hluboký řez šeříku


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: hluboký řez šeříku

Odeslat příspěvek od Scandiaca 30. 6. 2014 06:59

- Chci jenom přidat poděkování, taky mě zajímalo, jak na šeřík. Takže děkuji! :-)

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 16. 5. 2008 21:33

Hluboký řez u šeříků není problém,naopak,snadno regeneruje,ze spících oček.Doba která je pro toto nejvhodnější pomalu nastává!Jakmile šeřík odkvete tak se může začít seřezávat.Moje rada zní,a)buď vyřežeme všechny silné větve z korunky a ponecháme roční,b)korunku kompletně ořežeme cca 20-30 cm od hlavy kmínku.Moc neesteticky bude korunka vypadat opravdu jen pár dnů až týdnů,rychle obroste novým listím.POZOR u radikálního řezu u keřového šeříku je možné podpoření nových "výmladků" z kořenového prostoru,pokud si to nepřejeme musíme toto co nejdříve odstranit .jinak je šeřík dost invazivní rostlina která v přihodných podmínkách ráda obsazuje prostor.

Odeslat příspěvek od Pepa z Konice 16. 5. 2008 20:24

Prosím o radu zda je možné provést hluboký řez šeříku pěstovaného na kmínku. Koruna je příliš velká, překáží a hrozí že ji kmínek neudrží (i když je u kůlu). Výška kmínku skoro 2 metry. Jak hluboký řez je možný a v kterou dobu. Děkuji za radu.

Nahoru