Jaké máte zkušenosti s pěstováním muchovníku Amelanchier?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jaké máte zkušenosti s pěstováním muchovníku Amelanchier?

Odeslat příspěvek od rajsa 27. 5. 2018 10:29

Laro, začal kvést až po 3 letech loni, ale abych ochutnala, tak musel pod sít'. Zatím je malý, velký už nezabalím, tak se budu dělit s ptáky, ale myslím že oni vyhrajou :-|

Odeslat příspěvek od Lara M 24. 5. 2018 15:54

Muchovník olšolistý mám nasazený 3 roky, zatím ani kulička, neplodí vůbec, ani nekvete. mám 10 sazenic, a zatím nic. mám jeden odrúda Lamarckův, ale nasazené plody má. Jaké máte zkušenosti s muchovníkem olšolistým, plodí vám??

Odeslat příspěvek od Karen Válková 16. 7. 2015 08:27

Taky jsem to před pár lety zkoušela pěstovat, ale pohořela jsem na ptáčcích. Ani nevím co to bylo zač, ale naučili se to sklízet místo mě .Stejně tak i vinou revu. Rostla tu už od bábičky. Oni ji sklízeli, já ani kuličku. Jakmile začaly plody dozrávat všechny oberou. TAk jsem zrušila jak revu tak ty boruvky. Skoušela jsem ty boruvky i balit do textilky. Moc to nepomáhalo. Ptáci se do toho motali a roztrhali ji. Všude mám nyní jen rybíz a angrešt. Ten nežerou.

Odeslat příspěvek od Kumšta Jiří 15. 7. 2015 15:01

Což s pěstováním to jde. Úroda je dobrá . Chuť není tak špatná dá se jíst přímo z keře. Letos máme velkou úrodu a tak jsme podle článků na internetu nechali část odstát , abychom získali více štávy a část jsme rozdrtili a dali do drti cukr za 3 dny bylo vše plesnivé. Ze zbytků co jsem ještě natrahal jsme udělali 1/2/1/2 s malinama zavařeninu a ta byla dobrá. Druhou variantu jsme zvolili zase 1/2/1/2 s malinama na štávu, to budeme zítra vidět jaké to bude. Prosím máte se zpracováním lepší zkušenosti? Potřebujeme se připravit pokud nám něco naroste v roce 2016.

Odeslat příspěvek od Klivie 17. 7. 2014 10:17

Jak rychle roste? Před třemi lety jsme měli muchovník koupený z KRUHU, krásně rostl a už druhým rokem měl pár borůvek, bohužel nám ho zlikvidoval pes. Koupili jsme nový, rovněž z KRUHU, byl o něco menší, ale je pořád stejný, prostě neroste. Podmínky jsou stejné jako u prvního. Tak jsem teď ještě zkusila hnojivo na borůvky s rohovinou a čekám co udělá. Mám sto chutí ho vyhodit a koupit nový.

Odeslat příspěvek od zanidan 17. 7. 2014 08:36

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak rychle muchovnik roste a kde je lepší ho koupit. Děkuji a přeji hezký den :)

Odeslat příspěvek od crosan 8. 4. 2009 11:17

Běli já mám kamčatskou borůvku, sice psali, že 5litrů borůvek je moucha, ale zdaleka jsem je neměla, ale pro radost vnučky mi stačil i ten cca litr, jak soutěžíme kdo najde modrou, má opravdu chuť borůvky, ale hlavně jsou brzy

Odeslat příspěvek od Bělena 8. 4. 2009 11:08

Tak a ptacci maji utrum.Kdo mi ale poradi,jaky druh si mam koupit?Je jich tolik a nevim,ktery je nejlepsi,jakou ma chut a kolik urody mam cekat od ktereho?Tak jsem si peclive prostudovala ty ctyri druhy a uz vim,ktery bude na me zahradce-snad-zdarne rust. :tleskani

Odeslat příspěvek od helenamarie 8. 4. 2009 08:51

Ještě k tomu muchovníku - loni už byla první úroda, chutná však ptákům, tak jsme ho celý zakryli do bílé netkané textilie. Až bude velký, tak se s ptáčky rozdělíme.http://klasika.ukazto.com/?img=4172868~Muchovnk.jpg
http://klasika.ukazto.com/?img=4172908~ ... edptky.jpg

Odeslat příspěvek od crosan 8. 4. 2009 07:27

Ano, můžu potvrdit, mám sice jeden keř, ale už teď je žlutý květem, takže by měla být úroda slibná,

Odeslat příspěvek od Fidych 7. 4. 2009 23:35

Jak budete česat plody moc brzy (i když se budou zdát fialové), nebudou sladké - opravdu to chce neuspěchat a vydržet, až dozrají. Slunko jim prospěje, a jestli víte, jakou máte odrůdu :?: , poznáte pak, jestli je ranější či pozdnější (i když tam je rozdíl nanejvýš jednoho dvou týdnů).

Odeslat příspěvek od Karen Válková 7. 4. 2009 21:40

Děkuji pane Fidych, tak že to jsem se teda dopustila značné chyby, když jsem druhé dva keře zrušila. Jak jsem se dočetla v článku, musí být nejméně dva.No tak já mám jenom jednoho syrotka.Plody jsem na něm ale loni nějaké měla, jenže nejsou dobré.Pokaždé i když ještě rostly ve trojici ,byly plody děsně kyselé. Teď jsem jej přesadila víc na slunko, stejně málo roste. No co nadělám , bude jen na parádu!!.

Odeslat příspěvek od Fidych 7. 4. 2009 21:03

"Borůvka" s oválnými plody není borůvka - je to zimolez kamčatský. Jak ho pěstovat a co s ním, si můžete přečíst na Abecedě zahrady - http://www.abecedazahrady.cz/default.as ... ticle=1908.
A nebuďte smutná, že to není borůvka: tyhle keře plodí hodně a velice brzy z jara, ještě před jahodami, a na koláči jsou od borůvek k nerozeznání. Je s nimi podstatně méně starostí než s borůvkami :D

Odeslat příspěvek od Karen Válková 7. 4. 2009 00:02

Obrázek Obrázek

Odeslat příspěvek od Karen Válková 6. 4. 2009 23:57

Tak jsem to tady všecko přečetla ale stále z toho nejsem moudrá.Asi před 5 lety jsem si na inzerát koupila něco co mělo být Kanadská boruvka. V reklamně, jestli si to dobře pamatuji, o tom tvrdily,že se jedná o nový hybrid který nepotřebuje kyselou půdu.Měla jsem 3 keříčky, které když v létě došli poštou tak byly uplně suché, po zasazení nic nedělaly ,ale další rok všechny 3 vyrostly. Kvetly drobnými žlutavými kvítky ale plody nejsou kuaté ale takové oválné, chuť připomíná boruvku jen je hodně kyselá.Loni jsem dva z keřů vyhodila a ten poslední přesadila na jiné místo,oni totiž za těch 5let nevyrostly.Zkoušela jsem ten keříček vyfotit ale myslím si, že to není moc k rozlišení.Poradí mi ,někdo z vás co tomu rozumí jestli nebude nejlepší i ten poslední vyhodit, nebo jak mu pomoctaby byl k něčemu dobrej?
Karen

Nahoru