červavá jablka


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: červavá jablka

Odeslat příspěvek od Fidych 14. 7. 2008 23:03

Sem tam se opět červík vloudil, ale jablka jsou letos jediné "stromové" ovoce, kterého snad bude dost, dokonce se urodily i letní :-P
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting

Odeslat příspěvek od Fidych 25. 6. 2008 23:32

Měl jste výborný nápad, napsat potřebný počet feromonových lapačů na obaleče :tleskani , díky!

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 25. 6. 2008 22:13

Ale jedno připodotknutí,pro použití efektivního využití feromonových lapačů je třeba vzít vpotaz velikost koruny a výšku.Na běžnou korunu je třeba počítat se 4-6 lapači.Na boj se zavíječi ve spížích a skladech je možné použít feromonové lapací pásy Feroset tetra,na šváby a rusy feromonový lapač Atraset.Lapače škůdců pokojových rostlin(molice,mšice,smutnice,vrtalky)žluté lepové destičky určené velikostně do květináčů.Modré lepové desky proti výskytu třásněnek.Ale je třeba spíš počítat s tím,že škůdce omezí ale nikoli úplně nevyhubí.Vždy se některý jedinec nástraze vyhne.

Odeslat příspěvek od Fidych 16. 6. 2008 23:13

Díky za odpověď, Biocont stránky má, mrknu a případně objednám, snad není pozdě (když tak bude na příště)

Odeslat příspěvek od Josef Zavřel 15. 6. 2008 14:03

Dobrý den.Jsou to feromonové lapače na obaleče jablečného Deltastop CP a k dostání jsou ve větších zahr.prodejnách a nebo na adrese: Biocont Laboratory s.r.o, Šmahova 66, 627 OO Brno-Slatina.Mají určitě i svoje webové stránky.Hezký den.

Odeslat příspěvek od Fidych 15. 6. 2008 00:41

Ještě mi povězte, jaký druh fer.lapačů - přímo určený na obaleče, nebo takový ten lapač, co na něj třeba chytají v domácnostech moučné můrky? Hloupá otázka, ale určitě mi poradíte, nikde speciální lapače nevidím, jen lepové desky :hm

Odeslat příspěvek od Josef Zavřel 14. 6. 2008 21:05

Dobrý večer.Červivost plodů způsobuje Obaleč jablečný.Tento motýlek mívá obyčejně dvě a v teplých oblastech jižní Moravy i tři generace.Pokud nepoužijete podle signalizace z feromonových lapačů po nejvyšším výskytu nalepených motýlků chemický postřik např.Calypso (2,5 ml/10 l.vody)jablka vám zčervavý a stejně si budete muset pro uskladnění koupit plody v obchodě několikrát stříkané a kdoví čím.První postřik spadá do těchto dnů a druhý o měsíc později.Přeji hezký večer.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 4. 6. 2008 06:55

:-)) Nemá cenu se odvolávat na ovocnáření za doby mistra Jana.V té době nebyla na takové úrovni technická revoluce jako nyní.Každá výroba si zákonitě sebou nese i odpad a vedlejší produkty.A,lidské myšlení o ochraně životního prostředí je spíše na žívání selského rozumu než na radách a doporučení někoho jiného.Koukáme a závidíme vyspělému západu,ale i oni mají své problémy a potíže.A ta propagovaná ekologičnost ani u nich není na vysoké úrovni,jak se nám to někteří politici snaží vnutit.Osobně si myslím,že rozumný kompromis mezi oběma alternativama je to nejrozumnější řešení.Pokud se chemická ochrana bude držet na spodní předepsané hranici a používat prostředky které nevylučují souběžné používání bio pomocníků tak to je asi to nejschůdnější řešení.Dnešní společnost si toti nikde už nemůže dovolit nepoužívat techniku v které jsou spalovací motory,maziva i chladící emulze.Ale každý stát by si měl chránit své území před cizím domácím i průmyslovým odpadem.Není řešením v rámci svého krásného prostředí tento odpad vozit do přírody nových členských států EU.

Odeslat příspěvek od Návštěvník 31. 5. 2008 19:13

StanislavKrejcar píše:Ale ano,já to beru,všechny přípravky jsou připravované s předstihem aspoň 1 roku,a tyto zaručené přípravky musíš brát jen jako univerzální nikoli směrodatné pro tu kterou lokalitu a vývoj počasí.Proto je nejlepší se snažit mít aspoň nějaké základní zkušenosti a vědomosti.Nějaký pan SK si může zde tvrdit a doporučovat ledacos co se jemu osvědčilo,ale to se tomu druhému povést nemusí. :D :P :lol:

Odeslat příspěvek od Fidych 15. 1. 2008 21:02

Máte pravdu, že přešlechtěné odrůdy jsou sice výnosné, vzhledově krásné, ale choulostivé a náchylné k chorobám. Však se taky začínají ozývat hlasy po pěstování starých krajových odrůd. Nadarmo se neříká "kde se kdo zrodí, tam se i hodí", určitě to platí také u ovocných stromů.

Odeslat příspěvek od vyslouzil 15. 1. 2008 13:43

Nerozumím tomu. Pěstování ovoce má tradici o mnoho set let delší než jeho chemická ochrana. Přesto se ovoce vypěstovalo stejně, možná více než nyní, neboť sloužilo ve větší míře i k výrobě nápojů, sladidel, ovocných past a sýrů, které jsou dnes zapomenuty a nahrazny jinými. Je to všechno o volbě druhů a odrůd vhodných pro danou lokalitu a taky o rozumných nárocích na úrodu, vzhled, barvu, chuť a hladkost slupky plodů.

Odeslat příspěvek od Fidych 4. 12. 2007 20:34

Nové směry- EKOpěstování ovoce a zeleniny je moc pěkná idea! Radí využívat přirozených nepřátel škůdců, nalákat do zahrady ptáky, ježky, a různý užitečný hmyz.
Musím vám říct, že jsme se pokoušeli tento způsob ochrany proti škůdcům uplatnit v praxi: v zahradě několik budek se sýkorkami, brhlíci a strakapoudi jsou tu i v létě jako doma. Ježci se zabydleli, slunéčka a zakoupené vosičky (ve skleníku) - všichni dělali co mohli a uměli. Po třech letech sklizní červavých jablek, nájezdů mšic všeho druhu a s padlím na všem možném, jsme se vrátili aspoň k nejnutnější chemické ochraně.
Přehled postřiků, který byl mnou zmiňován výše, není v žádném případě doporučení - byl tu jako ukázka toho, co by si představovali výrobci postřiků.
Bohužel to vypadá, že bez chemie se úplně žít nedá, ale v našich možnostech je nic nepřehánět :idea:

Odeslat příspěvek od vyslouzil 3. 12. 2007 20:53

To jesíla. Pěkná lobby výrobců chemikálií. Akorát pesticidů už je v potravinách tolik, že se některé dětské výživy musely stáhnout z prodeje.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 15. 10. 2007 11:18

:D A ještě pro omezení skládkových chorob u jádrovin je dobré 3-4 týdny před sklizní stříknout stromky vápenným hnojivem pro lepší dozrávání. třeba Vuxal Ca:P ale připouštím,že toto je vhodné spíš pro větší výsadby kde je předpoklad delšího skladování,úrodu z jednoho nebo dvou stromků stačíme spotřebovat před nástupem těchto chorob.

Odeslat příspěvek od Fidych 12. 10. 2007 23:24

Souhlas a doplním:
- ve stadiu myšího ouška (ochmýřený pupen) - proti strupovitosti Baycor, proti květopasu jabloňovému Calypso
- ve stadiu růžového poupěte - proti padlí a strupovitosti Zato+ Merpan 80 WG, nebo +Euparen Multi nebo Hattrick
- počátek kvetení až květ - proti padlí,strupovitosti a botrytidě květů Euparen Multi
- od konce květu po plůdky asi centimetrové - proti strupovitosti a padlí Zato+Merpan nebo + Euparen Multi. Po 7 až 10 dnech opakovat postřik. Proti pilatce, obaleči a mšicím přípravek Calypso
plůdky nad 4 cm velikosti - proti padlí a strupovitosti Hattrick nebo Baycor, proti obaleči jablečnému Alsystin
- před sklizní asi dva až tři týdny - proti pozdní strupovitosti a skládkovým chorobám Eeparen Multi (lze ho použít i jindy po poškození ovoce kroupami, nebo vosami a sršni)
Nelekejte se, to mám vyčteno - tak by měla vypadat chemická ochrana jabloní (jádrovin)během vegetace. Síla, že? :roll:

Nahoru