Jak stříhat révu vinnou na jaře?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak stříhat révu vinnou na jaře?

Odeslat příspěvek od Žak 29. 5. 2019 14:10

1. Žak je krycí jméno. :-D 2. Pokud chcete mít na dalším místě Vašeho pěstebního prostoru novou rostlinu z té samé, která Vám už přináší potěšení, je jednodušší než pokus s řízkováním pohřížení. V takovém případě necháme nový výhon pěkně růst do délky tím směrem, kde si přejeme, aby vznikl nový jedinec-buď jen pro nás, nebo taky na expedici-přátelům, či na kšeftík. Réví je schopné za sezónu narůst více metrů-tuplem ve skleníku, lze ho průběžně vlnovkovitě nořit pod úroveň půdy a brzy si začne v těch místech tvořit kořínky. Jen je nutné nechat konec výhonu-momentální vrchol stále na světle-nad zeminou-pokud Vám však bude stačit jedna nová rostlina z jednoho výhonu, můžete pohřížit pouze jeho konec-cca 20cm, měl by taky postupně pustit kořínky...

Odeslat příspěvek od zandov 28. 5. 2019 14:34

Díky za odpověď panu Žákovi.
Réva je stará 4 roky. Loni rodila tak, že jsme sklidily cca 50 hroznů ze tří hlavních výhonů z jedné hlavy. Není napadená žádnými chorobami a stříkám proti žravým škůdcům. Ve skleníku ( 2x3m),věším sladké lapače na vosy a jiný létající hmyz
Používám také lepící nástrahy.
Podíl výhonů bez květenství je asi 60%. Výhony bez květenství vytváří přirozené stínění ve skleníku a když překáží tak jej odstraním.

Zkracování výhonů za druhým květenství, (více květenství na výhonu jsem nezaznamenal), se mi zdá výhodné pro velikost bobulí.

Jak se vytvoří správně nové sazenice ? Do skleníku bych rád zasadil sazenici do rohů.

Dosud jsem na podzim odstřihl po sklizení hroznů řízky na nechal je ve vodě a tmě, aby vytvořily kořínky. Některé se za daří a kořínky se vytvoří, které na jaře zasadím.

Jsem jenom malý zahrádkář, který si rád na bobulích révy vinné společně s pravnoučaty pochutná.

Děkuji za odpověď Láďa

Odeslat příspěvek od Žak 25. 5. 2019 16:39

Láďo, pokud mám přesněji odpovědět, přidejte info-jak je Vaše v.r. stará, velká, už rodila, choroby a škůdci se vyskytují, pokud ano, jak zasahujete? Nové výhony bez hroz.květenství-jaký tvoří podíl ze všech, ve které části rostliny se vyskytují, začínají Vám nějak překážet, nebudou třeba chybět v dalších letech...? Nebo chcete odstranit pokračování výhonů, na kterých jsou základy hroznů?

Odeslat příspěvek od Láďa 24. 5. 2019 13:35

Dobrý den,
Prosím poradit.
Na jednoletých výhonech jsou jeden až dva květy. Další květ už neraší. Réva je ve skleníku. Může se dále rostoucí část výhonu odstraňovat ? Má odstranění výhonu bez květu vliv na kvalitu hroznů ?
Děkuji za vysvětlení

Odeslat příspěvek od Žak 23. 5. 2019 16:08

Pokud Vám říká pane, tak kde je problém? Jak je Vaše r.stará, v jaké byla dosud kondici? O jak velký zásah půjde? Konce větších čípků by bylo vhodné zaškrtit-drátem, nebo i stahovacími objímkami-menší ztráty štáv a blokáda průniku infektu.

Odeslat příspěvek od vidlais 23. 5. 2019 04:50

Můžu zastřihnout i ted ? nejak jsem to dřív nestihl.

Odeslat příspěvek od Žak 12. 2. 2019 10:41

Svou révu stříhám většinou mezi Vánoci a Silvestrem-jsem jí v té době nejvíce na blízku, dobře se u toho tráví sváteční pochoutky. Případné omrzlinky vyřeším klidně až zač.června-většinou se nevyskytnou. Jako potulný sadař se pak vydávám toto konat u přátel a známých až do konce března-jak vyjde můj+jejich čas a počasí...Za dlouhá léta žádná réva nezašla-ani ta, která plakala.

Odeslat příspěvek od mifanukovi@seznam.cz 11. 2. 2019 22:16

Kateřina Hradová píše:Nic se nemá uspíšit. Révu je lépe stříhat až tehdy, když začíná rašit. Jen tak poznáme, které části jsou zmrzlé či uschnuté. Trošku mízy samozřejmě vyteče, ale to nevadí.

Ja striham pravidelne v unoru podle pocasi,kdyz jsou jeste velke mra zy tak pockam treba do konce unora,striham na 3 ocka,kdyz prijde jeste mraz tak muzu odstrihnout jedno nebo dve ocka a jedno mi zustane.

Odeslat příspěvek od Návštěvník 8. 1. 2017 22:22

Martin H. píše:Důležité je, jaký typ pěstujete? Moštovou nebo stolní odrůdu? A co s ní chcete dělat? Vést po pergole, pěstovat hrozny pro konzumaci, na mošt a víno? Od toho se to odvíjí. Na stříhání už je pět minut po dvanácté, ale dá se to zachránit.

Odeslat příspěvek od rergeg 19. 3. 2015 12:43

můžu se zeptat ten parafín se dá vyrobit nebo se musí koupit??a jak se přesně jmenuje?? děkuju za odpověd

Odeslat příspěvek od Návštěvník 11. 3. 2015 15:30

Návštěvník píše:
Marguerite píše:Jak stříhat vinnou révu na jaře?Mám první rok vinnou révu a teď nevím jak jí mám zastřihnout :(

Edit: není to vinná réva, ale réva vinná - to by nám vinaři dali! ;-) Katka D.

Odeslat příspěvek od Danielka.9 11. 3. 2015 10:17

Nejsem odborník,ale když jí chcete ostříhat tak hned, jinak už poteče míza a to už bude katastrofa.My už stříhali před týdnem,ale jelikož nejsme na to odborníci, tak jen tak podle sebe a rodí nám vždy.Máme jí na pergole.Obrázek

Odeslat příspěvek od tercca 9. 3. 2015 09:19

Dobrý den,
měla bych dotaz,koupili jsme baráček a na zahradě je vinná réva ,je vzrostlá a táhne se po udělané pergole (ta už je na spadnutí).Rádi by jsme révu oživili ale jako úplný laici nevíme jak na to,jak jí ostříhat,zda postřik...loupe se jí kůra tak zda jí oloupat....ráda bych přiložila foto ale nevím jak.Budu moc ráda za jakoukoliv radu.Děkuji

Odeslat příspěvek od Návštěvník 18. 2. 2015 06:33

Marguerite píše:Jak stříhat vinnou révu na jaře?Mám první rok vinnou révu a teď nevím jak jí mám zastřihnout :(

Edit: není to vinná réva, ale réva vinná - to by nám vinaři dali! ;-) Katka D.

Odeslat příspěvek od Návštěvník 18. 2. 2015 06:33

Marguerite píše:Jak stříhat vinnou révu na jaře?Mám první rok vinnou révu a teď nevím jak jí mám zastřihnout :(

Edit: není to vinná réva, ale réva vinná - to by nám vinaři dali! ;-) Katka D.

Nahoru