Jak se mám zbavit hryzců?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak se mám zbavit hryzců?

Odeslat příspěvek od Leoš Tretter 8. 5. 2019 17:31

Naprosto souhlasím. Veškeré plašiče co jsem vyzkoušel a nebylo jich málo, jen přivedou další z okolí. Připadá mi to, že se přišli podívat na blba co to zas má za novinku :-D Nedávno jsem někde četl nějakej test na elektrický plašiče a tam potvrdili přesně moje zkušenosti.

Odeslat příspěvek od Luboš Bárta 1. 9. 2018 14:33

Naprosto souhlasím s hodnocením účinnosti plašiče Deramax Cvrček. Nainstalovali jsme dva přesně podle návodu, spustili - a po třech měsících se populace hryzců snad i znásobila. Škody nadělají daleko víc, než před utracením tisícovky. Navíc v noci plašič opravdu cvrčí a neodrazuje-li krtky a hryzce, pak rozhodně budí lidi...

Odeslat příspěvek od BK 5. 8. 2018 21:51

Deramax proti krtkům z vás vytáhne jenom peníze. Pořidil jsem si ho a účinnost je nulová :-\ :pozor

Odeslat příspěvek od Tomča 20. 2. 2016 21:22

A co je to za odpuzovač. Některé nefungují tak, jak je inzerováno. Jaký má dosah (plocha)?

Díky!

Odeslat příspěvek od hadajko 16. 12. 2015 13:34

Mně se zdá že s těma dýmovnicemi je tedy dost práce, u nás máme normálně odpuzovač na hryzce a nemáme s tím problém, ta instalace je jednoduchá a bezpečná a zvládne to i ženská. Běhat půl dne po zahradě s motykou a strkat do země nějaké jedy to se mi teda nezdá jako smysluplné využití času. Používáme odpuzovač deramax cvrček a zdá se, že nám ze zahrady kromě hryzců zmizeli i hadi.

Odeslat příspěvek od Pepa105 10. 4. 2015 16:04

Pokud nemáš doma kočky, nebo jiné mazlíčci, co by toho hryzce sežrali, doporučuji ti udělat následující. Zastav se v drogerii a kup si gel na hryzce. Tento gel dej cca 20 cm do jeho díry, přisyp zeminou a přišlápni. Hryzec je čistotné zvíře, tak jako krtek a jiné potvůrky bydlící v zemi. Jakmile si půjde otevřít otvor, protože ho potřebuje kvůli vzduchu, šlápne do gelu. Následně si začne čistit pacičky a olíže gel. Ten obsahuje jed, který mu rozloží krev a tak chcípne. Pokud ho sežere jiný hlodavec nebo kočky, bohužel čeká je stejný osud. Mám to vyzkoušené, funguje to. Dá jsem si vyrobil z PETky větrník a zapíchl jsem ho do zahrádky na kovové tyči. Větrem se otáčí a dělá hluk pod zemí. Od té doby mám klid. Popřemýšlej, je to návrh. Hezký den. Pepa.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 31. 10. 2006 14:10

ad Edisson: Při použití vykuřovacích patron se často stane, že po určité době se hryzci zase objeví.
Nejdřív bych ale vyzkoušela zahrabat prázdné skleněné lahve do země (hrdlem nahoru) tak, aby ven trčela jen třetina.
Proti hryzcům se osvědčila i kočka, případně pes, pokud chytá myši. A taky hadi, máte-li je na zahradě. V přírodně pojatých zahradách se dokonce vytvářejí hadníky, hromádky z klacků, větví a dalších přírodních materiálů, kde se hadi mohou množit.

Odeslat příspěvek od peppino58 31. 10. 2006 09:44

Fretky nevyžadují při chovu velkou péči. Jsou skromné a žerou prakticky vše; maso ovšem nesmí chybět. Chovají se v zajetí proto, že se jich používá k lovu králíků. Zpola nasycená fretka se vpouští
do králičí díry a králíci vyhnaní malou šelmičkou ze svých úkrytů bývají pak venku odstřelováni nebo chytáni. Někdy se stane, že fretka se v noře nasytí. Sežere kus králíka nebo králičí mládata a usne. Její majitel musí pak dlouho čekat, než si fretka odpočine a vyleze zase na povrch. V některých zemích chovají fretky k lovu potkanů.

Odeslat příspěvek od Edisson 3. 7. 2006 21:01

Po dlouhé době se mi podařilo sehnat vykuřovací patrony, které mají název Krounex a ještě se nechají na Internetu sehnat za cenu cca 55,- Kč za 4 kusy v balení :x :P :twisted:

Odeslat příspěvek od Edisson 27. 6. 2006 19:28

Děkuji všem za rady, vyzkouším vykuřovací patrony.

Odeslat příspěvek od Já sama 22. 6. 2006 13:44

Přesně tenhle způsob použila moje švagrová. Jen zdůrazňovala, že je nutné udělat to najednou...

Odeslat příspěvek od Hektik 22. 6. 2006 09:52

Mam stejny problem, navic je zahrada obklopena plotem s betonovou podezdivkou, takze hryzce musim vyhubit, protoze nemaji jak utect. Osvedcilo se mi jedine reseni - patrony Rodex. Ty po shoreni vyvijeji ve styku s vhlkosti fosforovodik, ktery je podobne jedovaty jako kyanovodik. Klicem je ale vyhubit selou populaci pokud mozno naraz. Znamena to tedy vsechny nory zhruba co 3 metry prerusit vykopem a z kazdeho smeru do nory strcit vyhorelou patronu, utesnit a mirne zalit. Na stredne velky pozemek si rovnou kupte 10 baleni Rodexu (50 patron) a pocitejte s tim, ze vam prace zabere cele odpoledne. Patronu se daji koupit v Baumaxu v Praze Chodove (mozna i v jinych Baumaxech) a levneji take v drogerii ve Zlatnicke v Praze.

Odeslat příspěvek od Edisson 22. 6. 2006 08:18

Prosím o radu , kde sehnat uvedené dýmovnice ? Zahrada je na svahu, vyplavení nepřichází v úvahu , snad trochu "čmoudíků" pomůže. Dík

Odeslat příspěvek od Martin H. 20. 6. 2006 10:00

Edisson píše:Poradí někdo, jak se efektivně zbavit hryzců? Různé pasti jako na krtky nepomáhají a hryzci zdatně drtí zahradu (stromky , okurky, papriky...... :?: :?:-/quote]


Existují dvě metody. První je méně učinná. Je to vyhánění hryzců průvanem. Tito hlodavci nesnášejí průvan, takže pokud se vám podří do nor dostat vítr, máte vyhráno. Ale hryzec se bude bránit a bude měnit systém chodeb.

Velmi účinnou metodou jsou otrávené návnady, nazývají se Ratron a lze je zakoupit v obchodech s potřebami pro zahrádkáře. Oblíbené pokrmy (mrkev, řepa) se napustí látkou, která brání krvetvorbě u hryzců. Do 7 dnů od pozření uhynou v norách a neohrožují predátory, kteří by je pozřeli.

Třetí metodou je klasická fretka. Musíte si ji pořídit, chovat a občas ji vypustit do zahrady. Ona si už na hryzcích smlsne.

Odeslat příspěvek od Já sama 20. 6. 2006 09:46

Moje švagrová úspěšně použila dýmovnice. Mohu se jí zeptat na přesný postup. Nicméně po jedné aplikaci byla bez hryzců...

Nahoru