Plíseň na Rozmarýnu.


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Plíseň na Rozmarýnu.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 3. 6. 2008 19:51

Dejte průběžně vědět, jak se vám léčba daří.
K.

Odeslat příspěvek od SenSi 3. 6. 2008 18:03

Děkuji moc. Hned zítra s tím něco podniknu.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 3. 6. 2008 17:16

No, tak ta je chycená pořádně. Teď je to aspoň vidět! :-P Jedná se o padlí, kterým občas rozmarýny bývají napadené. Na vině je právě přílišná zálivka, zvlášť v zimním období, kdy jste jí dopřával, to může být pro rozmarýnu konečná. :-( Odumřou jí postupně kořeny a pak odejde celá rostlina.

Kupte si Padlí Stop, 500 mililitrů stojí kolem 70 korun, a stříkejte. Rozmarýnu dejte ven, přesazovat na záhonek ji nemusíte, pokud nechcete, já to tak taky nedělám, ale musíte jí zajistit slunečné stanoviště a propustnou hlinito-písčitou zeminu.
Jakmile ji budete přesazovat, dejte na dno květináče drenáž - vrstvu kamínků nebo keramzitu (koupíte za pár korun v zahradnictví).
Řiďte se hlavně tím, že zalévat se má až tehdy, jakmile zemina vyschne. Taky nedávejte pod květináč podmisku, aby v ní nestála voda. Přes léto můžete rozmarýnu přihnojovat.
No a v zimě jí dopřejte světlé místo, kde teplota klidně může poklesnout až na 2 stupně Celsia. Zalévejte ji minimálně, jen aby neuschla.

A ještě, pokud ji budete chtít konzumovat, ale doporučuji to v každém případě: píšete, že novější výhony jsou dobré, takže pokud najdete nějaký lepší, pevnější, zkuste jej odstřihnout a zasadit, abyste měl pojistku, kdyby se léčba neměla zdařit.
Ať to zvládnete vy i rozmarýna! ;-)

Odeslat příspěvek od SenSi 3. 6. 2008 16:59

Odeslat příspěvek od SenSi 3. 6. 2008 16:10

Děkuji všem za rady.
Ten rozmarýn jsem tak nějak podědil a nemocem vůbec nerozumim :( takže nepoznám jesli to je plíseň, padlí, nebo cokoliv. V zimě byla celá bílá, nové výhonky naopak vypadaj zdravě, takže neni co stříhat. Vyfotim to teď řádným foťákem na makro a dám to sem.
Asi to teda bude to padlí.
avoklybokavi: to já právě nevěděl a v zimním období ji hojně zaléval.

Odeslat příspěvek od avoklybokavi 3. 6. 2008 12:43

Já každý rok rozmarín přesadím do zahrádky. Je tam až do podzimu, pak ho dám do květináče , a přezimuje v chladnější místnosti za občasného zalití. Zatím se mu daří dobře. Iva.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 3. 6. 2008 08:00

Bohužel na fotce plíseň vůbec nevidím. :-| Krom postřiku doporučuji rostlinu zakrátit - pokud je padlí na konečcích výhonků, tak je odstřihněte, a rozmarýnu přesaďte.

Odeslat příspěvek od kejki3 2. 6. 2008 21:27

http://www.pelargonie.cz/padli.html takže postřik podle druhu padlí.

Odeslat příspěvek od SenSi 2. 6. 2008 19:55

Odeslat příspěvek od kejki3 2. 6. 2008 19:47

Tudy viewtopic.php?f=123&t=100947 nebo
http://www.imagecross.com/ , ten je zadarmo pro všechny.

Odeslat příspěvek od SenSi 2. 6. 2008 19:40

To bych rád, ale nepřišel jsem na to jak.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 2. 6. 2008 18:43

Jak moc je napadená? Můžete sem vložit její fotku?

K.

Odeslat příspěvek od SenSi 2. 6. 2008 16:31

Plíseň na Rozmarýnu. Nevim jak na ni, důsledek špatného uchování v zimě. Jsem asi přelil a někde sem teď četl že se to v zimě má zazimovat. Plíseň má od zimy. Nevim co s ní, můžete mi někdo poradit nějakou metodu/přípravek.
Předem děkuji.

Nahoru