Ananas - jak vypěstovat


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Ananas - jak vypěstovat

Odeslat příspěvek od vlazy 26. 6. 2018 11:41

Větší a větší to je dost nekonkrétní pojem a každý pod tím si může představovat něco jiného. Jaký průměr nebo rozměr by měl mít květináč nebo nádoba na pěstování ananasu tak aby to bylo dostatečné? Nějaké foto s tím ananasem by nebylo k dispozici, tak aby bylo vidět jak hodně se to rozroste?

Odeslat příspěvek od pptom 26. 6. 2018 11:03

postupně přesazuj do většího a většího, do třech roků by měl mít plod a potom zhyne. Celé léto může být venku.dokud nemrzne.

Odeslat příspěvek od vlazy 18. 6. 2018 10:49

Taky zvažuji zkusit vypěstovat ananas a zajímalo by mne do jak velké nádoby (květináče) je ho dobré zasadit, tak aby se s časem až se rozroste ho nebylo třeba přesazovat do něčeho většího.

Odeslat příspěvek od žůža 5. 1. 2018 13:53

KOukám že diskuze zde trochu zamrzla,damo ty jsi už skončila s ananasy?Já po 8 letech začínám znovu.bývalá cengurka

Odeslat příspěvek od mrlitva 27. 8. 2013 01:44

Ahojky, zrovna ted jsem se pustil do pestovani ananasu, tak budu moc rad za kazdou radu.
1) ananas ukroucen a ceka na zaschnuti - jak dlouho ho mam nechat schnout?
2) jaky substrat mam zvolit? - na trhu je nekolik, netusim zda mam zvolit jen nejaky normalni nebo pro palmy, ci citrusy...
3) stejny problem i s hnojivem...

Pomuzes mi prosim do zacatku? Dekuji
Rad bych nakoupil z kramu:
http://www.rostliny-semena.cz/

Odeslat příspěvek od dama 55 1. 8. 2013 22:15

Aktuální stav 3. ananasu je takový - vedra nynějších dní mu dělají vyloženě dobře, na rozdíl od nás všech. Už celý odkvetl a utěšeně roste - tentokrát bude snad velký. Dnes jsem zasadila do květináče zakořeněnou vrcholku od toho snědeného, kořeny už byly dostatečné.

Odeslat příspěvek od dama 55 15. 7. 2013 17:50

Přesně tak, Katko. 3.7.jsem tu psala, že jsem ho přesadila do většího a osprchovala ho z prachu. Tohle je rostlina, kterou prostě neutřeš, ta musí do vany. Neměl nic, ani náznak, pořád jsem do něj nakukovala zrcátkem, protože je obrovský a do růžice není vidět. 13.7. jsem z boku mezi listy zahlédla povědomou růžovou šešulku a vyfotila to celé shora ze židle. Tu rychlost já považuju za zázrak. Substrát byl obyčejný na balkonové rostliny smíchaný s pískem z toho zlikvidovaného snědeného předešlého ananasu. Jiný písek jsem neměla, dolů na dno jsem nasypala keramzit jako drenáž. Byla to hustá spleť kořenů vcelku, kořenový bal byl kompaktní, substrát prakticky už skoro žádný.Nastal čas i zasadit ten druhý z růžice od snědeného. Kořeny už samy pijí vodu - denně jí dost ubude z misky.
16.7. ráno mi z firmy Agro odpověděli, že Osmocote 6m lze použít i na rostliny, které se budou potom jíst. Na obalu se mluví jen o květinách, tak jse se pro jistotu zeptala. Ananas dostal dvě homolky s postupným uvolňováním a uvidíme, do jakých rozměrů to dotáhne. Dám vědět. Po zbytek vegetace ho moct jenom zalévat vodou dost zjednodušuje situaci.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 15. 7. 2013 17:21

Těch deset dnů mi přijde úplně neuvěřitelných. Dani, chápu to správně, že tam v době přesazení nebyl ještě ani květ?

Odeslat příspěvek od dama 55 15. 7. 2013 16:05

No, to zase bude, prosinec-leden. To není moc příhodná doba. Teď ještě, aby nebyl moc malý. Právě jsem položila dotaz do společnosti Agro, kvůli použití hnojiva s uvolňováním přesně na těch šest měsíců. To by vyřešilo celý problém s přihnojováním než by dozrál. Možná tohle moje dost pozdní přesazení by bylo rada pro ty, co jim ananasovník neplodí. Sehnat někoho, kdo to monstrum podrží, svázat listy nahoru a přesadit do kbelíku, nebo velkého květináče. Účinek, uznejte sami se dostavil rychle. Do deseti dnů tam plod byl. To snad za pokus stojí, ne?Dám vědět, jak s tím hnojivem, jestli dostanu odpověď.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 15. 7. 2013 12:03

Dani, nádhera, to bude úrodička! Díky za zkušenosti, je to moc zajímavé.

Odeslat příspěvek od Danielka.9 13. 7. 2013 21:08

Vypadá krásně :tleskani :tleskani :tleskani vidím,že se z Tebe stal ananasový specialista. :shock: :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani

Odeslat příspěvek od dama 55 13. 7. 2013 15:01

Dnes - anasovník 3. nasadil na plod. Přežil přesazení cca před deseti dny a skutečně kvete. Příčina nekvetení byl tedy příliš malý květináč. Pokud se někdo rozhodně k přesazení, neporušujte kořenový bal. Jen dát drenáž dospodu a obsypat kolem čerstvým substrátem. Je zatím maličký, ale opět je o zkušenost víc. Přesadit ho lze klidně, jen je třeba být opatrný na kořeny a zálivku. Tentokrát je rostlina obrosvká, tak doufám, že velký bude i plod. Aby nepřekážel, mám listy svázané směrem nahoru šátkem. Bezvadně to drží a nemůže nikoho ďobnout do oka.
13.7.13 anasovník 3. 002.jpg

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 9. 7. 2013 10:06

Tak třeba příště. ;-) Na tomhle je právě dobré, že rostlina se nemusí střihat, a tak nehrozí, že se jí do ran zanese nějaká infekce. A jinak je to dobrá vychytávka i pro domácnosti se zvířaty a/či dětmi.

Odeslat příspěvek od Danielka.9 8. 7. 2013 16:19

Katko tak to je fakt dobrý nápad :tleskani :tleskani ,ale už pozdě :lol: .Tomu našemu manžel všechny ty ostré konce ostříhal-také pozdě. :/ :pozor

Odeslat příspěvek od květiny 8. 7. 2013 12:19

Tak to je docela dobrý nápad :-)

Nahoru