem, odfukování kompresorem - vše je marné. Přilétá tisíce nových a nových. Sousedé je mají také i na barevných domech, na bílou nalétají nejvíc. Takže nám až do pozdního jara budou zase znepříjemňovat život. Existuje nějaká obrana proti této hrůze? Díky za každou radu.

Nahoru