Mohou ptáci zlikvidovat úrodu angreštu?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Mohou ptáci zlikvidovat úrodu angreštu?

Odeslat příspěvek od Návštěvník 3. 6. 2018 20:57

Tak to je velmi účinné, to stojí za zvážení - díky za radu :-)

Odeslat příspěvek od Žak 1. 6. 2018 06:27

Mně se osvědčily cedule tohoto znění-Pozor! Pozemek a rostliny na něm jsou průběžně ošetřovány různými chemickými prostředky proti chorobám a škůdcům. Jejich konzumace, zkrmování i používání k dekoračním účelům mohou způsobit vážné zdravotní potíže, úhyn zvířat a smrt člověka!!! Plocha takto obhospodařovaná je navíc z bezpečnostních důvodů opatřena kamerovým systémem s nejvyšším stupněm rozlišení, napojeným na pult Policie ČR. -Účinek se dostavil okamžitě-důkaz, že zloděj je rodu lidského , obdařen jistou dávkou inteligence, pudem sebezáchovným, takovým, který co sluníčko ukázalo dříve za měsíčku bral. Tož asi tak...

Odeslat příspěvek od Návštěvník 13. 5. 2018 19:36

Děkuji za odpověď, takže mám pocit, že na vině bude asi ten "lidský" faktor :-(

Odeslat příspěvek od šamanka 10. 5. 2018 17:43

U angreštu se mi to moc nestává, mám keřové, ale pokud plody zůstanou na větvích a přezrají, tak najednou opadají, ale to by byly vidět na zemi. Rybízu mi zmizelo za jediný den asi 30l a mohli za to ptáci - 2 rudé keře obrali dohola jen stopky zůstaly. Bílého vedle si ani nevšimli. A cca 15kg zralých broskví zlikvidovali sršni - otrhala jsem jen dokonale čisté pecky

Odeslat příspěvek od minervistka 5. 5. 2018 17:08

I to nás už napadlo :-P, asi budu muset vyzkoušet co se dá :-D pokud chci mít aspoň nějakou úrodu. Díky za radu

Odeslat příspěvek od hellen 5. 5. 2018 13:07

Zkuste dát kameru. Fotopast, třeba si od někoho půjčte. To je jistota.

Odeslat příspěvek od Klivie 3. 5. 2018 21:04

Jo můžou, dokonce i rybíz. A to může být ještě zelený, vůbec jim to nevadí. O borůvkách ani nemluvím.

Odeslat příspěvek od minervistka 2. 5. 2018 19:41

Děkuji za odpověď, no mi ho průběžně trháme, ale právě než jsme stihli dotrhat, tak polovina úrody byla pryč. A najednou - což je divné.

Odeslat příspěvek od rajsa 2. 5. 2018 12:28

Tak to se mi nestává, spíš mi ho napíchají vosy. Borůvky a jeřabiny musím krýt sítí a rybíz sklízím postupně a ptáci už jen paběrkují, nikdy se do něj nepustili likvidačně. Ale angrešt mi nic kromě vos nelikviduje. Jedině ho otrhat dřív, radši něco, než nic.

Odeslat příspěvek od minervistka 1. 5. 2018 19:01

Dobrý den,již druhým rokem se potýkám s problémem zmizelé úrody angreštu. Během dne (nebo noci?) mi z keřů zmizí veškerá úroda zralého angreštu. Mohou ho zlikvidovat ptáci? Tak jako v případě rybízu či černých jeřabin? A pokud ne, je na vině jiné zvíře? Nebo se mám obávat lidského faktoru? Děkuji za případné rady.

Nahoru