Altán z bambusu


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Altán z bambusu

Odeslat příspěvek od Jenda 18. 11. 2014 11:44

Já jsem si vybral klasiku - střecha hliník, stěny plast s dekorem dřeva / nechci nic natírat, udržovat / a jsem maximálně spokojený.

Pokud by měl někdo zájem, tady je odkaz -

http://www.zimni-zahrady.org

Odeslat příspěvek od alzbeta1970 10. 10. 2014 10:37

Zajímalo by kolik takový bambusový altán vydrží? A jaká je cca cena? Me právě známa doporučovala klasický altánek ze dřeva, vizualizace na http://www.vetas.cz/produkty/zahradni-altany a teďka mám dilema co je lepší. Zdali volit klasické dřeva a nebo bambus, ale u bambusu se třeba bojím, že nebude tak stabilní a pevný.

Odeslat příspěvek od Pergonella 4. 9. 2012 11:46

Ty jo altán z bambusu je super nápad.Jen jak se daří bambusu v našem podnebí? Já jsem si koupila bambusový zahradní nábytek a moc dlouho nám nevydržel, ale ta technologie výroby i úpravy dřeva bude asi jiná. My jsme si koupili zahradní altán Functional, loni nám ho výrobce dovezl i namontoval a od té doby drží bez jediné známky opotřebení. Ale taky si říkám, jak se o něj do budoucna starat, protože to nebyla malá investice a my nejsme úplní kutilové

Odeslat příspěvek od dama 55 11. 3. 2011 10:54

Břečťan nebyl pro mne, ale pro pána. To já bych mít vůbec nemohla, sem hrozně pere. My máme břečťanem porostlé kovové ohrádky pro kontejnery a nejlíp se mu daří na východní straně. Na chatěroste v podstatě ve stínu stromů. Máš pravdu.

Odeslat příspěvek od pabil 10. 3. 2011 14:37

Dani jenom musím podotknout, že břečťan není dobrý na tu stranu, kde moc svítí. Lepší je polostín, vím to z vlastní zkušenosti na zahradě.

Jinak altán je krásný :)

Odeslat příspěvek od dama 55 26. 2. 2011 17:02

Ano, ale ještě ji nemám ani objednanou. Potřebuju pořádně proměřit tu terasu a je na to zatím zima. S největší pravděpodobností si to necháme poslat rozložené, nařezané bez montáže. Spojit pár bambusů kováním nebude problém. Stínovka myslím rušit nebude. Samotná pergola by mi tu mnoho nepomohla, i když je hezká.Ráda se podívám i na tu Vaši.

Odeslat příspěvek od Petr Kameník 26. 2. 2011 08:32

zajímavý. pošlete fotku pergoly a tímhle stíněním, až to budete mít hotové?

Odeslat příspěvek od dama 55 23. 2. 2011 10:48

http://www.zelenazahrada.eu/index.php?A ... etail=3983
Podívejte se na tohle a mají to i v různých šířkách. To, co jsem viděla já prodávat v Hornbachu bylo olemované pevnou látkou a otvory byly kovové druky. Stínovky jsou v různých hustotách a podle toho i zastiňují. Já mám zatím jen tu klasickou tmavozelenou pro skleníky, ale tohle je lepší. Nevypadá to špatně, zelená barva ani příliš neruší a stín to dělá příjemný. Možná je to hezčí na pohled, než rákosová stínovka, tu myslím nikdy pořádně kvalitně na střeše pergoly nevypnete.

Odeslat příspěvek od Petr Kameník 21. 2. 2011 22:43

To jste to dobře vymyslela! Nemáte fotku té plachty? Vypadá to trochu dobře? Nedokážu si to moc dobře představit, jak to půjde s tím bambusem dohromady...
Fotku toho mého posezení nemám, nedodělal jsem to. Zničil jsem na začátku pár kmenů, když jsem je zkoušel řezat, a pak další, než jsem pochopil, že nohy se musí uříznout na obou koncích co nejblíž je kolenu, protože jinak delší konec bez kolene podélně praská. No prostě jsem v okamžiku, kdy bylo jasné jak na to, měl málo materiálu :). Budu to na jaře dodělávat, tak pak rád zveřejním svůj výtvor! Teda jestli to zvládnu :). Poptám se jich ještě na tipy jak s bambusem pracovat, až mi budou dělat pergolu.

Odeslat příspěvek od dama 55 21. 2. 2011 16:24

Začínám uvažovat o tom, že si ty kusy nechám nařezat od firmy. Stejně by byl problém s dopravou dlouhých kusů. Možná i předrtat tam ty díry na šrouby, jestli to dělají - zdá se mi, že ano. Mám zkušenost se štípaným bambusem na zábradlí,. Sice se neřezal, ale při připevňování se zadřou do člověka třísky. Ani podebrané pak nejdou vyndat, protože jsou úplně neviditelné. Klasická tříska je vždycky vidět, tahle píchá, místo bolí a zbavit se jí jde jen těžko. Už vím, co na tu střechu pergoly. Prodává se zelená stínovka na zábradlí, olemovaná a v ní jsou upevněná velká kovová oka. Tím se proháhne skrz šňůra a připevní se buď k bočnímu zábradlí, aby na Vás nikdo nekoukal, nebo v mém případě na strop pergoly, aby stínila. V případě potřeby to půjde úplně jednoduše sundat. Nemáte foto toho svého nábytku? Ráda bych se podívala.

Odeslat příspěvek od Petr Kameník 19. 2. 2011 20:57

Jasně, postavit se to dá. Já to vezmu od firmy, protože mám na pergolu slevu a bude k tomu i záruka. Jinak k práci s bambusem - když jsem pořídil altán, koupil jsem od nich i pár bambusových tyčí, abych si do altánu udělal posezení. Docela příjemně se s tím pracuje, ale pozor na to, čím ten bambus řežete. Celkem lehko se třepí a je dost tvrdý. Já to pižlal pilkou na železo, a byla to celkem dřina. Dodavatel radil řezat flexou s kotoučem na kov. Tu bohužel nemám, tak jsem se nadřel :)

Odeslat příspěvek od dama 55 11. 2. 2011 18:09

Je to možná k neuvěření, ale bydlím v Praze na jednom větrném kopci v 6.patře. Ani ve snu nás nenapadlo, že terasa u bytu může být takováhle pomsta. Zrovna tu počítám, jak by to vyšlo, kdyby si to člověk vyrobil sám, bambusové tyče jdou objednat i 10cm silné. Odhadem to vyjde cca na polovinu, teď už jen se pokusit získat to povolení, aby nebyly nějaké zbytečné potíže. Ten Váš altán je mistrovská práce, ale ta pergola je záležitost poměrně jednoduchá. Zručný kutil by to zmáknul.

Odeslat příspěvek od Petr Kameník 11. 2. 2011 17:55

To je síla, odkud to jste?
Břečťan je náš favorit, ten bambus je dost světlý, tak bude s tmavě zeleným břečťanem hezky kontrastovat...

Odeslat příspěvek od dama 55 11. 2. 2011 11:36

Tak děkuji za informaci, já ten štípaný bambus mám na zábradlí přidělaný přesně těmi drátky jak píšete, ale musím to mít velmi hustě, jinak vítr přelamuje vlákna a jak povolí pár, vyláme se celý kus. Jsme asi opravdu větrná hůrka a přidělat to tam je docela pracné. Představa, jak to na zimu dávám dolů a ještě ze stropní části - to by nešlo a sundat by se musela. V zimním období nám firma musí shazovat sníh ze střechy, jinak zatéká do bytů a házejí to přes naše terasy - dílem samozřejmě taky na ně. Rozbili by mi to, letos a loni byly sněhu vrstvy, že jsem ho měla až do výšky zábradlí. Je v tom i led a rampouchy, to by rohož nevydržela. Myslela jsem, že mají třeba tu rohož nějak speciálně zpracovanou o obvodu do kovových ok a tím by se jen protáhnul drát, nebo lano k zachycení.
Na to rychlé ozelenění bude asi nejlepší břečťan. Nepadá a velmi ochotně koření z řízků a roste rychle. Přidat něco popínavého a kvetoucího jde pak vždycky i v kontejneru.

Odeslat příspěvek od Petr Kameník 10. 2. 2011 20:14

já jsem se na ty rohože ptal, protože čekat, než ta pergola obroste něčím popínavým, to bude chvíli trvat. říkají, že doporučují použít rohož ze štípaného bambusu, protože je plochá a více kryje. uchytit jí doporučují takovým tím zahradnickým drátkem s bužírkou, co nerezne. ideálně na každý ten střešní kmen. podobným způsobem jsem připevňoval takovou rohož na balkon, a dobře to drželo, i když hodně foukalo. na zimu jsem jí jednoduše odendal a vydržela mi 5 let. takže jim docela věřím, že je tohle rozumné řešení. ještě radili tu rohož přelakovat, když to člověk vezme pořádnou štětkou tak je za 10 minut hotovo, a zas vydrží o něco déle. ten altán stál jak píšou na webu, ale povedlo se ušetřit 20% dph, vzali jsme to na firmu 8-P

Nahoru