Kolik máte vysázených stromů


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Kolik máte vysázených stromů

Odeslat příspěvek od Danielka.9 23. 8. 2011 11:20

Roubovat se to prý nedá jen očkovat. Nejsem znalec, tak nevím proč ,to vím z chytré knihy,ale ta naše je opravdu jen z pecky.Taky jsme byli překvapeni, že je chutná.Spíš jsme počítali z nějakou takovou plankou.

Odeslat příspěvek od kejki3 22. 8. 2011 21:35

Broskve i nektarinky se očkují. Ale někdy se povede i semenáč.

Odeslat příspěvek od Klivie 22. 8. 2011 20:23

Tak to je úroda. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani Ještě jsem se chtěla zeptat když se zasadí pecka tak se stromek nemusí roubovat? To samo o sobě takhle rodí. Já myslela, že by vyrostlo pláně.

Odeslat příspěvek od mičurinec 22. 7. 2011 20:46

no to byly pekne plody a co do mnozstvi take slusne :tleskani

Odeslat příspěvek od Danielka.9 22. 7. 2011 13:49

http://danielafotky.rajce.idnes.cz/zahr ... 020502.jpg tak tady máš úrodu nektarinek z roku 2009 loni něměla nic, když kvetla tak tu loni měsíc lilo.Letos bude opět úroda.Koukala jsem, že minulá fotka zmizla.Letos máme málo meruněk, ale broskev už podpíráme.

Odeslat příspěvek od mičurinec 21. 7. 2011 06:47

Hani, u Tebe roste snad vsechno, taky se tesim, ze budu mit jednou pekny stromky jako Ty!
Jinak se chystám vysadit sloup.jablone - tim, ze se nemusi strihat - to je idealni pro me, me prostorove vzezření je katastrofální :D

Odeslat příspěvek od kejki3 20. 7. 2011 23:57

Tak nemůžu dodat fotku, ale rodiče měli semenáč broskve, zelené jak brčál, dozrávaly pozdě, ale ta nezvyklá kořenitá chuť byla luxusní. Původně jsem nevěřil, že je to takhle zelené k jídlu :). Bohužel, je fuč.
Teď mají ze semínka bílý rybíz. To mne ptáčci zařídili meruzalku, lísku, svídu, topol a hloh. Třešně, pološvestku, hrozno, hrušně, jabloně a meruňky jsem si obstaral sám. Těch meruněk je už hrozná džungle, tam proběhl drsný výběr, slabší uschly, silnější se derou za sluncem. Letos jedna kvetla. Vzpomínám na malé aromatické semenáče meruňky, které nám extra vozil známý z Moravy, perfektní do kompotu, protože akorát do pusy. A proto počkám, jak semenáče zaplodí, času dost, místa taky.
Taky chci ještě udělat smuteční jabloň, rodičům odchází a nebude možné jí na tom ohromném pozemku znovu zasadit, protože není "v kurzu". Eliza Rathke je totiž kyselé štrůdlák jablko v době, kdy je jablek do štrůdlu jaksi dostatek. Ale já jsem ocenil zlatou parménu taky až když není... Dneska chutnají jablka jaksi všechna stejně.

Odeslat příspěvek od HanaT 20. 7. 2011 21:17

Miro tak tohle je loňská uroda pozdní broskve,letos je zas obalena plody a máme ji zpodpíranou aby se nerozlámala.
http://baxi.rajce.idnes.cz/broskev-uroda

Odeslat příspěvek od mičurinec 20. 7. 2011 20:29

skoda, ze sem holky nedavate vic fotek ze zahrady, zatim je to takovy monopol pro orchideje :D
jinak se Hani urcite pochlub, jiste jsme zvedavi vsichni, co to mas doma za špeky!

Odeslat příspěvek od HanaT 20. 7. 2011 20:20

Redhaven je docela dost raní odruda ja je už budu do týdne sklízet,
mám broskev která je ve zralém stavu až v půli září,ta je vhodná na setí,

Odeslat příspěvek od mičurinec 20. 7. 2011 20:17

no pokud nemas poradne zadnou tak tu z kramu nepoznas zda je rana nebo pozdni, vse se chladi a tezko rici kdy to vubec dozralo... leda, ze bych vzal pecky z RDHV, ktera bude prbne letos plodit, ale to bude az po půli srpna

Odeslat příspěvek od HanaT 20. 7. 2011 20:14

Mirku já mám jednu broskev z pecky a sousedka taky ,plodí výborně,když se budete chtít dočkad pěkné úrody tak
nikdy nesejte pecky u ranních broskví,ale použijte pecky pozdní broskve,

Odeslat příspěvek od mičurinec 20. 7. 2011 18:57

Danielka.9 píše:Běli také jsme tomu moc velkou naději nedávali, ani jsme nevěděli, že roste nektarinka. Manžel vždycky nastrká pecky a čeká co vyroste. Už nám zase vyrostla broskev, kvetla, ale plody neměla, tak snad příští rok. Jo a nektarinky už máme nové dvě, zatím malé proutky. Už jsou o ně zájemci. Manžel sadí ze semínek i révu.

To by me zajimalo, jak plodi z tech semen?! No v podstate ji slechti, nebot vybira nove semenace ;-]

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 3. 9. 2009 20:16

Počkej , já myslel jako že to tam roste samo bez mého přičinění. Polovina plevelných rostlin jsou vlastně kulturní rostliny.

Odeslat příspěvek od Danielka.9 3. 9. 2009 17:23

No jó Dane, Tobě vyroste i staré košťě :lol: 8-P to už tady všichni víme, ale ta beztrná ostružina mi roste také všude. Menší plody, ale nemá než matečná.Ty další rozdávám je o ně zájem. Tak ať Ti to krásně roste.

Nahoru