Jak rozprostřít kačírek mezi trvalky a keře


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak rozprostřít kačírek mezi trvalky a keře

Odeslat příspěvek od M2M 24. 4. 2014 09:32

Děkuji za info

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 24. 4. 2014 08:38

Kačírek se obvykle dává až na fólii, která má zabránit růstu plevelů, sám slouží spíš jako dekorace. Nejprve se fólie položí na záhon, pak se do ní vyřežou otvory tam, kde mají být rostliny, a až je tam zasadíš, zakryješ ji kačírkem. Otázkou je, nakolik a zda vůbec je toto řešení vhodné pro rostliny - zemina pod fólií se zapařuje, má oproti normálu vyšší teplotu, rostliny nemají prostor pro další růst - někteří architekti a zvlášť zahradníci toto řešení odmítají, i když těch je menšina (dle mého názoru kvůli financím - je rozdíl, jestli zákazník zaplatí jen za vysazení rostlin, nebo navíc ještě za fólii, její pokládku a pak kačírek a jeho rozmístění). Také je potřeba vzít v úvahu, že kačírek coby kámen se nahřívá a zahřívá i rostliny kolem, takže je potřeba vybírat k němu ty, kterým větší akumulace tepla nebude vadit. Osobně tady tomuto řešení neholduji. Zkoušela jsem variantu jako ty, kačírkem (větší kousky) jsem obsypala Miscanthus, což je vzrůstná okrasná tráva, ke které se mi to pohledově hodí (na rozdíl od mnoha jiných druhů rostlin). Kačírek tolik tepla nepohltil, protože ho tráva stínila. Působilo to pěkně, ale po čase začal plevel prorůstat a ve výsledku to šlo okopat ještě hůř, než kdyby tam kačírek nebyl.

Odeslat příspěvek od M2M 24. 4. 2014 06:26

Dávám k novým trvalkám, které jsem před pár dny zasadil kačírek. Zajímalo by mě, jestli se kačírek dává těsně ke stonkům rostlin nebo se uděla kolem takové kolečko bez kačírku aby mohla rostlina růst a zvětšovat se. Nevím jaký je správný postup. Rostliny jsou nové a téměř malé.

Nahoru