Ríbezľa červená


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Ríbezľa červená

Odeslat příspěvek od kočičí 30. 6. 2013 15:45

Černý rybíz mi to vůbec nenapadá, ale angrešty jsem kvůli tomu přestala úplně pěstovat.

Odeslat příspěvek od Karen Válková 30. 6. 2013 13:57

Angrešt jsem si rezistentní kupovala .Tenkrát dva stromky, ale jen jeden roste.Z odstříhaných větviček při sázení jsem ale vypěstovala další 4 keříčky. Zatím se na nich nic neukazuje.Plodů je ještě málo .Jen stromek je obsypaný.

Černý rybíz jsem ostříhala, moc na něm větviček nezbylo. Byl napadený skutečně moc. Postříkala jsem jej taky ,ale dneska bylo tady docela větrno.Tak uvidím ještě večer,jestli to půjde lépe stříkat.
Kyž se to padlí ukázalo i u tebe tak to bude tím mokrým počasím.
Miry dík.

Odeslat příspěvek od mičurinec 30. 6. 2013 08:28

ostříhej ty vrcholky, letos i u me se padli objevilo i na bilem rybizu a obvykle jej na rybizech vubec nemam, angrest uz jen zasadne rezistentní

Odeslat příspěvek od Karen Válková 29. 6. 2013 21:03

angrešt jsem před pár lety kvůli padlí zrušila. \Teď tam mám jeden rezistentní stromkovej a 4 keříčky z něj vypěstované. Jsou zasazené o něco výše na zahradě,Ale co s tím rybízem, Měla jsem z něho takovou radost jak krásně rostl. Nemám jej teda vykopat\? nebo snad ostříhat jen napadené větve? postříkat ty co zbydou? Vůbec netuším co dál. T\ keře vypadají děsně.

-- 29. 6. 2013 22:05 --

Fidych dík tak zítra to ostříhám.

Odeslat příspěvek od Fidych 29. 6. 2013 20:55

Napadené větvičky jsou potřeba ostříhat a spálit, spadané listí taky průběžně zlikvidovat a podzimní nedávat do kompostu. Na jaře je potřeba alespoň 2x postříkat třeba Fundazolem při rašení a před květem, a pro jistotu ještě jednou tak, aby se dodržela ochranná lhůta do sklizně.
Na podzim zkontrolujte všechny letorosty, zda nejsou napadené, nutné je všechno ostříhat a spálit.

Odeslat příspěvek od kejki3 29. 6. 2013 20:48

Americké padlí, určitě to ovlivní počasí, pak řez a chemie - http://www.agromanual.cz/cz/atlas/choro ... stove.html Nerezistentní angrešt už nemá šanci, u rybízu nevím.

Odeslat příspěvek od Karen Válková 29. 6. 2013 16:07

Tak rybízy červené jsou vpořádku už začínají rodit letos jsem sebrala prvních 7,5 kg rybízu.Teď mám ale potíž s černým rybízem. Mám 4 dospělé keře, loni byla docela velká a letos to jde do háje. Na většině větví je nějaká plíseň. Na červený naštěstí nešla, ale černej je v háji. Dá se s tím něco dělat?? Pomůže nějaký postřik???Těch nenapadených větví je tam jen pár. Na takové pak nějaké plody jsou.

Obrázek Obrázek

Odeslat příspěvek od Karen Válková 22. 6. 2010 22:44

Tak už jsem zase tady a potřebuji se poradit. Jo z těch dvojitých keříčků ze spodní části jeden nevyrazil,ale taky jsem měla koupené 2 angrešty a z nich taky jeden nerostl.Teď bych se ale potřebovala poradit o řízcích. Z těch koupených keřů jsem z konců větviček nadělala řízky a všechny napíchala na husto do truhlíku. Všechny vyrazily. Na fotce jsou při zasazení a jak vypadají teď.Už jsem to jednou dělala ,ale to jsem měla jen ale 3 větvičky, teď jich mám mnohem víc. Tenkrát jsem je zasadila do pařeniště a tam byly až do podzimu, teď pařeniště nemohu použít - je jich moc. Mám je dát spíš na slunečné místo nebo pod stromy. Ještě bych taky mohla je zasadit do místa kde je slunko až odpoledne. Chci je na trvalo dát na záhon kde mám teď brambory tak že zatím tam jít nemohou.
A ještě nevím co s nimi na zimu. Dospělé keře přihrnuji kompostem a hlínou,ale tyhle malé? Taky přihrnu a možná ještě větve? Taky nevím jestli je mám přesadit na trvalé stanoviště ještě na podzim ,nebo až na jaře?
Poradíš mi zase? Prosím.
Obrázek Obrázek

Odeslat příspěvek od Karen Válková 27. 4. 2010 22:32

Já kupovala černej předloni a byl normální. Ano mám jich víc ze 4 mám 6.I když jen s jednou větvičkou a ten druhý má jen takový pahýlek. Jo a proč mi vykáš. ???Zatím si s každým tykáme a navíc my dvě jsme stejná věková kategorie 8-D
Jsem zvědavá jak se jim bude dařit, Dneska jsem je zasadila.Tak později dám vědět jak ten druhý - ze spodní části vyrazil. :oboze :oboze

Odeslat příspěvek od Fidych 27. 4. 2010 21:35

No, v zemi to vidět nebude, a jak jste to oddělila, máte aspoň o keřík víc. Je to zvláštní, nikdy jsem to neviděla (taky jsem už nejmíň 15 let nekupovala keřový rybíz). Chystám se k pořízení pár keříků rybízu, tak uvidíme, jestli budou taky "patrové" :-D

Odeslat příspěvek od Karen Válková 27. 4. 2010 14:34

Ahoj Fidych, tak jsem si to dneska podrobně prohlídla při focení,nevím jestli je to nějaký nový způsob, možná jen snaha udělat z jedné rostliny - řízku dvě.
Obrázek Obrázek
Třeba když neprodají ,tak ten zbytek ostřáhají na dva výhony a zasadí hlouběji do země o to jeno patro.Pak se zapěstují dvě samostatné rostliny .U jedné jsem našla ze spodního kořenového systému jeden výhon a tak jsem keříčky rozdělila
Obrázek Obrázek Obrázek
U jedné mám jen jednu větvičku ,ale to se snad rozkošatí už samo. :oboze

Odeslat příspěvek od Fidych 26. 4. 2010 23:19

To jsem na to zvědavá, že by fakt nějaký nový způsob pěstování :shock: Fotky budou pro představu nejlepší.

Odeslat příspěvek od Karen Válková 26. 4. 2010 21:11

Dneska jsem si kupovala 4 keříčky červeného rybízu a dva stromkové angrešty. Teprve doma,když jsem je dávala do vody jsem si všimla jak mají divně utvářené kořeny. To jsem ještě neviděla vypadá to jakoby byly dva nad sebou. Bohužel nemám fotku ,až zítra. Vypadá to nějak takhle. V místě odkud se rozbíhají jednotlivé větvičky ,do země vybíhají normální kořeny .Vedou jako normálně na všechny strany.Mezi nimi ve středu pokračuje kolmo dolů jako by kmínek ,rovnej bez jakých koliv bočních kořenů asi tak 15-20 cm je tento úsek dlouhý.Na konci z něj vybíhají další kořeny na všechny strany. Je to u všech keříčků stejné.To se teďka tak dělá? Dříve kupované keře to neměly.

Odeslat příspěvek od Karen Válková 11. 10. 2009 21:51

Tak už to vím mám to udělat až zjara na 3-5 pupenů..Díky ti.

Odeslat příspěvek od Karen Válková 11. 10. 2009 21:42

Dík moc, taky jsem si říkala,že to tam nepatří, ale nikdo mi tu neodpovídal. Tak ještě jednou moc děkuji ,a jdu číst tvé odkazy. Ahoj!!

Nahoru