Trávník z louky


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Trávník z louky

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 25. 6. 2013 09:19

Pokud budete stavět až příští rok, doporučuji domluvit si s nějakým chovatelem, že vám letos na chvíli půjčí na pozemek ovečky. Velkou plochu zvládnou spást za 14 dnů tak úžasně, že sečením byste podobného výsledku nedosáhli ani omylem. No a do budoucna doporučuji zamyslet se nad variantou mít trávník jen kolem domu a na zbytku pozemku kvetoucí louku (plus další rostliny včetně stromů a keřů). Nelíbí se mi plochy, kde je jenom dům, všude kolem pokus o anglický trávník, a aby bylo jasné, že jsme na venkově, dva tři exotické stromky obsypané nejlépe barevným mulčem tvořícím kruh. Vypadá to příšerně.

Odeslat příspěvek od martinsip 24. 6. 2013 18:18

Zlepší, ale čistě hustý anglický trávník asi z toho nebude. Pokud nejsi hnidopich, tak to stačí. Občas někde doseješ. Ale počítej, že třeba pampelišek se nezbavýš ani sekáním. Jediné co pomůže, je zničit veškerou vegetaci nějakým herbicidem. Potom všechno vyhrabat, navrh slabou vrstvu lepší zeminy, uválcovat a osít a pak hodně zalévat a sekat při cca 8cm o 3 cm.

Já osobně na 1200m2 na to prdím a pouze sekám. Teď mě spíš zlobí mech. :oops:

Odeslat příspěvek od Jarmilacek 24. 6. 2013 15:11

Máme nový pozemek, na který budeme příští rok stavět dům. Dříve to bylo pole, v tuto chvíli je to taková plevelná louka. Je tam mnoho rostlin co nedokážu pojmenovat, sem tam to vypadá i na nějaké obilí, různé traviny, kopřivy a kdovíco. Průběžně to sekáme ať se to moc nesemení. No a řešíme v tuto chvíli otázku, jestli má smysl tu plochu už teď nějak ošetřit, abychom se později dostali do stavu hezkého trávníku.
Má to vůbec v tuto chvíli smysl řešit? Nezlepší se to částečně tak nějak "samo" tím, jak to budeme průběžně sekat?

Nahoru