Jak postavit skleník svépomocí?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak postavit skleník svépomocí?

Odeslat příspěvek od Televize-d 22. 2. 2019 09:37

Osobně jsem taky spíše pro fóliovník, ve kterém já vidím velkou výhodou v tom, že se dá jednoduše přenést na jiné místo a tudíž tak více využít přírodní potenciál zeminy. Ve skleníku je nutné buď chemicky hnojit, nebo z něj půdu po nějakém čase vyvézt a navozit novou. Pokud byste trval na skleníku, pak bych šel asi do nějaké skládačky z polykarbonátu- soused ho má už nějaký ten rok a pořád vypadá solidně. Kupovaný byl relativně za pár korun v OBI.

Odeslat příspěvek od Včelí dědeček 7. 2. 2019 19:42

Se skleníkem neporadím, ten jsem ještě nedělal, ale pokud by stačil foliovník 8x2x2 metry, tak mohu poradit.Loni jsem si postavil 3 a rajčata a papriky jsem měl až do Vánoc.Také mohu naučit chovat včely. Tak ahoj všichni. Včelí dědeček. jnkucera@seznam.cz.

Odeslat příspěvek od Martin Kutý 18. 1. 2019 12:46

Já jsem před několika lety stavěl 2 skleníky s otcem svépomocí a musím říct, že už bych do toho znovu nešel. Sice ještě stojí a předpokládám, že nějakou dobu stát bude, ale čas, který jsme stavbou strávili nám nikdo nevynahradí. Když si vezmu, že se dá dnes koupit rozumná stavebnice skleníku s přehledem do 10 tis., tak bych neváhal.

Odeslat příspěvek od Žak 1. 12. 2018 18:09

Ano, na přání rodičky, z dostupných komponentů-stavebnice. Rozměry dle obětovatelné plochy a pěstitelských záměrů. Výkop a betonáž základů, středový chodník svépomocí, stejně tak finální montáž. Funguje s minimální potřebou údržby cca 12 roků.

Odeslat příspěvek od Mirila 4. 11. 2018 19:03

Letos jsem skleník nevyřešila, ale téma bude aktuální i na příští rok. Prosím pěkně, poraďte :)

Odeslat příspěvek od Mirila 4. 6. 2018 09:41

Vyráběl jste si někdo skleník svépomocí? Máte nějaký plánek? Kolik Vám to zabralo času? Stojí ten skleník ještě dnes? Znovu ho raději koupíte nebo opět postavíte? A když koupíte, tak kde? Vím, hodně otázek, ale když mi pomůžete aspoň s jednou odpovědí, budu vděčná :)

Nahoru