Hydroponie


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Hydroponie

Odeslat příspěvek od Silvie 23. 10. 2018 05:53

Ahoj, teď jsem narazila na super e-book o hydropinii, zdarma ke stažení: https://magazin.specialnizahradnictvi.cz/ebook-hydroponie, za mě skvělé informace :-)

Odeslat příspěvek od Kattys 3. 3. 2017 08:41

O hydroponii jsem načerpala asi nejvíce informací zdehttps://magazin.specialnizahradnictvi.cz/hydroponicke-systemy/- je to takové ucelené a přehledné. Zatím se na ni chystám, takže vlastní zkušenosti zatím nemám, ale fakt mne to hodně láká! :)

Odeslat příspěvek od Maggie1989 18. 10. 2016 12:52

Zdravím, co se týče hnojiva, tak na http://homezin.cz/media/zamiokulkas-navod-k-pestovani jsem se dočetla, že nejlepší je hnojit pomocí hnojiva na sukulenty. Složení minerálů mu je totiž bližší než běžné hnojivo na pokojové rostliny. Takže jestliže se vaší kytičce nedaří, tak zkuste jiné hnojivo. Přeji hodně úspěchů s pěstováním :)

Odeslat příspěvek od Moravanda 17. 5. 2013 07:30

Siro děkuji moooooc za fotečky :-) :-* :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani , kytičky vypadají spokojený.

Danuš, dík za vysvětlení :-) . Tak jsem to zase blbě pochopila, myslela jsem že do hydroponie spadá oboje :-[ . Tak to bych mněla opravit nadpis tohodle vlákna, ale nevím jak. Jinak Danko v tom návodu u Seramisu je psaný že se to má pěstovat jen v uzavřené nádobě a je to podtrhnuté jako základ. Myslím že od toho jsou tam ty měřáky né :hm ?
No je to zase jenom takový můj hokus pokus. Já musím pořád něco zkoušet i když to špatně dopadne :nenapadne Taky jsem myslela že tady bude zase nějaká změna o čem si povídat a co študovat :-)

Odeslat příspěvek od sira77 16. 5. 2013 21:32

Obrázek

Obrázek


Obrázek

Tak jsem se pokusila vložit nějaké fotky tak nevím jestli to bude OK :oops:
Je tam vodoznak v seramisu a třetí je jak se má použít ten květináč co jsi dostala s vodoznakem. Celé je to pak ještě zasypané v keramzitu, ale je to trochu vidět. A myslím že se jim celkem daří :-)

Odeslat příspěvek od chulo 16. 5. 2013 21:12

Zítra zkusím vyfotit u mámy pryšec, co ho pěstuje v hydroponii už deset let a je obrovskej. Myslím, že ho ani nikdy nepřesazovala. Já co mám kytky v hydroponii, tak to jsou teprve výmladky od ledna, na tom není co fotit. Ale musím říct, že jsem zkoušel množit slizoplod (Pittosporum tobira), dva řízky jsem dal do hlíny a jeden do keramzitu a hádej, v čem rostl líp - na první pohled ten v hydroponii. Teď je ale všechny napadly nějaký breberky, tak jsem to postříkal a vyšoupl na letní byt a zkusím je zachránit.

Odeslat příspěvek od dama 55 16. 5. 2013 21:02

Já ti do toho nechci mluvit, ale to jsou dvě různé věci hydroponie a seramis. Hydroponie je pěstování v živném roztoku, na to tam máš ten vodoznak, abys věděla, kolik ho tam je a seramis je materiál, který vodu nasákne sám a pak jí kytce uvolňuje tady sám. Vodoznak tam je na to, aby se vědělo, jestli je ještě vlhký, nebo už suchý. Ten keramzit máš v hydroponii jen proto, aby tam ta rostlina pořádně držela a bylo to čisté a pěkné. Jinak kořeny normálně zasahují částí do té hydroponie dole. Seramis by podle mě mít odtok měl. Jak jinak poznáš, že jsi ho už nepřelila?

Odeslat příspěvek od Moravanda 16. 5. 2013 19:04

Tak už jsem koupila obal na květináč a když jsem byla v Albertu pro chleba, donesla jsem si do něho i kyti. Už je zasazené :-) . No a jako puntík jsem tam koupila do té mojí balkonové pece, malinký kaktus, třeba mě tam vykvete :-) ObrázekObrázek. Kaktus sem sice nepatří ale :potichu ;-)

Odeslat příspěvek od Moravanda 16. 5. 2013 11:13

8-D , a jak se jim v tom keramzitu vede, můžeš to sem prosím tě fotnout ?

Odeslat příspěvek od chulo 16. 5. 2013 07:03

S tím Ti asi moc neporadím, já mám těch pár kytek, co zkouším takhle pěstovat, v keramzitu.. Seramis vůbec neznám. A ty čísla na vodoznaku jsou myslím nějaká pomůcka pro pěstitele, nějak se tím dá označit potřeba hnojení dlouhodobým hnojivem pro hydroponii. Já to ale úspěšně ignoruju. :) Hnojím, když si vzpomenu, podle návodu na tom hnojivu.

Odeslat příspěvek od Moravanda 16. 5. 2013 05:23

Díky za radu :-) , už jsem to někde vyčetla. Do toho ale asi nejde dát Seramis,to je asi jenom na Keramzit že ? Prosím tě ale ještě nevím k čemu má sloužit to otáčivé hnědé kolečko s číslama, tím se něco nastavuje :hm ? Máš s tímhle pěstováním nějaké zkušenosti ? Sem nikdo nepíše tak to asi nikdo nezkoušel.

Odeslat příspěvek od chulo 15. 5. 2013 21:43

Ahoj Moravando. Takhle jak to je, tak to dáš do obalu (nejlíp keramickýho). Voda se k vodoznaku dostane jakoby mezi stěnou toho obalu a květináče a vystrká tu kuličku nahoru. Zezačátku, než se rostlina prokoření, je lepší udržovat vodní hladinu na HIGH, později už stačí jenom udržovat na poloze OPTIMUM. Je to jednoduchý jak facka. ;)

Odeslat příspěvek od Moravanda 15. 5. 2013 14:56

Taky mě došly objednané květináče s vodoznakem, ale moudrá z toho teda nejsu :hm . Myslela jsem že ten vodoznak má být v květináči ale tohle je venku, tak nechápu jak to má fungovat. Poradí mě prosím někdo ? Obrázek

Odeslat příspěvek od Moravanda 15. 5. 2013 11:43

Na vaše doporučení, jsem zasadila do Seramisu Fíkus :-) Obrázek. Jen jsem se chtěla zeptat. Přes léto ho dávám na zasklenou lodžii, ale v takhle zasazený nevím jestli můžu, aby se mě v tom neuvařil :hm ?

Odeslat příspěvek od Moravanda 12. 5. 2013 18:19

Tak je zasazena další pokustonka :-) Obrázek

Nahoru