Škůdci na zahrádce!


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Škůdci na zahrádce!

Odeslat příspěvek od Myšák 24. 4. 2019 13:46

Používám ekologický přípravek Ferramol, ten tě zbaví slimáků opravdu nadobro!

Odeslat příspěvek od Samík22 23. 4. 2019 14:55

Jdu si pro radu jak vyhubit slimáky nadobro?

Odeslat příspěvek od rosestic 23. 4. 2019 13:03

Cauky, ja jsem poridil ferramol a spokojenost.

Odeslat příspěvek od Žak 18. 4. 2019 07:52

Granule jsou nej, taky dřevěná prkýnka nebo kachlíky položené na zvlhčený podklad lákají slim.k ukrytí pod nimi-ulehčený sběr.

Odeslat příspěvek od Fojtek 17. 4. 2019 11:06

Ahoj bojuju se slimakama ve skleniku, prosim mate někdo něco vyzkouseneho?

Odeslat příspěvek od Návštěvník 16. 4. 2019 19:33

Pokud máte zahradu u pole, tak se jich nezbavíte nikdy :-( Leda zahradu oplotit betonovým plotem s hlubokým základem.Vypudit hlodavce ze zahrady jsem zkoušel pomocí podomácku vyrobených odpuzovačů z pet lahví a podobně. Výsledek nic moc. Spíš to nic. Taky jsem vyzkoušel vibrační plašič se solárním dobíjením(taková hliníková tyška se zelenou čepičkou) který neměl valný účinek. Pak deramax cvrček který taky vibruje a navíc vydává i nějaký zvuk - ten fungoval dobře na krtky, ale na hraboše moc ne. Asi nejlíp se mi osvědčil plašič weitechhttps://www.pasti.cz/weitech-wk-0675-odpuzovac-krtku-a-hryzcu který vydává zvuky, které se šíří přimo chodbičkami. Ale je slyšitelný i pro lidi. Já to moc nevnímám, ale manželce to vadí. Což může být pro někoho taková přidaná hodnota - odpuzovač manželky :-D
Ale po čase se nějaká chodbička zasype a hraboši jsou zpět. Případně se jen přesounou do jiné části zahrady.
Nakonec se jako nejlepší ukázalo hraboše trávit jedem - tak to nakonec řeší i zemědělci.

Odeslat příspěvek od Žak 14. 4. 2019 14:42

Pěstování kukuřice taky nese nebezpečí-často a dlouhodobě se v porostu zdržuje černá zvěř. Proti hlodavcům se používají např.psi krysaříci, kočky myšilovky, nebo různé pasti a návnady. Taky hromady klestí v koutech pozemku poslouží jako úkryt lasicovitým šelmičkám, které se z velké části hlodavci živí. Vysoké stromy zase slouží jako čihadlo sovám-nemáte-li takové na pozemku, vztyčte alespoň jedno bidlo...Do záhonů můžete zapíchnout tyče větrem točenými plašičkami-různými cingrlátky-korálky a plíšky, pet lahvemi, kterým z jejich částí prořezáním a přihnutím vytvoříte křidélka...I akvarijní filtr zapravení pod úroveň půdy svým vrčivým zvukem umí znepříjemnit havěti život-vyhánět ji...Stejně tak obyč.rádio-metalová hudba...

Odeslat příspěvek od Návštěvník 3. 4. 2019 21:43

nevolit řepkomila :D :D

Odeslat příspěvek od DenisKonik 2. 4. 2019 10:47

Na polích byla místo kukuřice vysázena řepka a ta mi začla dost obtěžovat život. Jelikož hlodavci z polí se přesunuli ke mě na zahradu, kde mi žerou všechnu zeleninu a devastují mi zahrádku různými dírami apod..nevím jak co už si počnout.. Nemáte nějaké rady jak vypudit hlodavce, nebo jak ochránit svoji úrodu a celou zahrádku? Moc rád bych znovu jedl svoji domácí zeleninu. Děkuji za všechny možné rady. ;-) ;-) ;-)

Nahoru