Znáte jahodník 'Mont Everest'?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Znáte jahodník 'Mont Everest'?

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 4. 2. 2009 13:31

Vladimír Holaň píše:Jinak struktůra této diskuze bohužel neumožňuje umístit odpověď na dané místo, vše je seřazeno chronologicky.


K tomu, abyste mohl reagovat na konkrétní příspěvek, slouží funkce Citovat, kterou jsem teď pro ukázku použila.

Odeslat příspěvek od Vladimír Holaň 3. 2. 2009 10:04

Citoval jsem pana Stanislava Krejcara, který uvedl 24.9.2008, že odrůdu "Mount everest" množí Sempra. Jinak struktůra této diskuze bohužel neumožňuje umístit odpověď na dané místo, vše je seřazeno chronologicky.

Odeslat příspěvek od jaromir.malich 2. 2. 2009 11:47

Ano, trošku jsem si to popletl, omlouvám se. Nikde jsem nenapsal to , že nějaká firma tyto jahodníky množí!!!

Odeslat příspěvek od Vladimír Holaň 1. 2. 2009 20:48

Uvádíte lidi v omyl, cituji Vás:"Množením odrůdy jahodníku Mont Everest se i u nás běžně zabývá dost jahodářských firem...". Zaměnil jste "Mount everest" s "Everest" !!!

Odeslat příspěvek od Vladimír Holaň 1. 2. 2009 20:40

Častým omylem o odrůdě "Mount everest" je ZÁMĚNA odrůd s podobným názvem. Existuje "Mount everest", která je převislá, pochází z Francie a unás ji nikdo nemnoží za účelem prodeje! Dále je odrůda "Everest" jako stáleplodící, ovšem nikoli převislá, pochází z Belgie a v ČR je k dostání na mnoha místech, např. Sempra. Tedy "Mount everest" a "Everest" jsou dvě odlišné odrůdy. Při vyhledávání informací na internetu je zapotřebí vypsat správný název "Mount everest" a nikoli "Mont everest".

Odeslat příspěvek od jaromir.malich 1. 2. 2009 10:38

Tak jsem zapátral a tady všem posílám odkaz na stránky, které se věnují Jahodníku.

http://jahody.unas.cz/index.php?id_kate ... dfd779a63f

Sazenice Mount everest prodává Sempra Turnov.

Odeslat příspěvek od jaromir.malich 1. 2. 2009 10:31

Pokud vím, tak Mont Everest udržovala firma Starkl v kalabousku u Čáslavi. Byla taky jedním z prvních institucí u nás, která se prodejem této odrůdy zabývala.

Letos se objevila nová odrůda Granadian, hybrid, který je velkoplodým a stáleplodícím kultivarem. Prý přináší první plody od června až do mrazíků. Šlechtitelem a prodejcem je firma SEMO.

Odeslat příspěvek od bbabr@seznam.cz 30. 1. 2009 18:58

Važená paní Vera,
Jsem důchodce a moc bych chtěl podivat na ten zazračný jahodnik.
S pozdravem
Valentin

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 25. 9. 2008 09:19

Paní Věrko, zdravím vás,

jak píše Kejki: Malinká chybka při vkládání adresy, pokud jste zvyklá na myš, klikněte úplně v levé části adresy, jinak se nevloží celá.

Zatím se ještě na fotečku nejde podívat. Zkuste to prosím ještě jednou, děkuji moc!
Katka

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 24. 9. 2008 18:57

Množitelské firmy jahodníku,byly uváděny v jednom z letošních čísel Zahrádkáře,osobně si ale myslím,že v současnosti pokud nehodláte vysazovat do skleníku nemá cenu už sadbu shánět a kupovat!Omlouvám se.Sazenice jahodníku totiž musí do příchodu zimy a mrazíků spolehlivě zakořenit,proto opravdoví jahodáři prodávají sadbu v období půlka srpna-půlka září u prostokořených a do konce září u kontejnerovaných.Pokud sháníte informace o některých jahodnících tak zkuste info na www.Sempra případně na www.Ovocnarska-unie.Obě tyto organizace mají certifikát na množení a množení jahodníku v rámci EU.

Odeslat příspěvek od vcelarka99 21. 9. 2008 19:23

paní Zdenko
Jahodník jsem si zakoupila u "DIRECT SHOPING,s.r.o.
P.O.BOX25
76331 Brumov

Jahodník jsem obdržela 15.6.2008 nevím,zda jste se podívala naWWW.imagecross.com tam uvidíte jak jahodník vypadá za málo přez 3 měsíce .
Věra

Odeslat příspěvek od zdenka1088@seznam.cz 20. 9. 2008 15:37

Objednala jsem si také jahody a do dnešního dne mi nic nepřišlo. jestli můžete mi napsat adresu a nebo jednu sazeničku zaslat. Děkuji. Do dnešniho dne mi nic nepřišlo a inzerát jsem vyhodila. Děkuji.

Odeslat příspěvek od kejki3 20. 9. 2008 07:34

Malinká chybka při vkládání adresy, pokud jste zvyklá na myš, klikněte úplně v levé části adresy, jinak se nevloží celá.

Odeslat příspěvek od vcelarka99 19. 9. 2008 21:17

Vážená paní Kateřino

Děkuji za radu jak vložit fotografie na http://www.imagecross.comdoufám ,že jsem to zvládla fota jsou pořízena 7.9.2008 .Pokusím se ještě jednou vyfotografovat jak vypadají v této době,
i když 2dny byly přízemní mrazíky -4°C jahodníky vypadají pěkně.

s pozdravem Věra

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 18. 9. 2008 10:34

Milá Věrko,

za fotografie bych byla moc ráda. Je to jednoduché: jděte na stránky www.imagecross.com - na nich najdete ikonku Procházet, na tu klikněte a vyberte zvolenou fotku. Pak zadáte Upload (objeví se vám tato fotka a možné odkazy). Zkopírujte sem řádek BB Code Thumbnail (Ctrl+C), pak (Ctrl+V).
A je to.

Díky a zdravím, Katka

Nahoru