jak na rajcata


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: jak na rajcata

Odeslat příspěvek od kejki3 23. 9. 2016 13:59

Jo s tou flaškou to používám, ale letos se stejně ještě muselo zalévat okolo, bylo moc sucho. Možná dvě 2l, ale chce to kvalitní plast, některé jsou měkké a bortí se. To je tedy utyčkových, která jsou teď přes 2 m. U keříčkových by to mohlo vyhovovat.

Odeslat příspěvek od Maggie1989 22. 9. 2016 09:57

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak často rajčata zaléváte? Na http://www.homezin.cz/media/jak-casto-zalevat-rajcata jsem se dočetla o zajímavém tipu zalévání do PET flašky zasazenou hrdlem k rajčeti. Zkoušeli jste to? Opravdu se tím rajče nepřeleje? Pěstuji ve skleníku keříkové a cherry, ale s tou zálivkou mám potíže, chtělo by jí asi víc :(

Odeslat příspěvek od menan 10. 4. 2016 12:59

Tady je pár základních tipů na pěstování rajčat.

Odeslat příspěvek od Fidych 8. 8. 2007 21:06

Jestli chcete, aby Vám lépe a rychleji dozrávala rajčata (předpokládám, že už nějaké plody sklízíte), můžete odstranit spodní listy na keři, a tam kde příliš stíní plody, zakrátit nebo odstranit celý list. Nechte alespoň dvě třetiny původního olistění, aby mohlo rajče dál žít a dýchat 8)

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 26. 7. 2007 18:53

Zdravím,
vyštipují se zálistky (to jsou postranní výhony, které najdete, jak rostou v úžlabích listů).
S touto "úpravou" se má začít hned, jakmile je možné uchopit tyto zálistky do ruky - nestříhají se, ale opravdu vylamují prsty.
Stane se občas, že takový výhon se vytvoří i v pokračování květenství - taky jej odstraňte.
Sice se vylamovat začíná už někdy v květnu, ale nevadí, je to práce, kterou je třeba opakovat, jak nové postranní výhonky dorůstají, takže se do toho pusťte.
No a asi bych měla napsat, proč se to vlastně má dělat, že? :mrgreen: Zkrátka: aby o to lépe rostl hlavní výhon (který by jinak strádal na úkor těch vedlejších) a aby byla větší a kvalitnější úroda.

Možná to zní složitě, ale je to jednoduché - jen si na to najít čas. :D

Odeslat příspěvek od honnzik 23. 7. 2007 15:13

Dobry den,
Chci se zeptat jak moc by se mela rajcata prosvetlit, co vystipat co ne - jaka jsou pravidla ?? (zacatecnik .. )
Diky
Honza

Nahoru