Jak odplevelit neudržovanou zahradu


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak odplevelit neudržovanou zahradu

Odeslat příspěvek od kejki3 8. 9. 2017 12:26

Glyfosát se dá koupit i levněji než v Roundupu - https://www.agromanual.cz/cz/pripravky/ ... e-glyfosat

Odeslat příspěvek od Trávníkář 29. 8. 2017 22:36

S tou solí si taky nejsem jistý, jestli to nějak dlouhodobě neškodí. Já na okrajích zahrady u plotu používám totální herbicid http://gardencentre.cz/produkt/herbicid-roundup-aktiv-1l/, a totálně tam všechno zničí, což potřebuji :-).

Odeslat příspěvek od kejki3 11. 8. 2017 14:43

Potraviny jo, ale té soli by měla stačit půlka. A na žebříček, jitrocel a pryskyřník sekání nefunguje.

Odeslat příspěvek od KOSŤA KOSTIČ 9. 8. 2017 03:45

Mohu potvrdit, mechanická péče je skutečně nejúčinnější. Pravidelné sekání alespoň jednou měsíčně vyřeší všechny palčivé problémy s plevelem. Na místech, kde je tráva a cokoli zeleného nežádoucí, aplikuji směs soli, octa a jaru (poměr 1kg soli + 3l octa 8% + zhruba 3dcl libovolného saponátu na doplnění do celkových 4l roztoku). Uvedená směs není jedovatá, jsou to vlastně potraviny a ekologicky odbouratelné látky. Stačí postříkat listy a sluníčko udělá zbytek. Všechno zavadne a uschne. Pak zase vyroste nová generace zeleně, ale stačí další postřik a rostlinky se tím postupně vyčerpají a konečná. Konečná i pro slimáky. Vypalování je jak známo zakázáno a v současném suchu i nebezpečné.

Odeslat příspěvek od Trávníkář 6. 8. 2017 21:02

Je to tak, když se to udělá mechanicky pořádně, musí to fungovat. Vypalovat, to bych se bál. Držím palce.

Odeslat příspěvek od Návštěvník 22. 6. 2017 16:27

Koupili jsme s manželkou 4500 m2 zahradu a ta byla ve stejné stavu asi jako Vaše.Vzal jsem benzinový křovinák a vyšší rostliny jsem uřezalNevím jestli máte ve Vašem okolí firmu která se zabývá zahradnictvím.Tam totiž mají frézu s použitím na traktor a ta Vám přejede pozemek do hloubky cca 10-15 cm a veškeré plevelné rostliny rozemele tak že je můžete shrabat hráběmi.Určítě se to vyplatí.Chtěl jsem to udělat bez mechanizace,ale opravdu to nejde.Ta rozloha mě stála 2000 Kč a byla hotova za 3 hodinya já bych to dělat měsíc-.

Odeslat příspěvek od Návštěvník 8. 2. 2017 15:53

Souhlasím, řešil jsem to podobně. Opakovaně jsem sekal, mulčoval a do toho jsem vysel trávu. Výsledek je vznikající trávník, který v části pozemku již zcela vytlačil pýr, neroste tam ani kopřiva ani bodlák. Místy se objevuje pampeliška. Nechtěl jsem používat chemii.

Odeslat příspěvek od Chalupářka 1. 6. 2008 00:45

To je ono! Mulčovač, báječná věc, a ani bych nic nepálila. Předpokládám, že původní problém z r. 2006je už stejně vyřešen, ale přidám taky svoji zkušenost. Mám venkovskou chalupu u které byla zanedbaná louka, no prostě hrůza. Tráva prakticky žádná jenom pýr a samé bodláky a ještě k tomu o něco větší než ta Vaše (10 000 m2). Nemohli jsme s tím dělat nic jiného než poctivě sekat. Nejdříve jsme posekané i uklízeli. Je fakt, že na to mám takový malý sekací traktůrek, jinak bych to nezvládla, ale teď už tam tu rozšmelcovanou trávu nechám ležet na místě, ona to pohnojí a za čas se úplně ztratí.Dnes mi tam vyrostl krásný hustý trávník sám od sebe, ani jsme nic nedosévali. Je fakt, že to není trávník jak na golfovém hřišti, ale zdravý trávník s pampeliškami kopretinami i zvonečky tam máme, zkrátka paráda. Chemii používám pouze na dvorečku přímo u domu.Stejně by mě zajímalo jak to dopadlo. Zdravím chalupářka z Lužických hor

Odeslat příspěvek od jaromir.malich 30. 5. 2008 17:05

No být vámi, nejdřív bych si půjčil mulčovač a trávu posekal. Tenhle stroj zvládne i neudržovanou plochu. Posekanou trávu bych zkompostoval nebo spálil. Pak je nejlepší použít totální herbicid, porost kompletně zlikvidovat, pak zorat a uvláčet celou plochu a znovu osít.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 29. 5. 2008 22:57

Relativě nejlevnější a nejjednodušší odplevelení pozemku je zemědělská činnost - zorání,vyvláčení drnů a zelené hmoty,po dva roky pěstovat obilniny,potom nasázet brambory,opět na podzim hluboko zorat na jaře vyvláčet a zrotavátorovat a zasít hřišťovou neb golfovou trávní směs,a tu ob deset dní sekat a sekat.Jednorázové odplevelení prakticky nen možné vzhledem k zásobě semen v půdě.

Odeslat příspěvek od Edisson 6. 5. 2008 07:47

Při koupi pozemnku jsme měli podobný problém.Nejprve jsme pozemek postříkali na 2x Roundupem , poté jsme se pokoušeli pozemek za pomoci ochotného zemědělce s traktorem zorat.Výsledek byl však katastrofální, drny se pouze postavily na výšku a zůstali stát.Dalším krokem byl traktor z lesní školky s rotavátorem , který pozemek nakypřil amy jsme kusem železa pozemek urovnali. Dnes máme louku, kterou jsme si vyseli k obrazu svému.
Pak už jen ob týden sekat.
Přeji perný rok, ale výsledek stojí za to

Odeslat příspěvek od Já sama 2. 6. 2006 14:46

Podívala jsem se na internet, jak vypadá bršlice - mám ji tam taky, hahaha - a v hojném množství (co do množství asi tak čtvrtá v pořadí). Jinak - s tím hráškem, to je zajímavý nápad, ale nemám prostředky (techniku, kapacitu), jak osít hráškem a pak na podzim zaorávat 2000m2... Asi to zkusím na nějaké menší ploše...

Odeslat příspěvek od Návštěvník 2. 6. 2006 13:53

dost dulezity (mozna lepsi nez osit zbytky plevelu travnikem) je po zasahu hned tam dat neco bujnyho, co rychle zaplni plochu - nepusti tam zpet ten plevel!!! a pritom je to treba jednolety, takze kdyz to nevysemeni, tak s tim nebudete mit napresrok starosti. co treba hrach hodne nahusto - jeste pohnoji pudu kdyz ho pak napodzimzaorate a stoji v potravinach par supu. Protoze pri pouziti herbicidu je ten hacek, ze kdyz to nechcipne po nem dokonale, tak plevel za chvili vyroste jeste hur, vlastne to nekdy udela takovy vyber, selekci tech nejodolnejsich nejhnusnejsich plevelu, protoze ty citlivejsi chciply... Fakt vidite na polich a uhorech nekde plosky turanu, laskavce stoviku treba a je jasny ze tady se herbicidovalo s kontraproduktivnim vysledkem. A jeste budete mit spoustu krehkyho zelenyho hrasku, muzete si ho zavarit nebo dat do mrazaku. Drzim palce Taky mi prosim drzte palce, v boji s brslici - krasne mi "zasitovala pozemek".

Odeslat příspěvek od Já sama 1. 6. 2006 09:05

Děkuji, váš příspěvek mne naplňuje nadějí, že se to dá zvládnout :-)

Odeslat příspěvek od iii 31. 5. 2006 07:56

Pred pár rokmi sme kúpili pozemok na stavbu domu. Pozemok bol iba mierne udržiavaný. Pri dokončovaní stavby nakladač odviezol zbytky materiálu až na koniec záhrady a zvlnený terén vyrovnal do roviny. Takto ale premiešal povrchovú a spodnú vrstvu zeminy a prebudilo sa nespočetné množstvo semien. Ďalšie leto narástla burina do výšky 2 metre, srny v nej mali ležovisko. Robili sme vnútorné práce a nebol čas na záhradu. Tej som sa venoval až ďalšie leto. Peniaze sme minuli na stavbu a nemohli sme zavolať záhradnícku firmu. Najprv som najväčšie exempláre vyťahoval ručne. Robte to po výdatnom daždi. Potom som všetko postriekal Roundupom. O mesiac záhrada vyzerala takmer rovnako. Odvtedy som iba kosil a ďalšiu sezónu zistil, že pomedzi burinu rastie tráva. Kde sa vzala? Asi vietor privial semená a prebudili sa korene dovtedy potlačené burinou. Stále pokračujem v pravidelnom kosení, sem-tam streknem Bofix. Takto sme získali samotrávnik, o ktorom dúfam, že bude maximálne životaschopný a odolný. A mám dobrý pocit, že sa mi to podarilo samému (hoci odborníci by si ťukali na čelo) a videl som ako pri striedaní ročných období pracuje príroda.
Môj pozemok je menší. Vám odporúčam najbližšiu časť okolo domu a terasy urobiť odborne, ale na zvyšok môžete použiť "moju metódu".

Nahoru