Přesazovat ihned kupované pokojovky?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Přesazovat ihned kupované pokojovky?

Odeslat příspěvek od dama 55 1. 9. 2013 15:22

Já přesazuju jen když je substrát už od pohledu nevábný - mokrý, nebo lezou spodem ven kořeny. Kde si nejsem jistá jak s balem, tak ze začátku raději jen do většího květináče - tak o 1cm na každé straně a obsypat čerstvým. Hned se i vidí, jestli na kořenech neřádí nějaké breberky. Kdoví, kde rostlina byla a jak tam s ní zacházeli.

Odeslat příspěvek od kočičí 1. 9. 2013 10:30

Moje zkušenost - pokud se nejedná právě třeba o sukulent, který je nasazený v nasákavém rašelinovém substrátu a v zimě by špatně vysychal - nechat do jara tak, sledovat, jak se substrát chová, aby nebyl moc mokrý a nebo zas suchý jak troud, což rašelina umí, a přesadit až na jaře. V zimě se stejně nehnojí a zalívá se omezeněji, rostlina nepotřebuje tolik živin. Rozhodně si myslím, že rostlině prospěje přesazení až na jaře a na zimu ji radši nechat v klidu. Jedině kdyby to byla rostlina již z obchodu několikrát přelitá, což rádi dělají ve všech supermarketech, pak přesadit, ale to už by bylo poznat na zdravotním stavu té rostliny a takového chudáka na podzim raději nekupovat. Záchrana se může povést podle mě leda na jaře či v létě. Tak ať se daří.

Odeslat příspěvek od ondrasheq 30. 8. 2013 22:14

Ahoj,

slyšel jsem názory, že koupené pokojovky bývají v nevhodným, levným substrátu. Má smysl je po zakoupení, s ohledem na tuhle roční dobu, je ještě přesadit do něčeho lepšího?
Konkrétně jde o koupenou kalateu a monsteru.

Díky moc,
O.

Nahoru