Jak se zbavit maliníku?

Pravidla fóra
Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak se zbavit maliníku?

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 17. 5. 2009 08:31

Ještě k postesknutí Danielky.: tento problém a práci nemáme pouze s malinami.všechny rostliny odnožující šlahouny se musí hlídat a redukovat.Nejznámější je kromě malin a ostružin, pejřavka,kopřiva žahavka,bambusy,šeříky,a jiné mnohé keře používané pro živé ploty.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 16. 5. 2009 22:19

Jestliže u maliníku většinou stačí rostliny vytrhávat a vyrývat,TAK U OSTRUŽINÍKU bezmilosti posekát od samého objevení,nedopustit kvetení.Španě se hlídají výhony které snadno a rády fofrem koření,ale toto je možné i u některých odrůd malin též a na neudržovaných plochách,případně pouze sekaných bez kontroly.Pokud se spokojujete pouze s bojem sekačkovým,tak doporučuji nespoléhat se na koš,ale potom plochu ještě přehrábnout žel.hráběmi,šlahouny rády zůstávájí pod noži sekačky zatlačeny a nepoškozeny.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 16. 5. 2009 22:07

Přikláním se k radě př.Čermáka.To je tutovka.Malina na rozdíl od ostružiníku(to je větší problém) koření a rozrůstá se poměrně mělce,v žádném případě nemá rád hloubku.Proto by jsem též radil udělat zábranu z dvojitého igelitu nebo lépe starého nebo zbitkového lina šíře 50cm,postavit kolmo kolem inkriminovaného prrůstání.Ale pozor,tím se zamezí sice invazní prorůstání ale nikoli rozrůstání již na našem pozemku.Je třeba totálně vybrat oddenky již přicestovavše na naši zahrádku.Kořenový oddenek může být i metr dlouhý než se ukáže pupen se zárodkem nové rostliny.Proto tento boj většinou není bojem jednoho roku.Možné řešení je překatrovat celý záhonový pozemek,ale to je spíš pomsta zoufalce,a stejně pokud bude jedinný oddenek v trávníku vedle tak se do připravené půdy rád a rychle vrátí.

Odeslat příspěvek od ra.cermak 13. 5. 2009 21:41

To je divné já je mám asi 10 cm nad zem a čo cm pod a nic nepřelízá ani neepodlízá a to samé mám u bambusu a ten má silnější kořeny

Odeslat příspěvek od Danielka.9 13. 5. 2009 18:09

Přesně jak píše Helenka, nadřeš se se zábranami a malina ti poroste stejně. Nejsi sama i nám takhle roste od sousedů, nijak to neřeším. Vytrhnu nebo vyryjem a zasadíme k našim malinám.Takovou rostlinku neuhlídáš.

Odeslat příspěvek od helenamarie 12. 5. 2009 21:39

Ano, ale nesmíš tam už nic dodatečně přidat. Za těch moc let sme tam párkrát přidali kompost a maliny tu zábranu pěkně přelízají.

Odeslat příspěvek od ra.cermak 12. 5. 2009 21:36

bych řekl nějak odrýt a k plotu dát tak do hloubky 50cm plastové zábrany

Odeslat příspěvek od liba6 12. 5. 2009 21:34

taky s ním mám problémy,zatím vytrhávám,vyrývám,roste mi,kde sem ho měla původně i od sousedů a není to lesní odrůda

Odeslat příspěvek od Jarka B. 12. 5. 2009 17:01

Halo zahrádkáři, potřebuji vaší radu. Od sousedů se mi na pozemek prorůstá maliník, zrovna v místě, kde si chci založit zeleninovou zahrádku. Maliník mají hned za plotem, je to asi nějaká lesní odrůda - nevím, nevyznám se. Nestarají se o něj, stejně tak jako o celou zahradu, takže se u nich rozrostl navíc pýr a ten si také razí cestu na mou stranu. Už jsem pozemek kolem plotu překopala a zbavila se kořenů co to šlo, ale něco samozřejmě zůstalo a navíc to není dlouhodobé řešení. Chemii použít nemohu, zničila bych tak maliník na sousedovic pozemku a to by mohlo vést k ještě větším problémům. Takže mě napadla kořenová bariéra, ale z jakého materiálu a jak hluboko? :-|

Nahoru