Pítko pro ptáčky


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Pítko pro ptáčky

Odeslat příspěvek od Michal 29. 8. 2019 04:18

Fidych píše:Dáváme ke krmítku nádobu s teplou vodou vždycky na dobu, kdy ptáci létají na krmítko. Určitě jste vypozorovali, že dodržují přesné časy krmení. I když mrzne, voda vydrží alespoň po tu dobu, než se vystřídají u krmení a rádi se napijí (i když ne všichni - brhlík vždycky uletí bez pití). Nedávejte ale vodu přímo pod krmítko, raději o pár metrů stranou, jak je blízko krmítka, tak nepijí (proč, to nevím) :?:

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 21. 3. 2012 18:35

Ještě k té vodě pro ptáky v zimě. Slyšela jsem naprosto protichůdné názory, tak nevím, co si vybrat. Jedni říkají, že vodu ne, protože ptáci mají tendenci se v ní vykoupat, ale mokré peří jim zmrzne a uhynou, druzí říkají, že vodu ano, protože ptáci se umí okoupat tak, že si peří nezamokří. :hm

Odeslat příspěvek od Fidych 25. 12. 2008 14:10

Marc159 píše:A jak ho krmila? Masem jako svá kuřata? To by asi v tomto případě neprošlo...

Opravdu ho krmila jak výřátko, a když trošku poporostlo, dokázalo si rozporcovat menší kousky samo. Slepice žerou všechno, a pokud je kuře od mládí krmeno takto "netradičně", nemá problém ani se syrovým masem.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 31. 7. 2008 18:00

To ano, ale to paní výrová neví - jestlipak se ho snažila krmit?

Odeslat příspěvek od kejki3 31. 7. 2008 16:28

Slepice žerou hned po vylíhnutí samy, takže kuřeti mohl chovatel něco nasypat. nejsou závislé na krmení rodiči.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 31. 7. 2008 14:37

Slepice maso jí - syrové i tepelně upravené. Ale nevím, jestli by se mohly živit jen jím?

Odeslat příspěvek od kejki3 31. 7. 2008 09:10

Slepice jsou mrchy, nevím proč by neměly žrát maso. Beztak je drůbež jediný dobytek, který smí po BSE žrát masokostní moučku.

Odeslat příspěvek od Marc159 31. 7. 2008 06:59

A jak ho krmila? Masem jako svá kuřata? To by asi v tomto případě neprošlo...

Odeslat příspěvek od Fidych 28. 4. 2008 22:31

Asi kuře mělo štěstí, že byla bez mláděte velice krátkou dobu (už si nepamatuju jestli den, dva) jinak by ho slupla jak malinu. Něco se v ní hnulo, mateřské pudy zvítězily nad loveckými (a možná ani neměla moc hlad) :idea:

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 14. 4. 2008 06:02

Páni to bych nečekal. Myslel jsem že by se u ní probudil lovecký pud.

Odeslat příspěvek od Fidych 14. 4. 2008 00:27

Když jsme u těch výrů: ještě v dobách mého působení v ZOO tam přišla výřice o mládě. Ale krmili ji dál, jako potravu měla kuřata (jednodenní z líhní) co se omráčila, nebo usmrtila. Téhle výřici dali taky kuřata, ale jedno se probralo a milá sůva si vzpomněla na zhrzené mateřské pudy a začala o kuře pečovat :potichu . Po čase už to byl docela pěkný kohoutek a "máma" ho bránila jak divá proti všemu a všem :nenapadne .

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 13. 4. 2008 20:19

Já naštěstí výra neměl ale pan D. z Předměřic měl dva a vyhlásil rozhlasem že mu lidé mohou nosit nechtěná koťata. To jste měli vidět co mu jich přinesli. Výři byli narvaný koťatama každej den. Jenže na jaře když houkali tak si okolní lidé strašně ztěžovali až to nakonec došlo tak daleko že mu je někdo otrávil >:-(

Odeslat příspěvek od HanaT 13. 4. 2008 20:12

Jo to si často vzpomenu na diskuzi o drtičce polystirenu. :mrgreen:
Sice to sem nepatří ale je to horší šílenství mít doma jednoho výra než sto rostlin.
Výr papá králíky >:-( a my žerem chleba. :mrgreen:

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 13. 4. 2008 20:03

Tak to zdravím Vašeho manžela. Já jsem se také zajímal o ornitologii. S kamarádem jsme v 90tých letech kroužkovali ,věšeli budky zachraňovali jsme nejmladší puštíky a jiné sovy a dopěstovávali jsme je doma(byla to docela makačka sehnat denně 10 myší). Měli jsme rok kdy jsme okroužkovali přes 200 poštolek a 100 sov. Mělo to něco do sebe aspoň umím lézt po stromech(těď lezu kvůli jmelí a ochmetu).

A co se týče té soli to je teda odvaha dát to slepicím :shock: . Já bych měl mlčet já jim dávám polystyrén :-[

Odeslat příspěvek od HanaT 13. 4. 2008 19:52

slepicím ne že by to nevadilo,ale zase jim to tolik neublíží ale ptákum ANO věřte tomu chováme okrasné ptactvo a manžel se také věnuje ornitologii.

Nahoru