Výsadba jabloně a hrušně


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Výsadba jabloně a hrušně

Odeslat příspěvek od Karen Válková 5. 9. 2018 20:56

Tak myslíš že umíra? No já dneska ta jablíčka z uschlých větviček sebrala, začínaly padat, ale tu zelenou jsem nechala tak. No uvidím zítra. Já měla na dnešek naplánované zasadit dva jiné stromky (broskvoň a švestku)
Kdyby i ta jablońka byla napadená nějakým tim hryzcem na kořenech bylo by to poznat na půdě kolem kmínku? Tady teda nic vidět nebylo. Ještě jsem zkoušela jestli jsou suché i větvcičky , ale to nejsou když jsem koneček větévky zlomila byl živý.

Obrázek

Odeslat příspěvek od Žak 5. 9. 2018 11:17

Karen, Vaše jablůňka zpívá šlágr labutí... Jestli ji chcete nějak potěšit, tak její poslední úrodu hned očešte-jinak se plody scvrknou a nebude je chtít koza žrát. Možná ta poslední halózka bude zelená i narok, ale moc tomu nevěřím-já bych ji ušmikl i s jablíčky a dal SPODKEM na týden-dva do kýbla s vodou. Takové hynutí nemusí způsobit jen myšovití-tady to může být i kvůli extrémům počasí-únorové mrazy po mírné zimě+rekordně žhavé léto a houbovky k tomu.

Odeslat příspěvek od rajsa 5. 9. 2018 08:57

Mě se to stalo s Nashi, vzala jsem za kmínek a vytahla ho ze země bez kořenů :grr:

Odeslat příspěvek od Karen Válková 3. 9. 2018 09:58

Dík za radu, tak tohle by mě teda nenapadlo. Snad počkám až dozrají ta jablíčka abych z ní měla aspoň něco.

Odeslat příspěvek od fagot 3. 9. 2018 09:53

Podle popisu tomu neco sezralo koreny. Vykopat, oplakat, zasadit novou do kose proti hlodavcum.

Odeslat příspěvek od Karen Válková 2. 9. 2018 20:03

Koukejte co mne před pár dny potkalo. Jabloňka je mladá .Letos poprve takto bohatě nasadila na plody. Při suchách které letos vládnou jsem ji zalévala . Nyní jsem pár dnů na zahradě nebyla , ale tento čtvrtek měla již takto suché listy . Jen si nejsem jistá jestli ta jediná olistěná a nezvadlá větev vypadala jako dneska ,nebo jestli ožila po zalití ve čtvrtek . Dnešní ráno již měla listy na jedné větvi nezvadlé, . Jablíčka jsou menší ale zatím stále na větvičkách drží.
Poradí mi někdo co mám dělat?


Obrázek Obrázek

Odeslat příspěvek od kejki3 27. 6. 2011 23:02

Jo, ale ptal jsi se u konkurence! ;) Josta má vícero odrůd, takže nějaké šlechtění je možné. A řez+kompost dělá divy, já když jsem ublížil rybízům po dědovi, tak se taky snaží. Ale černý nejím a tím je vyloučena asi i josta. Koupil jsem si nové angrešty, jen škoda, že ty po babičce sestřenice usilovně zlikvidovala. :/
A zpátky k tématu, zlikvidovala i Smolnici, ani rouby nemám. Hlavně, že jsem si připravil podnož...

Odeslat příspěvek od mičurinec 27. 6. 2011 20:35

ja sem narezal drevity rizky zac.brezna a rovnou jsem je napichal na pole, chytlo se jich 90% a to jsem s nimi nedelala zadne štráfy :-)

Odeslat příspěvek od Karen Válková 27. 6. 2011 19:03

Stando děkuji, namnožit z řízku je dovedu a omladit tu starou tak to asi bude nejrozumnější. Nejspíš bude dřív rodit nežli ten z řízku. Když není nic lepšího jak píše Mirek. Oběma děkuji něco s tím udělám. Já totiž sklízím na zahradě a Pepča-manžel pak doma obírá ty kuličky a na jostu nadává, že to dá moc práce,když je to tak drobný.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 27. 6. 2011 18:49

Karen co se tyka JOSTY neni nic snazšiho- maš dvě možnosti(minimalně) a to prostě po sklizni jostičku seřizni na tři prsty od paty kostenich větvi!!! :-D A nebo prostě po sklizni ostřihej potřebny počet větviček s minimalnim čtyřpatrovym zakladem pupenu(olistěni) a vysadbu si obnov,neni to nic složiteho a jostička v pohodě zakořeni.Samozřejmě starou vysadbu v době prazdnin mužeš použit na opečeni špekačku při popracovnim posezeni.Nova vysadba josty ma tu vyhodu,že se při ni mužeš svobodně rozhodnout zda preferuješ keřovou nebo stromkovou formu (bez očkovani nebo roubovani).

Odeslat příspěvek od mičurinec 27. 6. 2011 18:46

jo v rybizech je pokrok, ted uz doonce nektere jsou i rezistentni... s tou jostou ale myslim, ze je vse pri starem

Odeslat příspěvek od Karen Válková 27. 6. 2011 13:48

Víš Mirku,měli jsme na zahradě velice starej rybíz,ještě taky po babce. Střapečky měl krátké kuličky drobné. Pak jsme koupili novej stromkovej a to byl rozdíl jak hrom. Střapec tak 12 cm kuličky dvakrát takové. Proto jsem si to samé myslela u tý josty. I další nově koupené rybízy jsou taky tak krásně velké.

Odeslat příspěvek od mičurinec 27. 6. 2011 06:11

Karen, mam za to, ze zadne slechteni ani neprobiha takze nejspis bys koupila to same co mas, samozrejme, ze vsichni je uz mame asi virozni a buh vi co jeste...nicmene by to bylo asi stejny co mas doma

Odeslat příspěvek od Karen Válková 26. 6. 2011 22:54

jj dík . Koukala jsem se , ale některé obrázky ukazují i delší střapce. Ty osobní zkušenost nemáš?

Odeslat příspěvek od kejki3 26. 6. 2011 22:25

Dovolím si vložit odkaz - http://www.google.cz/search?client=oper ... =cs&tab=wi ažádný zázrak nevidím. Spíš některé druhy mají větší kuličky, než velké střapce.

Nahoru