Zimolez kamčatský


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Zimolez kamčatský

Odeslat příspěvek od takahoj 12. 7. 2017 15:40

Zimolezy nemusí být dva. Máme jeden a plodí v pohodě.

Odeslat příspěvek od joe vac 8. 12. 2012 09:22

zdravím, ano literatura uvádí, že zimolez může být i samosprašný, já jsem chtěl jen zdůraznit, že nejde o dvoudomou rostlinu ( samčí a samičí jedinci)

hezký víkend všem na zahradě

josef :-D

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 19. 11. 2012 16:10

Existují i samosprašné odrůdy, kdy můžete pěstovat jedinou rostlinu, která plodí. Mám takovou na zahradě a úrodu dává už několik let. Letos jsem ji bohužel musela přesadit, tak mám obavu, zda to zvládne.

Odeslat příspěvek od joe vac 17. 11. 2012 18:36

jenom pro upřesnění, zimolez kamčatský je cizosprašný a proto by měl mít ještě další keř (keře ) vedle sebe nejlépe jinou odrůdu
není to tedy samčí a samičí čili dvoudomé

ale to tady nemachruju, jsem rád, že jsem se tady dozvěděl, že se dají u nás úspěšně pěstovat, chci je na jaře koupit a zasadit

přeju hodně zdaru a těším se na "borůvky", které miluju, ale nerad na ně chodím do lesa


zdraví josef

Odeslat příspěvek od Klara87 27. 4. 2012 14:31

Tykání mi vůbec nevadí. Všem přeji bohatou úrodu.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 27. 4. 2012 14:12

I nám už kvete, ale měla bych ho taky někdy zalít. :oops: Před týdnem jsem ho okopala a kolem chci dát starou slámu jako mulč.

Odeslat příspěvek od kočičí 27. 4. 2012 13:05

Určitě se dočkáš plodů, je to spolehlivé. Jejda, já jsem tady zvyklá všem tykat, tak pokud to vadí, omlouvám se.

Odeslat příspěvek od Klara87 27. 4. 2012 09:12

Tak jsem dneska objevila několik květů. Třeba se dočkám i plodů. Jen musím vyrobit nějakou ochranu proti ptákům. Vloni sklidili polovinu kanadských borůvek a zimolez jim prý taky chutná.

Odeslat příspěvek od Klivie 25. 4. 2012 20:27

I my je máme víc jak 15let, jsem moc spokojená a chutnají nejen nám, ale i kosákům. Koupila jsem sítě a i přesto na ně chodily tak jsem sešila staré záclony a těmi je přikryla, aby na nás něco zbylo. Každý rok jich i pár zamrazím, zrovna nedávno jsme měli knedlíky. Zdá se mi, že zima se na nich trochu podepsala. Už měly pupeny a pak přišly ty mrazy a vypadá to, že úroda nebude ani poloviční. Jinak opravdu spokojenost.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 25. 4. 2012 09:20

Pěkný den, na stránkách máme o zimolezu kamčatském článek včetně návodu na pěstování, doporučuji si jej přečíst.

Na zahradě máme jeden keřík, plodí pravidelně. Sázela ho mamka, a jak už psala děvčata, tehdy se odrůdy neřešily, byla to novinka. Takže jsem ráda, že vlastně plodí. :mrgreen: Možná bych mu měla pořídit kolegu do páru. ;-)

Odeslat příspěvek od Klara87 25. 4. 2012 06:06

Kanadské borůvky jsem sázela loni. To měly jen pár borůvek. Letos jsou obalené poupaty. Už se těším až pokvetou.

Odeslat příspěvek od Alinka 24. 4. 2012 20:51

Mám jeden asi 8 let a taky se o něj nijak zvlášť nestarám.Asi před pěti léty jsem si vzala několik řízků,některé se neuchytily, jiné uhynuly později.Vydržel jeden, který můj šikovný sekáč kompletně posekal, ale zbytek keříu to přežil a už roste a druhým rokem bude plodit.Nemám samčí, nebo samičí, teda to vůbec netuším, a i když jsem měla jednu rostlinu, plodila.Musím ale napsat,že jsem spokojenější s borůvkou kanadskou :hm .

Odeslat příspěvek od Dušan2 24. 4. 2012 19:12

Já je mám také asi 15 let, tenkrát v květinářství ani ještě nevěděli co to je. Tenkrát jsem si dal na podzim do truhlíku několik řízků pod sklenici a hned na jaře jsem dva ujmuté dal na zahradu, rostou v dost těžké jílové hlíně, namulčoval jsem je kůrou, jinak se o ně moc nestarám. Plodí krásně, vysoké jsou něco přes metr. Jednou za čas odříznu nejstarší klacek a když vzpomenu přihnojím cereritem. Dětem moc chutnají, jen škoda že brzo na jaře odplodí a pak z nich už nic není až zase na jaře. Odrůdu neznám.

Odeslat příspěvek od Klara87 24. 4. 2012 18:22

Zařídím se podle vaší rady. Teď jen, aby se jim chtělo růst.

Odeslat příspěvek od kočičí 24. 4. 2012 16:12

Odříznu jen vyholené větve, jinak nic - plody jsou všude. Co se týče odrůd, tak to jsem ztracena, tenkrát před lety to byla prudká novinka, takže odrůdami se nikdo nezatěžoval. Vím jen to, že mám dvoudomé rostliny, to znamená, že jsem musela koupit samce a samici. Chtělo by to ty samičky 2, ale tenkrát se mi to zdálo děsně drahé - asi 300 za 1 kus, a na mateřské jsem neměla prachy. No a teď už dokupovat nebudu. Myslím, že jste se o ně postarala výborně, tak si myslím, že to chce hnojit, aby pěkně narostly, na podzim pohnojit draslem, aby dřevo vyzrálo.

Nahoru