Počasí


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Počasí

Odeslat příspěvek od vlazy 5. 8. 2018 10:39

Já také před teplem příliš neuteču. Jedině tak do sklepa, ale tam se mi příliš nechce trávit den. Teplo je všude, ale mám doma pokoje s okny na obou stranách domu a tam kde dopoledne hřeje slunce je odpoledne trochu chladněji a opačně. Teplotní rozdíl není příliš velký, ale trochu je to poznat. Pokud má někdo dost peněz a nekouká na ně tak by se to teplo dalo řešit možná pořízením nějaké klimatizace, ventilátoru atp.. Netvrdím, že by mi zima nějak hodně vadila, ale dokážu se mnohem lépe přizpůsobit a zvyknout na horko než na zimu. Zima by mi stačila tak asi měsíc, ale bohužel máme ji tu po většinu část roku což mám na mysli teplotu pod 20°C. Příliš nechápu ty kecy o oteplování země když většinu roku tu máme teplotní zimu. Nevím jak je to jinam ve světě, ale u nás v Česku to tak je.

Odeslat příspěvek od rajsa 5. 8. 2018 07:59

Tak já to mám opačně, před teplem neuteču, nebot' bydlím v paneláku , do obou oken od rána pere slunce a i když zatáhnu, stejně tam mám přes 30°C. To se drží až do večera a v noci všechno otevřu a to zchladím na 24 a ráno to zas začne topit. To v zimě si zapnu radiátor a na peníze nekoukám, prostě to se nedá nic dělat. Neříkám že zimu mám ráda, ale beru to tak, jak to je. Neznamená to, že jsem milovnice zimy, když mi teplo vadí.

Odeslat příspěvek od vlazy 4. 8. 2018 17:48

Přírodu příliš nepřizpůsobíme tak jak by se nám to líbilo. To se už zkoušelo v minulosti, ale ukázalo se, že to nebylo příliš dobré a nyní se řeší následky toho co se tím způsobilo. Spíše bychom se měli snažit přizpůsobovat přírodě my a učit se žít v prostředí tak jak nám ho příroda vytváří. Já docela dobře chápu, že některým lidem teplo způsobuje problémy, ale stejně tak i zima způsobuje lidem problémy. Nejsem už žáden mládenec a je mi už docela dost let i když za nějakého starého dědka se prozatím ještě nepovažuji. Nynější letní teplo se snažím trávit tak, že omezuji pobyt venku na slunku a jsem raději doma ve studenějších pokojích. Pokud mám nějakou práci venku tak většinou navečer při nebo po západu slunka. Pro mne je lepší, jednodušší a levnější čelit letnímu teplu než zimní zimě a mrazům. Zrovna tento týden jsem musel řešit následky minulé zimy kdy mi přišla faktura za plyn s doplatkem a kde to je většinou za zimní topení. V Africe je možná hezky a dobře (asi jak kde), ale já jsem se narodil zde v Česku a zde bych chtěl i zůstat. Nepatřím k těm co neustále mění svoje bydliště a hledají to pravé kde by jim bylo nejlíp. Stejně tak bych i já mohl poradit milovníkům zimy a stěžovatelům na léto aby se přestěhovali např. na Sibiř kde by jim možná bylo celoročně dobře.

Odeslat příspěvek od rajsa 4. 8. 2018 14:27

To bude asi tím, že se tam ti lidé narodili a jsou od přírody přizpůsobeni. Těžko by tam žil někdo jako třeba světlovlasí Švédi. I zvířata a rostliny mají pro svůj život určité nároky a podle toho žijí. Na teplo si stěžujou lidi, kterým v horku není dobře, špatně se jim dýchá apod.Asi nejsi moc starý, že to nechápeš. Divím se že už v té Africe nebydlíš. A mimochodem- proč si stěžuješ na zimu, když se ti nelíbí, že si někdo stěžuje na teplo. zcela demokraticky na to i ti mají právo.

Odeslat příspěvek od vlazy 4. 8. 2018 11:29

Poroučet větru dešti údajně uměli kdysi komunisti kteří se zase pomalu a jistě snaží dostávat k moci. Ano, tohle vedro stačí, ale aby jen tak brzo neskončilo. Je léto a tak má být teplo, ale občasné krátkodobé mírné ochlazení s deštěm by neuškodilo. Vůbec nechápu ty co až tolik touží po zimě aby se mohli teplé oblékat do svetrů, bund atp., aby mohli odhrabávat sníh, aby jim to venku klouzalo, aby mohli zase naplno topit. aby byly kratší dny, aby venku nekvetly kytky atd.. Já v zimě vidím většinou samé nevýhody a útrapy. Navíc zima nás připravuje o mnohem více peněz za teplé oblečení, topení a více svícení doma.
S létem a letními teplotami se musíme naučit žít a ne pouze si na to ztěžovat. Jsou země někde v Africe a jinde ve světě kolem rovníku kde takové teplo nebo možná ještě větší jako nyní je u nás je téměř celý rok a lidí si tam na to až tolik neztěžují a tak proč by se na to měli ztěžovat lidi u nás když to máme jen velmi krátkou dobu v roce. Místo aby si to někteří užívali tak se radějí na to ztěžujou.

Odeslat příspěvek od rajsa 4. 8. 2018 10:32

vlazy, ještě že neumíme poručit větru dešti, to by jsme tu podle tebe měli saharu. Tohle vedro úplně stačí a těším se na zimu 8-P

Odeslat příspěvek od vlazy 3. 8. 2018 11:34

Tak konečně tu máme už několik dnů léto s pravými letními teplotami. Mohlo by to tak ještě nějakou dobu vydržet. Trochu vláhy by ale neuškodilo a byla by snad i žádoucí, ale aby ji zase nebylo hodně najednou. Takové počasí jaké je nyní bych bral klidně i celoročně, hlavně místo zimy kterou nemám příliš rád.

Odeslat příspěvek od vlazy 4. 7. 2018 23:07

Na léto je ta teplota trochu mizerná i když poslední 2 dny už to bylo trochu lepší. Víc vláhy by na škodu nebylo, ale aby toho nebylo příliš mnoho najednou a delší dobu. Ideální by bylo trochu zapršet třeba i každý den na večer nebo v noci, ale to bychom od počasí chtěli asi příliš.

Odeslat příspěvek od Karen Válková 4. 7. 2018 18:56

No tak to nám to stačí. Spíš bych uvítala trochu víc vláhy. Na zahradě nám všechno schne. Angrešt má velikost rybízu.

Odeslat příspěvek od vlazy 3. 7. 2018 13:29

Léto tu je ale chtělo by to trochu více tepla, tak asi +/- 30°C nebo i více a v noci by mohlo být také trochu více teplo.

Odeslat příspěvek od Moravanda 3. 7. 2018 10:57

Kampak se nám stratil Ario :-) ? Ani nepíše jak je spokojený, má tu léto ;-) . I když mě to teď momentálně připadá, že už je po svaté Anně. Jak se říká , svatá Anna chladna z rána :hm .

Odeslat příspěvek od Dušan2 19. 3. 2018 18:06

No já mám fíkovník ve volné půdě, takže ho mám jen přikrytý, tak snad přežije ty mrazy.

Odeslat příspěvek od rajsa 18. 3. 2018 10:54

Tady na jihu to není tak strašné, v noci -4°C a vítr ani sníh zatím není. Fíkovník jsem strčila zpátky do skleníku a druhý jsem vyndala ze sklepa v paneláku a ten mám doma.

Odeslat příspěvek od Dušan2 17. 3. 2018 09:59

Tak a zima opět udeřila. U nás -7 a ledový silný vítr s trochou sněhu. Ještě že jsem neodkryl fíkovník, ale už jsem nad tím uvažoval :-D . No snad brzo přijde už to jaro :-) .

Odeslat příspěvek od Moravanda 3. 3. 2018 12:38

Ten Ario asi zamrzl :hm

Nahoru