Jak pěstovat tabák?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak pěstovat tabák?

Odeslat příspěvek od Klivie 17. 1. 2012 14:46

A krásně voní.

Odeslat příspěvek od Tubtabaka 17. 1. 2012 11:26

Podrobné a zajímavé informace o pěstování jsou na:

Pěstování a zpracování tabáku

Odeslat příspěvek od Kateřina Dvořáková 13. 4. 2008 16:31

Tabák, pokud ho necháte, sám vysemení - a dost semínek pak znovu vyroste. Někdy až moc. :-P

Odeslat příspěvek od kejki3 11. 4. 2008 23:27

A já jen doplním, že ten okrasný už druhou zimu nevymrzl a roste dál.

Odeslat příspěvek od Kateřina Dvořáková 11. 4. 2008 14:00

Kukas: Jasně, v ČR se tabák dá bez problémů pěstovat. Ideálně se mu daří u nás na jižní Moravě, ale zvládne to i ve vyšších polohách.
Není to vůbec těžké. Já sama pěstovala ne přímo ten, který Vy chcete, tabák viržinský (Nicotiana tabacum), ale okrasný. Nicméně se pěstují stejně a moje sousedka říkala, že za války její tatínek sušil a kouřil listy právě z toho okrasného.
Potřebuje neutrální ph, sluníčko, zemina nesmí být pořád vlhká. Spodní listy časem žloutnou, tak je musíte odstraňovat. A suší se jenom zelené svěží lístky.
Nebojte, roste sám. :-D

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 10. 4. 2008 23:40

Skuste kouřit ty petunie když jsou příbuzné. :mrgreen: Zrovna dnes jsme řešili v práci že jsme jich udělali moc. :-S

Odeslat příspěvek od Fidych 10. 4. 2008 23:31

Tabák si pěstovali už za války kuřáci na zahrádce - prý opravdu stačí teplo a slunečno. Z počátku dost zalévat.
V mokru /deštivém počasí) je náchylný na plísně. Ale kdy tenkrát tabák sklízeli, to už se dědy bohužel nezeptám, jen vím, že ho měli svázaný v trsech a sušili na půdě: byla tam poměrně tma a sucho a teplo. Nesměl ale moc přeschnout, nedal by se řezat na kouření, byla by jen drť..
Třeba se vám ozve nějaký pěstitel :nenapadne

Odeslat příspěvek od peroxid 10. 4. 2008 16:04

mi sme spravili sadenice v maji presadzali do zeme.teraz maju vysku 1m a rastu dalej.nevyzaduju takmer ziadnu starostlivost len odtrhavat spodne listy ktore su nevhodne na zber.fajcit sa da.je ich viac druhov ale nazvi si uz nepametam

Odeslat příspěvek od standys 4. 8. 2006 16:02

Nám vždycky profesor při přednášce říkal, že jestli chceme potrestat souseda, aby jsme mu vysely tabák na zahradu a bude se ho jen těžce zbavovat. Nevím co je na tom pravdy, protože jsem to nikdy nezkoušel. Měl by patřit do stejné čeledi jako petunie, tudíž se u nás pěstuje jako letnička. Má hodně drobná semena a tak bude chtít vysít do dobře prosáté zeminy a semínko nezahrabávat - to vše v únoru. Potom následuje za pár týdnů přepíchání do květináčků a po zmrzlých mužích na stanoviště. Snad je to tak dobře, protože to beru dle těch petůnií. Bude chtít nejspíš teplo a sluníčko. Pro použití na kouření bude potřebovat fermentaci a postupy jako v oblastech, kde se pro tento účel pěstuje. tak hodně zdaru :wink: :arrow:

Odeslat příspěvek od Kukas 4. 6. 2006 12:50

dobrý den chci se vás zeptat jestli lze pěstovat v ČR tabák.a jaké má nároky?a lze jej využít pro kouření?atd.děkuji

Nahoru