Nejlepší odrůda révy vinné pro pěstování na zahradě?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Nejlepší odrůda révy vinné pro pěstování na zahradě?

Odeslat příspěvek od Danielka.9 7. 9. 2014 10:03

Květinko moc pěkná, už mám na ni chut. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani

Odeslat příspěvek od mičurinec 3. 9. 2014 18:16

ale je pekny :)

Odeslat příspěvek od květiny 3. 9. 2014 09:24

Fakt Míro nevím, máme ho už dlouho a už si to nepamatuji, ale musela jsem použít bohužel postřiky, jinak by to nestálo za nic :hm

Odeslat příspěvek od mičurinec 2. 9. 2014 20:57

krása,neznáš sortu?

Odeslat příspěvek od květiny 31. 8. 2014 19:03

Tak letos se nám celkem urodilo, začíná zrát ;-) Obrázek

Odeslat příspěvek od mičurinec 30. 6. 2014 13:44

Klivie píše:Prosím o radu, chceme nasadit víno a ráda bych věděla odrůdy, které by se hodily pro nadmořskou výšku 320m. Předem děkuji.

jak psal bred tak dulezite je zda chces mostovou ci stolni odrudu, ja taky teprve zacinam, ale zeptej se jeste na zahrada.cz-chodi tam hodne vinaru, pripadne www.wine.cz - v disk.foru

Odeslat příspěvek od Klivie 19. 3. 2010 21:25

Prosím o radu, chceme nasadit víno a ráda bych věděla odrůdy, které by se hodily pro nadmořskou výšku 320m. Předem děkuji.

Odeslat příspěvek od bred_ik 15. 10. 2008 08:43

Nemám rozsáhlejší vinici, zatím asi 130 hlav kousek od úpatí Kosíře, ne na místě původních vinic na Kosíři, ale na okraji Čelechovic. Letos jsem poprvé lisoval víno, červené z odrůdy Rondo, bílé z Krystalu a Perly Zali. Výběr odrůdy záleží na tom, jaké chuti dáváš přednost, jestli chceš moštovou odrůdu nebo stolní či bezsemennou a i jakou barvu. Sortiment je natolik široký, že nemá cenu se rozepisovat o všech odrůdách.

Odeslat příspěvek od Návštěvník 15. 10. 2008 07:31

Vím o nějakých rozsáhlejších vinicích na Kosíři, nad Dětkovicema a u přehrady. :-)
Můžeš prosím doporučit konkrétní odrůdu?
A mimochodem, lisuješ mošt na víno - z takového množství?

Radek

Odeslat příspěvek od bred_ik 13. 10. 2008 12:25

Pro Radka: bydlím taky na Hané, kousek od Prostějova, mám asi kolem padesátky vysazených odrůd. Takže pokud si chceš vybrat, není problém. Jen zmiňované chrupky u mě nejsou, pěstuju jen odolné odrůdy, chrupky i Diamant mezi ně nepatří.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 24. 9. 2008 20:19

K té chemii,stříkám samozřejmě také,hlavně Topasem a Insegarem.Ale není to pravidlem,spíš při ošetření peckovin se víno sveze s tím.A z ekonomického hlediska mám koncentraci na spodní hraně.

Odeslat příspěvek od Návštěvník 11. 9. 2008 07:23

A ta chemie? Stříkáš to něčím?

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 9. 9. 2008 21:24

Mladé slečny zůstávají věrné Chrupkám,kdežto budoucí manažeři ozobávají raději Olšavu!!!

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 9. 9. 2008 21:19

Abych se přiznal tak je také nepěstuji u zdi,ale asi čtyři metry od betonového plotu,a vzhledem k tomu,že když jsem se kdysi zbláznil a zkusmo nasázel po třech chrupkách bílých a červených do řady tak jsem k nim před třemi lety přidal tři Olšavy a Diamanty.Nepěstuji je co by pnoucí ale na drátěnce jen na krátko.Jsme sice velká rodina a vnoučata zobají seč mohou,ale tu opravdu normální úrodu by jsme nezvládli.Řežu všechno na krátký řez,jednoleté výhony řežu na dvě očka,s tím,že v průběhu nástupu hroznů ještě ty redukuji.U chrupek to mám léty ověřené,a funguje to,Olšava se mi také osvědčila a celkem je bez problémů(je jediná opravdu modrá),Diamant má u mne tu necnost,že se musí hlídat a na konci podzimku nezapomenout hodně nakopčit.Sice byly mírnější zimy ale nemá rád holomráz. Ještě malá rada,chce to hlídat olistění,pokud by bylo moc husté tak ho protrhám aby do keřů mohl vzduch a hlavně aby listy nebyly na hroznech.Stejně jako na borůvkách tak i na víně praktikuji ochranu Perlinkou.

Odeslat příspěvek od Návštěvník 9. 9. 2008 14:31

Nazdar,
ke zdi to bohužel dát nemůžu, už proto, že chci asi 8 hlav na střední vedení, což zabere dost místa. Ale alespoň tam bude kamenná zídka pod plotem. ;-)
Taky uvažuju o chrupkách; můžeš prosím napsat jak jde ta Olšava a Diamant. A jak moc to chce chemie?

Díky a čau, Radek

Nahoru