Mikado Gold: hodně zvláštní pokojovka


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Mikado Gold: hodně zvláštní pokojovka

Odeslat příspěvek od ottova 27. 5. 2007 22:14

Mikádo patří k poměrně novým rostlinám na trhu. Loni v létě jsme ho představovali v článku "Nové pokojové rostliny dobývají český trh", pokud byste se chtěli něco málo o této jihoamerické rostlince dozvědět. Tady je "výcuc" o pěstování:
Vyžaduje světlé, ale polostinné stanoviště s teplotami okolo 20°C a dobře prohnojený substrát. Zem by měla být stále vlhká. Zaléváme spodní zálivkou do misky do výšky 1-3 cm podle velikosti rostliny. Můžeme ji postavit také na oblázky nasypané do misky s vodou. Přihnojujeme tekutým hnojivem.
Zdravím Z.Ottová (AZ)

Odeslat příspěvek od Kryštof Korb 28. 4. 2007 09:08

no opravdu hezká kytka :) v Ikea jich mají plno, to se musí uznat a dá se tam vybrat

Odeslat příspěvek od standys 28. 12. 2006 15:36

taky jsem po ní koukal a manželka jí chtěla. Tak až příště do ikea pojedeme, udělám ženě radost. Já na pokojovky sice moc nejsem, ale žena ano

Odeslat příspěvek od Nadšenec 9. 1. 2006 09:45

Hezký den, Ikea je velmi rozumný podnik, nebo spíše dobře ví, co dělá. Prodává v zásadě nenáročné a efektní druhy pokojovek. Kápl jste na jednu z velmi nenáročných rostlin. Přesto však dávejte pozor na sucho. To přímo nesnáší. Miluje rosení a hlavně nikdy nesmí přeschnout půda. Raději ji nechejte občas stát ve vodě. Je to totiž bahenní rostlina. Má ráda i sluníčko, nikdy však úpal. Tak jestli vám na tom okně praží slunce, moc se jí to líbit nebude. Jinak vydrží i v koupelně, kde moc světla není. :) A květy jsou něco jako slaměnky. Časem odkvetou a můžete je ostříhat.

Odeslat příspěvek od Marek Lutonský 8. 1. 2006 22:49

Všimli jste si, že IKEA prodává velmi zajímavé pokojové květiny? Nedávno jsme si tam koupili domácí bambus a dnes jsme objevili Mikado Gold (Syngonanthus Chrysanthus).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Je to hodně zvláštní kytka, však ji vidíte na obrázcích. Z trsu tenkých listů míří vysoko vzhůru tenké stonky zakončené drobnými květy.

Máte s Mikadem nějaké zkušenosti. Co dělat, aby přežilo?

Nahoru