Proč neplodí kiwi?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Proč neplodí kiwi?

Odeslat příspěvek od Bělena 25. 3. 2009 20:00

Ja jsem se chtela zeptat,mam 4 druhy kiwi loni koupene,dala jsem je prezimovat do zeme i s kvetinacem,na prozatimni misto.A co se nestalo,dcerin tajtrlik,francouzsky buldocek,mi parkrat probehl zahonkem a vsechny jmenovky mi rozhazel.A ted nevim,ktery je ktery.Mam v tom poradny "gulas".Co ted?Jak je mam vysadit?Nektere jsou samosprasne,jine jsou samec a samice.Jak je ted mam vysadit na stale misto?Dekuji za odpoved.

Odeslat příspěvek od vrana1 25. 3. 2009 19:47

je třeba zjistit jaký květ má každá rostlina.Květ samce se velmi liší od květu samice.Samice má nejen pestíky ale i zárodek plodu a na jeho špičce i bílé vlásky do hvězdičky jako paprsky.aktinos=paprsek od toho aktinidie.
Pak reklamovat u dodavatele.Jinak když kvete, a jsou samec i samice. musí plodit a to výborné ovoce,je škoda mít jen rostliny, je to třeba spravit.

Odeslat příspěvek od Fidych 24. 3. 2009 23:16

Kdepak, ani ťuk! Ale kvete pěkně, zelené je pěkně, tak je to docela pěkná popínavka :D

Odeslat příspěvek od vrana1 24. 3. 2009 22:06

Fidych,ředmět: kivi-plodnost
Datum: 24. 3. 2009 23:02
Od: vrana1
Komu: Fidych

vrana1 píše:Uběhl nějaký rok, chci se zeptat jestli vám to už plodí.Příčina neplodnosti může být v tom, že u vás mohou být pozdní jarní mrazy,které spálí brzy rašící pupeny.V nich jsou květy.Hned to sice raší znova ale v pozdnějších pupenech už květy nebývají. To platí hlavně pro aktinidii kolomikta, nevim jakou máte.Pozor na bludy toho pána z Prahy /pelargonie/ který tvrdí že má kolomiktu neb její křížence,je to naprostý nesmysl, má jen argutu.Už prý zemřel. Zdravím, Kola Jan nokal1@seznam.cz

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 24. 3. 2007 21:43

Ale ve skleníku k opylení používá nějaký druh čmeláků,které si kupuje.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 24. 3. 2007 21:40

Zkuste si klepnout na http://www.Kiwiland,ale teď jsem četl v novinách o pěstování kiwi,že je sice mrazuvzdorné,ale prý v našich podmínkách mu neuškodí ochrana i před sprcháváním za deštivého počasí.Známí ho sice umí pěstovat,ale ten ho pěstoval jako rajčata v ohrádkách z folie,a v posledních letech je má ve skleníku.

Odeslat příspěvek od Fidych 23. 3. 2007 20:36

My jsme kivi kupovali z Krakonošova zahradnictví, údajně jako jednu samčí a dvě samičí rostliny. Opravdu je mezi jejich květy rozdíl, takže žijeme v domnění, že máme zastoupena obě pohlaví. Jak pokvete, zkusím poslat foto, třeba pak někdo zkušeným okem zhodnotí, jak se věc má doopravdy. Díky za radu :)

Odeslat příspěvek od Červík 23. 3. 2007 20:25

Já jsem podobný problém řešila před léty. Do domku, kam jsem se nastěhovala rostlo kiwi jako malý keříček - údajně samosprašné. Mně se podařilo ho po létech vypěstovat do obrovských rozměrů, ale v létě vykvetlo a květy opadaly a to několik sezón po sobě. V té době nebyla ještě doba digi foťáků, tak obrázek květu nebylo možné zaslat jako dnes. Je prý rozdíl mezi samčím a samičím květem. V té době jsem objevila p.Hejduka, kterého jsem viděla v Receptáři, tenkrát mi věnoval dost času a nabídl i návštěvu u něho, kterou jsem nevyužila.
Kiwi začalo překážet a přesazení na jiné místo a následný příchod tuhých mrazů už nepřežilo.
V každém případě za radu se neplatí a zapálený pěstitel vždycky rád poradí. Zkuste to.

Odeslat příspěvek od Fidych 22. 3. 2007 19:37

Díky všem za rady, neobjevila jsem žádnou zásadní chybu v pěstování a řezu, tak se třeba jednou dočkám i plodů. Že by byly líné včelky ze sousedního včelína? (Zkoušeli jsme opylovat vloni i štětečkem!)
Zatím se jen těším na budoucí úrodu, a mám radost alespoň z krásně porostlé konstrukce na stěně garáže...

Odeslat příspěvek od Petra Nachtmanová 22. 3. 2007 14:10

Dobrý den,
Příčin může být mnoho podívejte se na článek na stránce
http://nova.abecedazahrady.cz/default.a ... rticle=442 třeba zde najdete odpověď.
Pěkný den

Odeslat příspěvek od Červík 20. 3. 2007 18:34

Tady najdete leccos http://www.pelargonie.cz/
Navíc pan Hejduk poradí určitě rád a dobře, stačí jen kontaktovat.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 20. 3. 2007 16:27

Možnou příčinou by mohlo být,neopylení rostlin.aspoň to mě tak napadá.I když se omlouvám ,ale to jste si jistě zjistil,případně zkuste umělé opylení.

Odeslat příspěvek od Fidych 19. 3. 2007 19:43

Poradí někdo, co může být příčinou toho, že kiwi neplodí?
Rostliny (1samčí a 2samičí) jsou šestileté, pravidelně z jara kvetou, ale nikdy se žádný plod nevyvinul. Jsou vysázené na jihovýchodní stěně, v mírném odpoledním polostínu. Každé jaro přihnojeny kompostem, nemají žádné škůdce ani viditelné choroby.
Díky všem poradcům :)

Nahoru