Trápí vás také sametka?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Trápí vás také sametka?

Odeslat příspěvek od Věra Vondroušová 13. 8. 2019 08:20

Co zabírá na svilušky, které vás už poštípaly? Trpí náš pejsek i vnoučata. Dnes přišel ve slabinách pokousaný i dědeček!! Pejskovi tlapky a lidská postižená místa potírat kysličníkem, který koupíte v lékárně.
Pomáhá to a nesvědí. To je naše zkušenost.

Odeslat příspěvek od Koudelová 27. 7. 2019 12:58

Přípravek K-othrine opravdu funguje. Postřik předminulé léto a stále dobrý. Uvidíme letos, když se nám přemnožili hraboši, jestli sem zas nějaké nenatáhli, ale alespoń už vím, čím to stříknout a bude pokoj.

Odeslat příspěvek od Jana z CB 1. 9. 2018 13:22

Dobrý den, mně se osvědčil silný domácí výluh česneku a hřebíčku v Alpě. Také jsem měla z ničeho nic podobný "drbací" problém, vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo být ze zahrady, jak jsem zde zjistila, že to asi bylo. Měli jsme ten rok ject na výletní loď, tak jsem tenkrát hledala, jak se zbavit zarudlých svědivých fleků a našla jsem tenkrát už nevím kde, že pomáhá pouze česnek, tak jsem přidala pro jistotu hřebíček a teď zase po letech (3) znovu objevení svědivých míst hledám, jestli někdo má něco 100% vyzkoušené a zjistila jsem, že letos ještě k mojí verzi vyzkouším: od Koudelová 8. 8. 2015 10:35
"Mám recept na domácí repelent proti sametce. Funguje nám :-D a můžu ho na děti nastříkat v libovolném množství. Vyrobila jsem ho z čerstvé šalvěje lékařské a máty peprné. Byl to hokus pokus. Dala jsem rukama rozemnuté lístečky šalvěje a máty půl na půl do dvou přesnídávkových skleniček, jednu jsem zalila alkoholem......", myslím, že to může fungoval = jdu na to = potom dám vědět.

Odeslat příspěvek od Žak 31. 8. 2018 10:22

Sametka nemá ráda vanu s teplejší vodou-15 a více minut+ důkladné namydlení tuhým mýdlem! Sprchování a gely s ní ani nehnou...

Odeslat příspěvek od Verunka 26. 8. 2018 15:30

Dobrý den,
koupila jsem si konečně baráček - krajový řadový domek se zahrádkou. Je to už 6 let, od té doby bojuji se sametkou podzimní. Nejprve jsem běhala po lékařích - léčili mě s kopřivkou, brala jsem spoustu léků na alergii.....až jednou dcera objevila na netu článek o sametce. Loni jsem tedy již k lékaři nešla a snažila se být na zahradě jen po nejnutnější dobu, večer jsem si dávala horkou sprchu, no nějak jsem to období přežila. Letos jsem si myslela, že suché léto a vedra třeba sametku zničí, ale bohužel - již se začínám drbat a objevují se mi kousance po zádech i po břiše. Letos jsem dostala ale zajímavý typ v boji proti sametce - vysadit si na zahrádce jiný druh roztoče, takový, který sametku sežere...jmenuje se Typhlodromus pyri.....takže to nyní chci zkusit. Tento roztoč se dá koupit přes net v Brně v Biocontu, jsou to plstěné pásky, které rozmístíte po zahradě v období prosinec až únor, roztoč se vám zabydlí na zahradě a měl by postupně zničit tu sametku. Koupit to lze právě jen v tom období prosinec až únor a musí se to asi do týdne rozmístit venku, nelze skladovat. Hned si to zarezervuji na netu a doufám, že to pomůže. Pokud máte někdo s tímto přírodním postupem nějakou zkušenost, napište, prosím........myslím, že je to lepší a jednodušší, než chemický postřik, který nemusí ani pomoci či nezasáhne všechny keře a stromy.

Odeslat příspěvek od Návštěvník 19. 8. 2018 19:20

Dobrý den, každoročně hlídáme strýcovi barák a zahradu, když jede na dovolenou, krmíme zvěř atd. No a už loni jsem byl sametkou napaden, na kožním mě dala doktorka tekutý pudr a nashledanou, letos, jsem opět pokousán a to jsem byl na zahradě asi jen dvě minuty a zalil tři rajský, letos zahrada nefunguje a nemáme jí posazenou, jako loni, no a opět jsem tedy pokousaný, ale proč to píšu ? Otázka je, jak to že není pkousaný od sametky nikdo jiný ? Moje družka tam chodí v kraťasech a zalévá a nic, strýc tam chodí v montérkách a i v trenclích a taky nic, jen já se jen odvážím udělat dva krůčky a hned plesk, sametku mám na těle !!! není to dáno nějakým pyžmem či pachem ? Nebo jak si to mám vysvětlit ? :-(((

Odeslat příspěvek od včelařík 23. 8. 2017 08:06

Použil bych VARIDOL v roztoku pro aerosolové ošetřování včelstev, účinná látka amitraz. Tento akaricid, když může být v medu, tak na vaší zahradě také asi nevadí.

Odeslat příspěvek od dvorjana 28. 8. 2016 11:08

Dobrý den, se sametkou žiji již léta a vychytala jsem si pár postupů, které mi pomáhají - rozhodně by bylo škoda zbavovat se zahrady :-) : 1) dostatek vitamínu B - od jara užívám B komplex - funguje i proti klíšťatům a komárům (pozitivní zkušenost se soužití s bývalým partnerem - alkoholikem-pivařem 8-D ,
2) po příchodu ze zahrady se osprchovat horkou vodou a natřít něčím s teatree a když už se někde něco zakousne, štípanec natřu kafrovou mastí - nejlepší je OPODELDOK, příp. mastičkou BETADINE - usmrtí i klíšťata a dezinfikuje do hloubky. Hodně radostí z pobytu na zahradě... 8-)

Odeslat příspěvek od anonimka 27. 8. 2016 20:47

Dobrý den, používáme křemelínu na zahradu, posypat celou zahradu a pak vždy, když se znovu objeví (hlavně místa, kde se neseče tráva), nesmí pak akorát dva dny pršet. Je to přírodní, takže dětem to nevadí.

Odeslat příspěvek od evelina 26. 8. 2016 21:56

Zdravím, u letošního roku jsem zde nenašla žádný příspěvek, tak budu holt první. Už týden nás, celou rodinu, včetně babičky s dědy, trápí Mega svedive pupínky. Tak jsem googlila a objevila toto fórum na téma sametka. Tak ji tedy máme taky. Pravidelne sekame trávu a stejne tam ty svine jsou. Většinou jsme poštípání v podpaží, tříslech a v mistech podprsenky. Naše nejmladší dcera nejvíc na hlavě. Ještě že jsou vedra a trávíme čas v bazénu :D tam máme od nich klid :)

Odeslat příspěvek od Soňa Štossová 13. 11. 2015 01:19

Zdravím! Už 2 hodiny si čtu články a sametce a našla jsem tuto diskuzi...poštípaná jsem už měsíc a poslední 2 dny je to opět katastrofa, dneska jsem na sobě chytla už 4 kusy :( Takže varianta, že bych chytla od psa blechu, je ta tam. Nevím, kde jsem k tomu přišla, máme barák, zahradu, ale taky dělám na statku u zvířat. Manžel a dítě nemají nic, jen já se škrabu jak idiot :( Ve všech článcích se uvádí, že je to problém konce léta, tak do konce září, ale už je listopad!!!! Jak je to možný? Nedrží se mi ty mrchy někde doma v teple a kašlou na svůj běžný vývojový cyklus? Dubovky od dědka kořenáře asi zkusím....

Odeslat příspěvek od Persica 19. 10. 2015 00:12

Ahoj,
mame ty potvory taky. Neverte, ze jsou jenom v trave, jsou vsude, i na stromech, kam je navane vitr. Zlikvidovat je se nam jeste nepodarilo, ale na stipance pouzivame Dubovky od Dedka korenare (Dedek korenar eschop). Stipance nesvedi a zahoji se za 2-3 dny. No a bohuzel pobyt v zahrade v inkriminovnem obdobi omezujeme na minimum.

Odeslat příspěvek od Lenka Koudelová 18. 10. 2015 21:05

Ne, nestěhujte se. Zahrada je úžasná. Jde se jí zbavit(sametky), ikdyž to dá práci. Nevadí, zda je zapleveleno nebo ne, já mám vypleto, posekáno a měli jsme ji taky od začátku července skoro do konce září. Stříkala jsem sírou, ale to nedělejte, omezilo se množství, ale není to dokonalé a dlouho to *****í. Už jsem zjistila, že lidé mají pozitivní zkušenosti s přípravkem K-othrine. Někde na diskuzi to psala nějaká paní. Tři roky po postřiku dobrý. Stříká se to snad někdy v červnu a vydrží to tři měsíce. Když se toho sametka dotkne, chcípne, takže to působí i na ty nasáklé vypadnuté z kůže(třeba ptáků, kteří přiletěli z neošetřené zahrady) Asi se to časem zase natáhne ze sousedních zahrad ptáky, hraboši, ale to už nebude v takové míře. Zkuste to taky. Příští rok napíšu, jak to bude vypadat. Naše děti byly taky zřízený. Trávili jsme tři měsíce jen na terase a u příbuzných. To prostě nešlo. Ale tam, kde bylo při stavbě bagrováno, není. zkoumala jsem výskyt listem bílýho papíru. Sousedi mají zase zahradu přejetou nějakým kultivátorem-zakládali nový trávník na staré zahradě a taky jí nemají. Nemám chemii ráda, skoro nepoužívám, ale teď letos v létě jsem se pro ni definitifně rozhodla.

Odeslat příspěvek od Petra Marvanová 26. 9. 2015 21:55

Dobrý den. Se sametkou jsem se letos setkala poprvé. Máme doma - Vysočina - zahradu, ale z té nejsem poštípaná ani letos. Ale přistěhovala jsem se ke kamarádovi do domku se zahradou začátkem srpna a asi od druhého týdne jsem začala být strašně poštípaná. Mám tři kočky, sice nechodí ven, ale mysleli jsme, že odněkud chytli blechu. Zavolali jsme deratizéra, když se nám to po dvou týdnech nepovedlo vyzmizet samotným. Pak jsem viděla štípance od štěnic a byla přesvědčená, že jde o štěnice. Opět jsem volala deratizéra. Tu noc, co tu vše vystříkal jsem se nevyspala a ráno byla plná obrovských svědivých boláků. Jen já, kamarád měl dva malé pupínky. Za celou tu dobu našeho spolubydlení. Začali jsme pátrat, co to teda je, když to napadá jen mě. Přišli jsme na svilušku. Den předtím jsem byla na zahradě, která má sice ostříhaný trávník, ale zaplevelené a neudržované záhony a já se je jala vyčistit :( Pak jsme se dočetli, že sviluška je sametka. Chtěla jsem se zeptat, když ta larva odpadne z těla v bytě, může se znovu zakousnout? Nebo chcípne, když nemá půdu? Jak dlouho vydrží živá v bytě? Četla jsem, že při silném větru jí může zavát do bytu oknem vítr? Je to možné? Už se bojím i větrat. Podle článků by pro letošek měla zmizet. Neumím si představit, co bude další rok. Chtěla jsem do domku se zahradou, kterou miluji. Ale myslím, že se nakonec moc ráda přestěhuji do bytu bez zahrady. :(

Odeslat příspěvek od Masinka 19. 9. 2015 09:25

Nezkoušel někdo Teatree? Na štípance i jako repelent.

Nahoru