pěstování mangovníku indického


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: pěstování mangovníku indického

Odeslat příspěvek od lejlaosm 26. 12. 2015 14:04

Ahoj,mam doma mangovník vypěstovaný z pecky a nějakou dobu bojuji s bílým povlakem,plíseň to není.Používala jsem rock efect,ale nefungovalo to..Vždy se do druhého dne znovu objevily,stale se mi to objevuje na stejnych listech bylo mi řečeno že to je padlí,ale co mám tedy používat?Nebo nemam ředit rock efekt podle návodu,ale jak mi přijde vhodné?Co vám zabralo?Děkuji předem. ;-) ;-)

Odeslat příspěvek od Zuza 12. 11. 2014 18:04

Dobrý den,
asi půl roku mám mango, kterému se nyní na listech začaly objevovat hnědé skvrny. List postupně usychá a opadá. Zároveň je ze spodní strany lepkavý.
Nevíte prosím někdo, co je to za nemoc a jak se toho zbavit?
Děkuji za případnou odpověď :)

Odeslat příspěvek od Pity 22. 9. 2014 10:20

To by mě také zajímalo. Už jste ho nastříkali? Mě se objevilo něco podobného a nerada bych o něj přišla :-(

Odeslat příspěvek od Tufina 6. 5. 2014 14:37

Zdravím,

už rok pěstuji mango, od samého začátku zasazení, vyklíčilo a dále roste poměrně rychle. Ovšem nedávno jsem objevila hlavně na těch starších listech, zespoda černé tečky, teď se začínají objevovat i na vrchních částech listu.
Rostlinu jsem letos přesadila do většího květináče ať má víc půdy. V létě je rostlina na sluníčku na zahradě, jak je chladno je v bytě u okna.
Včera jsem koupila postřik na bázi přírodních látek (nechci na to stříkat chemii), od firmy Agro, Rock Effect. Účinkuje na mšice, molice, svilušky, červce, třásněnky a na americké padlí, ovšem nevím jestli to zabere :/
Prosím o jakoukoliv radu, děkuji :)

Odeslat příspěvek od lovis 007 21. 2. 2010 13:35

pod obrazkem je 3rok a ma asi 45cm

Odeslat příspěvek od kandl 21. 2. 2010 13:17

Pěkný. :tleskani Za jak dlouho to takhle vyrostlo?

Odeslat příspěvek od lovis 007 21. 2. 2010 13:03

zkusil jsem zasadit semínko Manga a vyšlo to :-D :-D
102_0205.JPG
3 rok

Odeslat příspěvek od wokry 8. 2. 2010 14:53

Tý vado ten je velkej...taky mám jeden, zasadil jsem ho před cca 2 lety a pořád je to takovej malej chcípáček (měří 45 cm)...ještě aby toho nebylo dost teď mu opadala většina listů a zbyly mu jen 3 :-( !!!!!!!

Odeslat příspěvek od Ram1 7. 7. 2009 22:04

Ten je super! Díky za fotku. Blahopřeji a přeji mu i vám dlouhé společné soužití.

Odeslat příspěvek od Danielka.9 7. 7. 2009 18:28

To teda koukám je to krásný obrovský strom. Kdysi jsme ho taky zasadili z pecky a vyrostl, ani nevím co se sním stalo.Je to už hodně dávno.Obrázek

Odeslat příspěvek od Anmara 7. 7. 2009 13:38

Děkuji za informace i za pěknou fotku. Gratuluji k úspěchu s pěstováním :tleskani :tleskani a přeji ať se i nadále daří.

Odeslat příspěvek od Burchinal 3. 7. 2009 12:04

Tady je.
Mangovník.jpg
Mangovník.jpg (91.66 ) Zobrazeno 37808 krát

Odeslat příspěvek od Ram1 3. 7. 2009 09:21

Mohl byste zkusit vložit nějakou fotku? Docela by mě zajímalo jak takový "starší" exemplář vypadá.

Odeslat příspěvek od Burchinal 2. 7. 2009 15:23

Já mám doma mangovník už asi 6. rok. Vypadá hezky, ale zabírá moc místa. Mango jsem koupil normálně v supermarketu, zasadil pecku, bez problémů vyklíčila a nyní už má stromek asi 2 metry. Má snahu růst jen nahoru, takže je vhodné tvarování zaštipováním nových rašících výhonů, kdy pak dojde k rozvětvení. Již brzy budu muset přikročit k tvarování řezem a předpokládám, že ani s tím nebudou problémy. Pěstuji ho normálně v panelákovém bytě u okna, stín mu nijak nevadí, půda běžná pro pokojovky, dostatečně velký květináč, aby nevyčnívaly kořeny z půdy, zálivka dostatečná, aby půda neprosychala (je to tropická rostlina, vegetační období má tak nějak pořád). Tajně doufám, že jednou třeba někdy začne plodit, ale vím, že je to nesmysl. Snad tak za dalších 10 let :-)

Odeslat příspěvek od Anmara 12. 5. 2009 08:53

Díky za reakci. Popis stromu se najde poměrně snadno. Jenže co potřebuje, aby se dal docela dobře pěstovat v jiných než původních lokalitách, jsem zatím nikde neobjevila. Tedy objevila jsem leccos - pěstuje se snadno/obížně, semeno před výsevem z pecky vyndat/nevyndavat, zasadit "na stojato"/"na plocho", zálivka v době vegetace vydatná/mírná, vyžaduje světlo přímé/rozptýlené, tvarování řezem potřebné/zcela nevhodné, "v zajetí" nekvete a neplodí/kvete a plodí v cca 6 letech... a tak by se dalo pokračovat. 8-S To je pak docela fuška vybrat ten správný postup.
Tenhle kousek je za posledních deset let asi dvacátý v pořadí... a první, který se dopracoval k takovým rozměrům, tak doufám, že se mu bude dařit i nadále.

Nahoru