Kokosová palma


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Kokosová palma

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 24. 3. 2011 21:49

Ionnes, 13? Tolik? To teda zírám! :shock: :shock: :shock: Ta moje už před časem padla - musela jsem ji dát z ložnice do kuchyně, ale nové prostředí jí vůbec nesedlo. Docela rychle začaly odcházet listy a byl konec. :'(

Odeslat příspěvek od lonnes 24. 3. 2011 19:01

:-) Já už jich měl 13 a vim že musí bejt u okna a blízko topení :-)
:!: :!: :!: :!: Zavlažovat ob den :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 9. 10. 2009 19:51

Tak to zní nadějně. :mrgreen:

Odeslat příspěvek od Danielka.9 9. 10. 2009 17:29

Katko nijak, není to žádná milovnice kytek, jak my tady jen ji zaleje, ani navím,jestli ji hnojí, jen když už leze z květináče tak ji přesadí. Už mají ten největší květináč.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 9. 10. 2009 17:22

Fakt? Tak to je prima zpráva, díky, Danielko! 8-D Protože na netu jsem jinak četla, že je to zbytečná koupě a že nikomu, kdo ji nemá ve skleníku, dlouho nevydrží (zvlášť v bytových podmínkách). U nás se jí daří, zítra ji za světla vyfotím, vyrostly jí nové dva listy a má se k světu. A Dani, nevíš, jak se o ni ta známá stará? ;-)

Odeslat příspěvek od Danielka.9 9. 10. 2009 16:12

Katko bude v pohodě, :tleskani moje známá ji má 18 let, to už je obr.

Odeslat příspěvek od Moravanda 9. 10. 2009 13:10

Já myslím že to zvlááádne :-)) ;-)

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 9. 10. 2009 11:12

Možná by někoho zajímalo, jak se daří kokosce. ;-) Nedávno začala ztrácet stabilitu, díky čemuž jsem zjistila, že jí kořen prorostl odtokovou dírkou v květináči, takže před pár dny jsme ji přesadili do většího. Vypadá to, že se jí daří, roste jí další nový list, teď doufám, že zvládnem i zimu. :-)

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 8. 7. 2009 09:33

Zdravím, Jindro,

já mám kokosovou palmu od konce března, jak jsem psala výše, takže můžu vycházet jen ze svých tříměsíčních zkušeností. Pořádné přesazení bych nechala až na jaro, kdyby to bylo velmi nutné, tak na podzim, kdy už nebude tak teplo. Každopádně v nynějších vedrech bych se pořádnému přesazení určitě vyhnula a zatím dala palmu i se stávajícím květináčem do nějakého většího. Doporučuji (zvláště přes léto) pravidelné rosení a zálivku. Já palmičku rosím a zalévám tak obden, když je vedro, tak se snažím každý den - dávám jí vodu do podmisky a do večera je vypitá. Když rosím, tak nejen listy, ale právě i ořech. Mokrý hadr bych na něj víc už nedávala, aby se na ořechu neobjevila plíseň nebo nezačal zahnívat.
Držím palce a dejte vědět, jak pokračujete. ;-)

Katka

Odeslat příspěvek od jindra 7. 7. 2009 23:47

Dnes jsem dostal danajský dar - kokosovou palmu /sazenice/ asi 1m vysoká,při rozbalení jsem zjistil, že je již puklý kořenáč, nevím zda ji mohu teď přesadit,nebo vložit jen do většího kořenáče a přesadit až na jaře. Pokud přesadit jaký zvolit substrát ? Rovněž jsem zjistil, že kokos je dosti zatvrdlý, toto jsem řešíl přiložením mokrého hadru na povrch kokosu a několikerým namočením vlažnou vodou/asi na 2 hod./, doufám že to pomůže. Poradí někdo?

Odeslat příspěvek od Ram1 4. 5. 2009 15:42

Pěstovat kokosovou palmu v bytě je docela náročné. Vysoká teplota, vysoká vlhkost a hodně světla jsou pro ni dost důležité, takže v našich podmínkách je to jen chytrý tah obchodníků, jak z lidí vytahat peníze. Pokud se vám podaří vytvořit jí podmínky, tak začne růst raketovým tempem a strop jí bude brzy nízko.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 31. 3. 2009 21:24

Jéje, to jsem zvědavá, jak to dopadne. Běli, se zimní zahradou souhlasím, hodila by se, ale té se možná dočkám až tak někdy v daleké budoucnosti. :-]
Hanko, díky za rady, teď ještě držet pěsti. :mrgreen:

Odeslat příspěvek od HanaT 31. 3. 2009 20:58

Katko tahle palma je náročnější na vlhký vzduch, nevystavujte ji přímému slunci ,ale světla chce hodně,v zimně jí postačí teplota 16-18 stupňu,
v létě jí vyhovuje časté mlžení jinak jí budou zasychat konečky listů,zálivku přes léto má mít taky vydatnější,
ať se daří.

Odeslat příspěvek od Bělena 31. 3. 2009 20:51

Taky jsem se divala na net a tam jsem zjistila,ze jeji pestovani je skutecne narocnejsi. :hm Asi by fakt pomohla zimni zahrada,vzhledem k tomu,ze potrebuje vlhci vzduch.Katy,preji hooooodne uspechu v pestovani :tleskani ,je moooc pekna. :tleskani Pritel ma me sympatie :tleskani :tleskani :potichu

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 31. 3. 2009 20:39

Moravando, díky, jen aby! Dnes jsem na netu hledala informace o jejím pěstování a plno lidí (vlastně většina) psalo, že jim dlouho nevydržela. Nevím, jestli je to na fotce dobře vidět, ale je vysoká skoro jako dveře. Chtěla jsem ji v koupelně porosit, ale raději jsem to opatrně zvládla v pokoji, protože když se ji pokouším někam donést, listy se jí otírají o zdi, což není moc fajn.

Scandiaca: cena nečekaně příznivá, přesně 199 Kč. Když přítel viděl, jak kolem ní stále kroužím, dostala jsem ji jako dárek, musím ho pochválit. :mrgreen:

Nahoru