Popínavé rostliny na betonový plot


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Popínavé rostliny na betonový plot

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 25. 6. 2013 09:44

Rozhodně bych plot nechala porůst něčím neopadavým, aby nebyl vidět. A určitě z obou stran, ať si kolemjdoucí nemyslí, že tam máte vězení. Jak doporučují ostatní, břečťan je výborný základ. Vybírat můžete mezi kultivary se zelenými, ale i žlutě či bíle panašovanými listy různé velikosti. K tomu bych dosadila v různou dobu kvetoucí keře a trvalky, které zjemní ostrý přechod mezi trávníkem a zdí.

Odeslat příspěvek od kejki3 22. 6. 2013 22:50

Některé zimolezy jsou stále zelené, ale i břečťan mění v zimě barvu. Stojí to za to, přidat opadavé rostliny, mají krásné květy. Clematis je česky plamének, povíjnice je Ipomea.

Odeslat příspěvek od Pačesák 20. 6. 2013 21:18

No, naj riesenie je samozrejme Hedera helix - brectan. Existuje nepreberne mnozstvo variet, co sa tyka tvaru listov a aj farieb. Je vhodne ich skombinovat.
Do toho by som ale pridal este Parthenocissus - pavinic.
Ten sice na zimu opadava, ale krasne sa sfarbi do zlta, cervena a fialova. A plody pavinica su akoze divoke hrozno, ktore v zime chuti vtakom.
No a samozrejme sa da do toho este pridat napr. Clematis - plamienok (po vasom tusim povijnice). Je vela Clematisov s roznymi kvetmi - co sa tyka velkosti a aj farieb. Kvitne po cely rok.

Odeslat příspěvek od M2M 18. 4. 2013 12:05

Budu mít tento plot:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A chtěl bych před něj vysázet nějakou popínavou rostlinu aby celý plot obepnula. Řešením je asi břečťan ale jestli neexistuje ještě něco pohlednějšího co je zelené celý rok, co má např. i květy atp.

Napadá Vás něco?

-- 18. 4. 2013 13:20 --

Napadla mě vinná réva, ale ta asi po betoně nepůjde.

Nahoru