Zahradní jezírka


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Zahradní jezírka

Odeslat příspěvek od Maggie1989 4. 8. 2017 11:09

Ahoj, plánuji založení menšího zahradního jezírka. Chtěla bych něco v tomto duchu - http://homezin.cz/media/17-napadu-na-je ... ni-jezirka . Jen se trochu obávám udržení čistoty vody, jaké přípravky používáte? A jaká je zhruba nákladová cena takovéhoto jezírka? Mám celkem velikou zahradu, takže chci vytvořit takový odpočinkový kout.

Odeslat příspěvek od Návštěvník 7. 4. 2016 16:40

Fajn doplněk pro čištění a lepší okysličení vody je solární fontána běží úplně zdarma jen na sluneční svit a jezírko se cirkulací vody jistě odmění mám tuto http://webus.cz/vyhledat?vyhledat=font%C3%A1na

Odeslat příspěvek od Návštěvník 16. 3. 2016 15:46

Dobrý den jezírkáři, :)
Vyrábíme nerezové obrubníky pro vaše jezírka. Více na:
http://hobby-jezirka.cz/2016/03/07/vyra ... obrubniky/

Odeslat příspěvek od Martin Kutý 18. 12. 2015 09:24

Pokud je člověk trochu šikovný, pak můžu doporučit vlastní výrobu jezdírka, ale i fontánky. Hezky je to popsané třeba tady: http://kutilzahradnik.cz/jak-vyrobit-za ... ebo-kasnu/ Já mám na zahradě vyrobené malý vodopád s jezírkem a menším zátiším menších keřů a zakrslých borovic.

Odeslat příspěvek od Petusina 3. 9. 2015 20:37

Zdravím do diskuze. My máme jezírko už dlouho, ale takové malé obyčejné...a rozhodla jsem se ho konečně pozvednout na vyšší level:) chtěla bych nějaké kameny kolem toho, ať mi jezírko pořád nezarůstá...kde a za kolik jste nějaké sháněli? přemýšlím že bych vzala nějaké tohoto typu: http://www.natural-stones.cz/valouny/-2 ale právě vůbec netuším kolik by to mohlo stát a nechci za to dávat kdoví kolik...

Odeslat příspěvek od petersons22 22. 6. 2015 19:51

ahojte, trápí mě v jezírku řasy a to jakože dost. Nevíte prosím někdo co s tím?

Odeslat příspěvek od 2HMBV3OF 26. 10. 2014 12:21

Mě pomáhá na čistotu vody solární fontána je skvělá a pracuje jen na suneční pohon a to se mi moc líbí já koupil tuhle http://www.worldshopping.cz/s/solarni-f ... 43013.html vřele doporučuji :)

Odeslat příspěvek od kočičí 19. 8. 2013 21:55

Kateřino, množit leknín není problém. Po letech se mi rozrostly tak, že mají kmeny či jak bych to nazvala tlusté jak ruka, vypadají jak hadi a pouštějí po celé délce kořeny. V období, kdy je voda ještě hodně studená a lekníny nezačaly růst, tj. nejlépe v březnu - ale upozorňuju, že je to na zástavu krevního oběhu - se do jezírka vleze a nejlépe hodně ostrým kinžálem, sekyrou či mačetou se konec toho hada s kořeny utne, vytáhne, řez se zasype drceným dřevěným uhlím a možno sázet.
Dobré je mít k ruce silného samuraje, ať to slabá žena nepižlá. Mohlo by to jistě jít i pilkou, chce to prostě co nejhladší řez či sek. Tak množím já dle návodu guru zahradních jezer dr. Hříbala. V teplé vodě je to práce příjemnější, ale může dojít ke hnití.
Ještě k tomu zamaskování okraje - radí se položit tam pruh netkané geotextilie tak, aby sahal do vody a nahoře přesahoval až na okolní půdu. Nasává a časem prý se ozelení mechy a jinými drobnými vlhkomilnými rostlinkami. Když pak kolem jezírka nasadíš vlhkomilné plazivky, rostou po té textilii zase shora dolů a mají se čeho přichytit. Takže brzo budeš muset omezovat, aby to nehnilo ve vodě. Tolik rady zkušených, ale já to prakticky ověřeno nemám, nasadila jsem kolem rostliny a původní okraj není po letech moc vidět, jenom místy a to už nehrotím.

Odeslat příspěvek od Danielka.9 27. 7. 2013 19:37

No já ho nemnožím, protože bych ho už neměla kam dát,ale ten růžový co mám jsem dostala od kamarádky.Prostě mi oddělili část z toho svého přerostlého a jde to v pohodě. :lol:

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 27. 7. 2013 16:23

Ta vaše jezírka, to je nádhera! :tleskani Zeleň v nich je úžasně rozrostlá, moc se mi líbí. :love:
Přidám dva dotazy: Nemáte zkušenost se zamaskováním asi 5centimetrového okraje po obvodu plastových jezírek? Napadá mě sice několik řešení, ale ani jedno se mi nezdá úplně ideální.
A druhý dotaz: Zkoušeli jste si už namnožit leknín? Jaké s tím máte zkušenosti?

Odeslat příspěvek od Danielka.9 27. 7. 2013 09:38

Aha dobře že jsi to o těch rybkách napsala.Mně se také zdá, že se letos nějak netřou.Tak asi před týdnem tu byl nějaký náznak,ale proti lonsku se to nedá srovnat.Myslím,že vloni to bylo i dřív. :hmLekníny krásně kvetou . :tleskani :tleskani :tleskani

-- 27. 7. 2013 10:40 --

Odeslat příspěvek od kočičí 26. 7. 2013 19:54

Obrázek Pulců máme ještě moře, velcí už odešli ve formě žab, menší, asi jiný druh, mají teprve zadní nožky. Odborníci, nevíte, v kterých měsících se třou ryby? Pořád čekám na mladé...

Odeslat příspěvek od kočičí 29. 6. 2013 16:27

Kateřino, teprve odpovídám, málo sem chodím - my tam folii nemáme. Měli jsme totiž velice usnadněnou práci - byl to původně betonový koupací bazén a když jsme přistavili kus domu, tak přestal vyhovovat, je půl dne ve stínu. Uvažovali jsme, jestli ho zrušit a udělat si tam takové zahloubené sezení a vlastně odpolední solárium, protože je to orientované na západ a tudíž večer dlouho příjemně, ale řekli jsme si, že to se dá udělat vždycky a zatím uděláme jezírko, dokud nás bude bavit. Takže jsme si s fólií nemuseli dělat hlavu.
Kroupy minulý týden rozflákaly lekníny na maděru.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 13. 6. 2013 21:01

Kočičí, děkuji moc za fotku a informace. Jezírko vypadá parádně, brala bych je. :love: Žabí koncerty musí být fajn. Rozesmál mě tvůj popis "zhypnotizovaných" pulců - beztak to ti hadi nějak umí. Člověk občas ani neví, komu v té přírodě fandit (my takhle přemýšleli, jestli včelám samotářkám, co se nám usídlily v rákosovém plotu, nebo ptákům, kteří je pak vyzobávali). Já bych ale taky asi zachraňovala pulce. ^^

K jezírku: zatím sbíráme co nejvíc praktických informací a zkušeností, takže díky za ně. Vodu bychom chtěli využít dešťovou - variantou je ještě voda z ČOVky, ale obávám se, že ta by měla moc živin a dařilo by se v ní řasám. Líbilo by se mi koupací jezírko, ale to by té vody muselo být plno, a jak píšeš, s odparem je třeba počítat. Takže to spíš vidím na menší okrasné. Co máte pod fólií? Myslela jsem, že bychom tam šupli staré koberce, teď jsem ale někde četla, že plesniví. A to už mám asi tři staré doma. Prima by bylo jezírko načisto přírodní, jílové, ale to u nás asi nehrozí.

Odeslat příspěvek od kočičí 12. 6. 2013 20:30

Ty naše opice taky jednu nebo dvě zabily, to už je daň. Teď zas tam vlezla užovka a ti pulci pitomí jí plavali jak hypnotizovaní přímo do huby, tak jsem podnikla lov a podařil se - už je v potoku a doufám, že se nevrátí.

Nahoru