Hrušky nebudou


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Hrušky nebudou

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 26. 2. 2011 16:18

Při zmlazení hruškových vlků by jsem na starých odrůdách volil zakrácení na čtyři pupeny(dvě patra),s tím,že po vyrašení a rozjezdu redukovat na jediný nejsolidnější výhon.Novou větev zapěstovávat až v následujícím roce po běžném rozjezdu.

Odeslat příspěvek od Moravanda 14. 2. 2011 12:53

Koukám na ten supr avatar 8-D :tleskani :tleskani

Odeslat příspěvek od Frogg 14. 2. 2011 11:58

Daniel Bozner píše:Tak letos jsme si užili hrušek dosytosti, všechny odrůdy na naší jediné hrušce letos plodí.
Ale co mi to tam teďka zraje :shock: to je mazec :D http://bozner.rajce.idnes.cz/Hloh_na_hrusce/

Je pravda, že mi přijde smysluplnější roubovat hrušky na hloh, než naopak. ;-)
Mně osobně chutnají lépe hrušky než hložinky. :D

Odeslat příspěvek od mičurinec 13. 2. 2011 20:13

nevite tu nekdo prosim na kolik pupenu mam zkratit vlky, ktere vyrostly po lonskem zmlazeni, nektere zrusim uplne a nektere chci zapestovat jako nove nahr.vetve, poradi nekdo? - jedna se o stare hrusne

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 12. 9. 2010 22:13

Já musím zajistit krmení pro ptáčky na zimu, hloh mají moc rádi a páč jmelí na hrušce neroste tak si ho tam vypěstuju na hlohu takže rezistence hrušky vůči jmelí ji není moc platná u nás na zahradě.

Odeslat příspěvek od hejjar 12. 9. 2010 22:01

No tak Dane, jmelí na jabloni, hloch na hrušce - to nemá každý zahradník. Taky máme na zahradě jednu hrušeň, ta je tady od nepaměti, každým rokem ji chceme dát pryč, ale hrušky jsou úžasné, strom už bídný, ještě jsem v blízkosti nasadila nějaké tisy tak rez, ale letos vrchol - je tam jedna hruštička

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 12. 9. 2010 21:37

Tak letos jsme si užili hrušek dosytosti, všechny odrůdy na naší jediné hrušce letos plodí.
Ale co mi to tam teďka zraje :shock: to je mazec :D http://bozner.rajce.idnes.cz/Hloh_na_hrusce/

Odeslat příspěvek od Fidych 24. 8. 2008 21:21

Těch starých, tradičních odrůd je škoda, byly zřejmě mnohem líp přizpůsobené regionu, kde se pěstovaly. Jediné hrušně, co letos u nás mají alespoň nějaké plody jsou právě alejové, praleté hrušně :!:

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 24. 8. 2008 15:31

Ale letos nejsou hrušky tak na ní nic není. Mám jen 3 Clappovy máslovky :-| .

Odeslat příspěvek od Daniel Bozner 24. 8. 2008 15:31

Já Červencovku předloni rouboval. Mí známí ji zkáceli tak jsem si ji narouboval na svoji Solanku. Už je větev pěkně narostlá.

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 24. 8. 2008 14:22

Jinak hrušky Červencovky si pamatuji,z okolí co by alejové ovoce.Bohužel byly zlikvidovány už někdy počátkem 90.let.Byly sice menší,zrály ještě před Solankami(tedy před 10.srpnem),a byly slaďoučké jako cukrkandl,také proto je vyhledávaly vosy a díky tomu,že snadno padaly tak bylo pod stromy žlutočerveno.hodily se na hruškové štrůdly,případně jako polotovar do marmelád,případně letních kompotů .Co by letní ovoce skladování pouze pár dnů,stejně jako Solanka .

Odeslat příspěvek od StanislavKrejcar 24. 8. 2008 14:09

Také to tedy nebylo se sklizní nijak slavné,ze čtyř stromů Solanek jsem sklidil 50 kg plodů,ale když pominu machry z výzkumáku,tak je opravdu úroda letos slabší i když u nás nikoli katastrofální,každý ze sousedů má nebo sklidil aspoň pro svoji spotřebu postačující množství.

Odeslat příspěvek od soze 19. 8. 2008 17:14

Tento rok tiež nemám na 3 stromoch ani jednu jedinú hrušku. Keď boli plody cca 1 cm, tak zoschli a opadli. Škodcu som identifikoval - bola to plodomorka hrušňová. Budúci rok bude nutné hrušky správne a včas ošetriť.

Odeslat příspěvek od kejki3 5. 8. 2008 09:57

Tak padanky tu sbírají taky, na kvas.

Odeslat příspěvek od Fidych 5. 8. 2008 00:37

To je tu nějaká silniční (stará krajová) odrůda, která už padá - žlutá. Škoda, že se na silnici rozprsknou, mohl by být portrét. Na jídlo mají moc trpkou slupku i jinak nic moc.
Musí to být nejméně půlstoletá hrušeň, možná starší :-l

Nahoru