Jak velkou stavbu bez povolení?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak velkou stavbu bez povolení?

Odeslat příspěvek od Jan Homan 25. 9. 2019 15:39

Jak to bude se zahradním domkem 3x3 metry? Je to kdyžtak přesně tenhle **reklama odstraněna** Jsem z toho docela slušně zmatený :)

Odeslat příspěvek od Kryštof Korb 28. 4. 2007 09:21

YoRk: díky za nabídku, ale tu si udělám sám :)

všem díky za odpovědi ;), asi se nahlášení nevyhnu, no co se dá dělat :(

Odeslat příspěvek od Fidych 13. 4. 2007 22:09

Mělo nám to zjednodušit jednání s úřady, ne?
Nějak se u nás tvorba zákonů vždycky zvrtne, ale třeba se bude i tento brzy novelizovat... :mrgreen:

Odeslat příspěvek od marcela10 13. 4. 2007 21:27

podle nového stavebního zákona nemusí na stavby do 16m2 být ohlášení, ale musí být stavební souhlas. Hned v uvodu SZ se dočtete že stavbou je každé montážní a stavební dílo vzniklé .... Uzemní souhlas je formulář na 4 stránky. Pokud je vás záměr postavit třeba pergolu v nezastavitelném uzemí , pak je potřeba uzemní rozhodnutí a to včetně projektu a technické zprávy s razítkem autorizovaného projektanta. Je to na zastřelení odpovědných autorů SZ.

Odeslat příspěvek od Červík 9. 4. 2007 16:08

Podle mého: bouda pro psa se neohlašuje, pokud je to domek na nářadí nemá základy, tak také ne. Před 6 lety jsme stavěli skleník s beton. základy a to šlo na ohlášení na obecní úřad, nic víc.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 9. 4. 2007 11:12

Nic nezkazíte když se zeptáte na vašem stavebním odboru,na mnoho věcí na zahradě nemusíte mít sice povolení ale stačí oznámení,a to by vám měli říci tam.

Odeslat příspěvek od Fidych 3. 4. 2007 21:04

Podle nezrušeného předpisu by stavba bez povolení neměla překročit plochu 16 metrů čtverečních, v každém případě větší stavba podléhá ohlášení ( i zahradní skleník) - nový stavební zákon je síla a žádné záživné čtení to není :shock: . Jestli jsou u vás ochotní úředníci na stavebním odboru, určitě poradí. Hodně zdaru!

Odeslat příspěvek od krtek 18. 2. 2007 18:57

Dneska o tom mluvili v Receptáři. Manuál k zákonu má víc stram než Bible - doporučení znělo: dojděte si na stavební úřad, řekněte co chcete a oni vám ty lejstra pomůžou vyplnit.

Odeslat příspěvek od krtenek 7. 1. 2007 18:26

Nebude to ve stavebním zákonu?

Odeslat příspěvek od petrumr 7. 1. 2007 16:59

taky budu stavět 3x4 dřevostavbu a nikomu to říkat nebudu.Prej od ledna když plot má základy,tak musí být stavební povolení :lol:

Odeslat příspěvek od Návštěvník 6. 1. 2007 21:06

dřevěnou??? tak na to pokud vím povolení mít nemusíš...
aj kdyby, tak na takovou budku nějaky povolení neřeš a postav to tam...

Odeslat příspěvek od YoRk 6. 8. 2006 00:53

no ja bych rekl ze maximalni velikost je pudorys do 16m2, bez podsklepeni, prizemni. Ale presne bych se zeptal na mistne prislusnem stavebnim urade, melo by stacit ohlaseni drobne stavby. Nicmene pokud je to mimo dohled zavistivych sousedu vubec bych to neresil a proste postavil. Pokud by jste mel zajem o nejaky vykres nebo vizualizaci, tak se ozvete

Odeslat příspěvek od Kryštof Korb 30. 7. 2006 13:23

Chci na zahradě postavit stavbu (boudu pro psa s zkřížená s zahradní budkou na nářadí) a chtěl bych se zeptat, jaké jsouá maximální rozměry takovéto stavby, bez povolení. Předem díky za všechny odpovedí! :)

Nahoru