kalanchoe - kolopejka


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: kalanchoe - kolopejka

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 19. 3. 2013 20:14

Rádo se stalo. ;-) Ibišky a fuchsie se mají stříhat každoročně v určitou dobu, aby dobře rostly a kvetly, tam je to dané. U pokojového jasmínu by to v případě, že není v ideální kondici, asi šlo, ale vždy je nutné vědět, proč to člověk dělá, takže musíš odhadnout problém, který rostlina má. Stříhat ji jen proto, že neroste úplně dobře, může být i ke škodě věci.

Odeslat příspěvek od Therushka 16. 3. 2013 15:09

Každopádně děkuju MOC za rady a doporučení :love:

Doporučuješ podobný postup i u ibišků, fuchsií nebo pokojového jasmínu?

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 16. 3. 2013 11:49

Výborné. Takhle jsem si to představovala. :mrgreen:

Odeslat příspěvek od Therushka 16. 3. 2013 10:39

Tak takhle krásně mi obrůstá :-)
Přílohy
DSC09314 (600x800).jpg

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 15. 3. 2013 15:18

To je dobrá zpráva! ;-) Pošli fotku, až bude chvilka. Ještě mě napadá jedna věc: až lístky budou větší, rostlinku otoč tak, aby ke světlu byla natočená zas z jiné strany - to aby se rozrůstala pravidelně a nebyla pěkná jen na jedné straně. S některými rostlinami se to tak dělá, jiné na to zas jsou citlivé a nejde to. U kolopejky ale problém nebude. S vykvetením to asi potrvá delší dobu, teď se rostlinka musí dobře rozrůst.

Odeslat příspěvek od Therushka 15. 3. 2013 14:30

Tak teda koukám jak blázen, ale začínají jí rašit nový lístečky, a docela hodně! Ani se mi nechce věřit, že to funguje tak rychle. Jsem zvědavá, jestli vykvete :oboze

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 11. 3. 2013 20:27

Uvidíme. Každopádně už ji nepřistiňuj a zalévej podle aktuální potřeby. A informuj. :mrgreen:

Odeslat příspěvek od Therushka 11. 3. 2013 19:20

Tak, procedúra ukončena, jsem napnutá jak kšandy, co to s ní udělá :hm

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 11. 3. 2013 10:58

Pokud je rostlinka v nové zemině už od podzimu, hnojení nebude problém. Ale dej ho ve výrazně nižší koncentraci, než co je psáno na obalu výrobku.

Odeslat příspěvek od Therushka 11. 3. 2013 10:25

Tak jo, dnes to vyzkouším. Jen doufám, že jí tím hnojivem neuškodím, přeci jen má poměrně čerstvou novou hlínu... Každopádně děkuju moc za rady :love:

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 11. 3. 2013 00:01

Vypadá pěkně! ;-) Já čekala nějakou chudinku na pokraji sil a života. Možná jí jen nesedlo to podzimní přesazení a taky si nejsem jistá, jestli teď neměla málo vody (podle teploty v místnosti). Navrhuji tento postup: květináč dej co nejdřív do kyblíku a rostlinku pořádně zalij aspoň den odstátou vodou. Počkej, až voda vyteče spodními otvory ven a ještě jí postupně přes substrát přidávej, aby sahala tak do půlky květináče. Takhle nech rostlinku nacucávat půl hodiny, potom ji z kyblíku vyndej a nech přebytečnou vodu okapat. Teprve potom kalanchoe pohnoj (hnojit se má vždycky na vlhký substrát) hnojivem na pokojovky. Tvá rostlinka je dole pěkně zahuštěná, nahoru roste pár stonků - ty zkrať na délku těch nižších (zastřihni je vždy kousek za lístkem). Měla by se tím ještě zahustit a celkově spravit. Kdyby cokoliv, napiš. :-)

Odeslat příspěvek od Therushka 10. 3. 2013 21:53

Děkuju moc, tady je ;-)
Přílohy
DSC09193 (600x800).jpg

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 10. 3. 2013 15:11

Takové přistiňování se dělá u poinsetií, u kolopejek je podle mě zbytečné - aby kvetly, potřebují zhruba dva měsíce kratší den, ale takové podmínky ti udělá příroda sama od listopadu. Spíš myslím, že tvoje kolopejka není úplně v kondici, proto ani nekvete. Pošli fotku, podívám se na ni.

Odeslat příspěvek od Therushka 7. 3. 2013 10:12

Ahoj, potřebovala bych poradit co mám dělat, aby mi moje kolopejka vykvetla. Je na jihovýchodním okně, zalévám tak jednou za 2 týdny, byla přesazená na podzim, někde jsem četla, že jí mám zkracovat den na 8-10 hodin světla, tak jsem jí začala přikrývat papírovou taškou, ale zdá se mi, že jí to spíš škodí (upadávají jí lístky, jsou tenčí, žloutnou)... tak nevím, co s ní :hm Budu ráda za radu!

Nahoru