Kdy mám ošetřit angrešt proti plísni?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Kdy mám ošetřit angrešt proti plísni?

Odeslat příspěvek od ma.krtek 25. 9. 2006 22:04

Lze použít i přípravky "bez jedů", např. BIOOL nebo BIOTON

Odeslat příspěvek od Pickuper 15. 1. 2006 21:20

No ono je potřeba si ujasnit, pojem "plíseň angreštu".Odborně se toto nazývá "padlí angreštu", přičemž zejména je rozšířené tzv. americké padlí angreštu" Já osobně proti americkému padlí používá fungicidní přípravek KARATHANE LC což je postřikový ve vodě emulgovatelný přípravek, který se používá v dávkování 5ml/10l což je velmi ekonomické vzhledem k balení 2×5ml (24ks), 1×50ml (15ks). Mimo angreštové padlí je tento přípravek vhodný i proti padlí na jabloni, okurkách, mrkvi, petrželi, tabáku, révě vinné a růžích.
:wink:

Odeslat příspěvek od germi123 15. 1. 2006 09:16

miljan: To je také jedno z možných řešení. Když už s keřem nic nelze udělat :-)

Odeslat příspěvek od miljan 14. 1. 2006 22:32

Ano, mechanická ochrana je nejúčinnější, také jsem ji provedl motykou a od té doby mám pokoj.

Odeslat příspěvek od germi123 14. 1. 2006 18:51

Dobrý den. Plísně angreštu jsou vemi rozšířené a je potřeba proti nim začít bojovat co nejdříve, takže už jakmile začnou listy hnědnout na okrajích, je potřeba je odstříhat. Pokud tak neučiníte, plíseň bude na keři přezimovat a na jaře zase nastoupí v plné síle. Nejjistější jsou však chemické postřiky. První se provádí kterýmkoli protihoubovým přípravkem právě v této době. Může to být Fundazol, Karathane, Rubigan nebo Novozir. Druhý postřik se dělá v době, kdy angrešt odkvétá nebo po odkvětu a plůdky jsou jako malé hrášky. Tyto dva postřiky zaručí, že angrešty zůstanou čisté až do sklizně.
Po sklizni se provede třetí, poslední chemický postřik protihoubovým přípravkem.
Po chemickém ošetření se doporučuje udělat ochranu mechanickou. Tj. na konci září nebo na začátku října, když jsou ještě na keři či stromku listy, ostříhat jejich konce nůžkami a spálit je.

Odeslat příspěvek od Koniklec 10. 1. 2006 16:25

Angrešty mi v zahrádce poslední dobou ničí podivná plíseň. Nemůžu se jí zbavit ani postřikem. Ale asi s ním začínám pozdě. Stříkám až v době květu.

Nahoru