Využití biologického odpadu v bytě?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Využití biologického odpadu v bytě?

Odeslat příspěvek od František holý 14. 3. 2020 00:05

Dobrý den, trápila mě podobná otázka, ale našel jsem skvělý produkt, říká se mu žížalí čaj a jedná se o přírodní koncentrované hnojivo vyrobené činností kalifornských žížal. Více naleznete na: ***reklamni link odstranen***

Odeslat příspěvek od karol66 17. 7. 2016 20:41

Fidych píše:To jsou novinky, bytový kompostér :shock: a ještě se žížalami. Hlavně aby se nerozutekly :D .
Ale vážně,Katko D., je o nich někde něco k přečtení :?:

Sice to nebyla otázka na mne, ale dovolím si odpověď za Katku D. - Našla jsem velmi zajímavé počtení zde: http://magazin.specialnizahradnictvi.cz ... t-hnojivo/ ... ;-)

No a po přečtení sama velmi uvažuji, že si je pořídíme. Navíc, kdyby se přemnožily, manžel je vášnivý rybář, tak by se daly využít dvakrát. :D (No teď mne tak napadá, aby mi je průběžne nevykoupal na háčku dřív, než se stihnou namnožit!) :-P :-! :lol:

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 13. 5. 2008 11:24

Jasně, tady: http://www.ekodomov.cz/index.php?id=403 ... oducts_pi1[cat]=50&tx_ttproducts_pi1[backPID]=373&tx_ttproducts_pi1[product]=10&cHash=6eb36f79b2

Kamarád si ho pořídil, doma mu teď v kuchyni dělají společnost žížaly. :mrgreen: Ale prý se poblíž začínají hromadit smutnice, 8-S , což si, myslím, bude problém.

Odeslat příspěvek od Fidych 12. 5. 2008 20:46

To jsou novinky, bytový kompostér :shock: a ještě se žížalami. Hlavně aby se nerozutekly :D .
Ale vážně,Katko D., je o nich někde něco k přečtení :?:

Odeslat příspěvek od Taiko_CZ 12. 5. 2008 09:48

Myslím, že už jsem to tak nějak vyřešil. Zatím žebrám kompost po známých :-D A když budu chtít ten zelený odpad nějak využít, tak to v pytli odnesu kamarádovi a dám to do jeho komposteru. Uvidím, jak se s ním domluvím, myslím, že nic proti mít nebude :-)

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 12. 5. 2008 09:39

Taiko,
nově se na trhu objevují kompostéry přímo do bytu - můžete ho mít klidně třeba v kuchyni. :shock: Dovážejí se z USA, takže nejsou úplně nejlevnější, také si do něho musíte koupit speciální žížaly, ale pro toho, kdo bydlí v paneláku, a přesto chce mít vlastní kompost, ideální řešení. :idea:

Odeslat příspěvek od Fidych 3. 1. 2008 21:01

Vyrábět v bytě kompost asi nebude vítaná akce. Možná nějaký malý kompostér na balkon - prodávají se běžně v různých velikostech. Za použití urychlovače zrání byste mohl nějaký kompost vyrobit. Ale na malý panelákový balkon se kompostér taky moc nehodí :cry: .
Pokud jezdíte i v zimě na zahradu často, pak je řešením odvézt bioodpad na kompost (pro ty, kdo mají příměstskou zahrádku za humny) :wink:

Odeslat příspěvek od Taiko_CZ 2. 1. 2008 21:12

Není zaco se omlouvat, rád jsem pobavil. Ale špatně jste si můj dotaz vyložil (nebo spíš: nenapsal jsem ho zrovna dokonale).

Můj příspěvek neměl být o ekologii. Nemám v úmyslu využít všechen biologický odpad. Pravda, těmi kontejnery na bioodpad jsem asi trochu zmátl, ale zrovna v tu chvíli jsem to tam chtěl plácnout. Spíš mi jde o to, jestli se vůbec dá nějaké množství bioodpadu v bytě nějak (jakkoliv) využít.

Na zahrádce si dám všechno na kompost. Až se mi kompost rozloží, bude pro mě znamenat úrodnou půdu, ne? Ale co doma? Nemůžu si ročně doma nějak vyrobit nějaké to kilo dobré půdy bez kupování půdy či hnojiv? Asi ne :?

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 2. 1. 2008 20:49

Je dobré myslet ekologicky,je to dnes moderní a každý chce být in.Ale aby jsemřekl pravdu dost mne to s příchodem nového roku pobavilo.Nezlobte se.Zkuste si vzít dva pytle na odpad ty velké a ukládejte do nich bioodpad na zkoušku po dobu třeba týdne nebo třech dnů.Záleží na velikosti rodiny.Ale s určitostí už nyní mohu říci,že budete za těch pár dnů si připadat jako někteří starší spoluobčané kteří s bioodpady v bytě žijí.Rozklad i bioodpadu neprobíhá takovým fofrem aby se to jen v bytovém prostředí dalo zvládnout.Proto spíš se přimlouvám zajděte si raději na obecní úřad a dejte podnět k vytvoření sběrných míst na bioodpad.Bude to snadnější a méně starostí. Ještě jednou se omlouvám za názor.

Odeslat příspěvek od Mývalice 30. 12. 2007 18:45

Já jsem ještě jako dítě uschlý a opadaný listy dávala do kyblíku, na zimu jsem to zasypala hlínou a nechala přes zimu na balkoně.

Odeslat příspěvek od Taiko_CZ 30. 12. 2007 18:25

Dobrý den, napadá vás nějaký způsob, jak by mohl člověk z bytu využít biologický odpad, který produkuje? U nás ve městě nejsou zatím kontejnery na biologický odpad a zahrádku ještě nemám. Přesto mi je líto vyhazovat to všechno společně s dalším odpadem, když by si na tom mohly pochutnat nějaké bakterie a potom třeba i rostliny.

Jenže mě osobně nenapadá žádný způsob, jak biologický odpad v bytě využít. Kdyby to *****ělo, nasekal bych to a smíchal se zahradní zeminou a nechal hnít atd. Ale smrad do bytu nechci. A kdybch to uzavřel do PET láhve, nemělo by to vzduch a pak by to spíš kvasilo než hnilo a alkohol vyrábět taky nechci :lol:

Máte nějaké nápady?

Nahoru