Moruše


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Moruše

Odeslat příspěvek od joe vac 8. 12. 2012 10:32

Kateřina Hradová píše:Josefe, držím pěsti, aby to napřesrok bylo lepší.

Morušovníky se u nás dřív dost pěstovaly, ale postupně vymizely a jsou spíš raritou, což je škoda. (Mimochodem naše sousedka vzpomínala na svá dětská léta - ve škole bývala místnost, kde chovali bource morušové na hedvábí. K jídlu jim chodili trhat morušové listy.)

Zdá se ale, že zažívají renesanci. Také jsme si letos malý stromek pořídili, ale zatím je v květináči, kde i - doufám - přezimuje. A na jaře jej teprve vysadím. Jaký druh máte? My morušovník bílý.


podle barvy zárodku plodu (jistě se to nějak správně jmenuje), který jsem viděl než zmrznul a upadl, bude asi bílý

jinak si myslím, že jste mohla svou moruši přesadit v pohodě ještě v půli listopadu, kdy ještě bylo fajn počasí a nemrzlo (samozřejmě, jak kde), podle mých zkušeností s přesazováním, byly na tom v příštím roce lépe ty stromky, které jsem přesazoval (sázel)na podzim

přeju všem ať si v příštím roce na svých moruších pochutnají

josef

josef

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 20. 11. 2012 11:50

Čau Míro, ano, mám je v místnosti, kde se netopí, takže vše by mělo být ok. Nechávám tak zimovat všechny rostliny v květináčích včetně stromků. Když jsem je mívala v zemi, bylo s tím víc práce, květináče byly špinavé a rostliny častěji zmrzly.

Odeslat příspěvek od mičurinec 19. 11. 2012 18:53

Katko, kdyz jej mas v kvetinaci-doporucuji Ti, abys jej zakopala i s kvetinacem do země! Nebo pokud mas mistnost kde je -5až0st, muze byt v kvetniku i tam...

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 19. 11. 2012 17:03

Josefe, držím pěsti, aby to napřesrok bylo lepší.

Morušovníky se u nás dřív dost pěstovaly, ale postupně vymizely a jsou spíš raritou, což je škoda. (Mimochodem naše sousedka vzpomínala na svá dětská léta - ve škole bývala místnost, kde chovali bource morušové na hedvábí. K jídlu jim chodili trhat morušové listy.)

Zdá se ale, že zažívají renesanci. Také jsme si letos malý stromek pořídili, ale zatím je v květináči, kde i - doufám - přezimuje. A na jaře jej teprve vysadím. Jaký druh máte? My morušovník bílý.

Odeslat příspěvek od joe vac 17. 11. 2012 19:45

moruši mám už několik let, ale ještě jsem se nedočkal

předloni mi pomrzla
loni mi ji okousal zajíc, co se dostal na zahradu
letos se snaží, tak uvidíme jestli něco ukáže v příštím roce

ze zkušeností znám pouze jeden velký strom v praze na strahově, rodil každý rok, plody byly tmavé sice ne příliš výrazné chuti, ale příjemně sladké ( zralé až sladké jak cumel)

dejte někdo nějaké zkušenosti

zdravím

josef

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 31. 8. 2012 17:04

Hajoska: jak se má moruše? ;-)

Odeslat příspěvek od Hajoska 5. 7. 2007 21:59

Ano, moruše kupodivu obrazila a má se čile k světu, je už celá obalená malými lístky. Tak doufám, že už bude OK.

Odeslat příspěvek od Fidych 27. 6. 2007 23:29

Hajoska píše:No zatím si nejsem jistá, jestli mi nezmrzla. Listy má úplně pryč a nic se neděje:(, takže to možná taky bude jedno, co jsem koupila.m/quote]


Probudila se Vaše moruše a obrazila? Letos tak velké mrazy nebyly, snad přežila a roste jako z vody (ale to zas by nemusela tolik, že?)

Odeslat příspěvek od Hajoska 6. 5. 2007 20:33

No těbůh! :)

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 6. 5. 2007 20:08

Nespěchejte na ni,ona se probudí,a pozor může se probrat i až příští jaro,ta aklimatizace u některých rostlinek někdy trvá nezvykle dlouho.

Odeslat příspěvek od Hajoska 5. 5. 2007 21:32

No zatím si nejsem jistá, jestli mi nezmrzla. Listy má úplně pryč a nic se neděje:(, takže to možná taky bude jedno, co jsem koupila.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 5. 5. 2007 21:23

Existuje forma Morus alba Pendula.Jde o mylý strom s větvemi visícími až k zemi.

Odeslat příspěvek od Hajoska 15. 4. 2007 23:17

Tak to je luxusní diskuse....Už teď mám obavu, že jsem zakoupila moruši bílou a bude to strom jak stodola :o))))
Ne ba ne, ono to nějak dopadne.. Díky

Odeslat příspěvek od Tchorik 12. 4. 2007 22:31

Na tema moruse se hodne diskutuje na http://www.living.cz . Je tam na to rozsahla diskuze, kde nejspis najdete vsechny odpovedi na vase otazky. Taky jsem si ji koupila, take nevim, jestli bila nebo cerna, ale predpokladam, ze bila s cernymi plody a take ji chci zkusit udrzovat v nejake prijatelne vysce. Takze hodne stesti s pestovanim a nashle na livingu :wink: .

Odeslat příspěvek od Hajoska 10. 4. 2007 12:02

Koupila jsem si na výstavě moruši, leč nezeptala jsem se ( :roll: ), jestli je bílá nebo černá. Zajímalo by mě, jestli se to dá nějak poznat i když je ještě malá a předpokládám, že letos ještě nepokvete.... A dá se nějak udržet např. zatříháváním v 2 metrové výšce, abych z ní neměla obrovský strom? Díky moc za odpovědi !Lenka

Nahoru