Bakterie do septiku


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Bakterie do septiku

Odeslat příspěvek od bod 18. 8. 2019 13:44

Fungují všechny podobné přípravky, ale cenově se liší propastně. Používám prášek Golem S, který mě v Praze v Želivského ulici v malé drogerii u stanice Nákladové nádraží (směrem do centra) stojí 279 Kč a je ho 1 kg (POZOR na OBI, tam za něj chtějí 430 Kč!). Jinak na netu ho nabízejí desítky prodejců.

Odeslat příspěvek od Filip759 25. 7. 2018 12:56

Bakterie do septiku jsou skvělé. Začnou působit po pár dnech a je to opravdu velký rozdíl. Musí se jen dávat pozor na to jaké čistící prostředky používáte, aby jste je nezabili. Sklolaminátová dvoukomorová jímka od mirosepu spolu s bakteriemi byla skvělá volba pro nás k domečku. Rozměr máme akorát na vyvážení jednou za rok. Je to asi nejlevnější řešení odpadní vody pokud nechcete porušovat zákony.

Odeslat příspěvek od tlachapoud 30. 3. 2017 19:51

Honzo, máš s http://www.bazeny-sulc.cz/ nějaké větší zkušenosti? Chceme si od nich taky pořídit žumpu, ale chtěl bych o té firmě nějaké další info. Mohl bys mi odpovědět na pár dotazů?

Odeslat příspěvek od Danny74 29. 10. 2016 08:35

Po zkušenostech s několika přípravky je to v podstatě jedno, který si vyberete. Důležité je dodržování návodu tj. Nepoužívat chemii ničící bakterie, při čištění zachodu, ano jedna z největších chyb. Ale jen můj názor.

Odeslat příspěvek od honzaj. 20. 5. 2016 14:10

Zdravím.
Přípravků je hodně, ale LATRIN je podle mého mínění do žumpy nejlepší. Sám ho několik let používám.

Odeslat příspěvek od Johanuska 7. 7. 2015 12:26

My do septiku používáme tento přípravek - http://www.probazen.com/proseptik-1-kg.html.

Odeslat příspěvek od jary8 19. 11. 2014 08:43

Osobně mám zkušenost, že vyvážení se stejně nevyhnete. Měl jsem septik a přidával jsem Bioclean, ale vyvážet jsem musel tak či tak.... Pak jsem se po douhých úvahách a diskuzích rozhodl pro domovní čov http://domovnicisticka.cz/.
Teď mám zkušenost, i když mi bylo doporučen paní z vodopdávního úřadu opak, že bakterie není třeba přidávat. Tvoří se samy, pokud máte domovní čističku dobře nastavenu.

Odeslat příspěvek od newkangaroo 16. 7. 2013 14:14

Dobrý den, na chatě (netrávíme na ni každý víkend) máme tento septik a k němu používáme od stejné firmy i chemii. Bobky nezmizí, ale rapidně se sníží jejich tvorba, takže z mé zkušenosti určitě lze nějaký ten přípravek doporučit.
Navíc ty ceny nejsou zas tak velké a ušetříte na "odvozu".

Odeslat příspěvek od sob22 22. 3. 2013 12:58

Možná bych mrknul i na http://www.asio.cz/. Zabývají se ČOV, takže budou mít přehled v prostředcích, nějaké prostředky mají i eshopu. Uplně se v tom nevyznám, takže nevím jestli to pro vás bude přesně to pravé.

Odeslat příspěvek od olsp 6. 3. 2013 20:36

mohu doporučit francouzský Septifos 1 kg, který je v Evropě populární, účinný a poměrně levný. Bakterie rozloží WC-papír a jiné organické hmoty, odčerpává se střední vrstva žumpy čerpadlem a pod.voda zapácha méně,i kdyz zumpa nikdy vonět nebude; je účinný od 5C. Nastartování celého procesu trvá cca 3 týdny; nepoužívat čistící prostředky obsahující chlor, www.bakteriedozumpy.cz

Odeslat příspěvek od Slawall 2. 3. 2010 13:09

Krtek-Zahradník: zajímavé, máš tady jen jeden příspěvek, který jen kritizuje SUBIO, znám i Bio P1 a není to tak dobré, jako od Subia...říkej si co chceš...

Odeslat příspěvek od hejjar 2. 2. 2010 10:41

Nu jestli můžu tak bych se připojila používali jsme přípravek Kompostim kg za 100, byly to nějaké kvasinky a fungovalo to supr, ztratil se z trhu. Teď jsme to nahradili Golémem, je to obdobné ale dražší.

Odeslat příspěvek od Krtek-Zahradník 1. 2. 2010 17:58

Musím se ohradit proti propagaci přípravků firmy SUBIO! Kdysi jsem si koupil přípravek do žumpy i za tak vysokou cenu za jakou to nabízejí, byl už jsem zoufalý protože jsem musel žumpu odčerpávat čtyřikrát do roka a málokterý přípravek fungoval pořádně. Při prvním použití fungoval jakštakš, ale žádná sláva! Proto jsem si koupil další balení, ale žádná změna. Kdežto přípravek Bio P1 fungoval přesně jak píší v návodu. Nyní jsem naprosto spokojený s přípravkem od Biocleanu, který je cenově srovnatelný a má menší dávkování. Proto jestli můžu doporučit bakterie do septiku tak doporučuji Bioseptik z řady produktů Bioclean nebo Bio P1 ;-) !

Odeslat příspěvek od Slawall 7. 8. 2008 14:13

Pokud to jsou bakterie, tak ty si vytvari enzymy:) Ja pouzivam vyrobky od Subio a jsem 100% spokojeny, žumpa po cca mesici, mozna driv je cista, jen voda.

Odeslat příspěvek od Matej S 5. 8. 2008 18:55

mi použivame Žumpur neviem či sú tam enzými alebo nie, ale používame ho.
Sú to asi dajake baktérie, rozrobia sa vo vode, a potom sa naleju do žumpy.
Najprv sa da cely sáčok (štartovacie) a potom sa dáva každý mesiac pol sáčika.
A ten sáčik stoji okolo 140 SK.

edit/
našiel som niečo, v KČ to stoji cca 70kč (u nás na predajni to máme trochu drahšie :D, ale si vravím keď to ludia kupuju.....)
http://www.agromanualshop.cz/p366-zumpur-baleni-50-g/

Popis

Prostředek rozpouštějící tuhou organickou hmotu v potrubí a septiku.
Septiky - Tuhá organická hmota - 50 g/2 l/5 m3/1 měsíc

Nahoru