Poraďte, jak udržet při životě fikus benjamínek


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Poraďte, jak udržet při životě fikus benjamínek

Odeslat příspěvek od katyydysha 4. 3. 2020 16:46

Ok tak kardan, řazení a vejfuk povoleny, jen nemám ještě zatím jámu ane zvedák, bude na podzim, tak pod tím složitě ležím, zítra zkusím dlouhý nástavce jak radi Přemek, ještě dotaz jak sundam vrtulí u motoru, 4 šroubky vrtuli ***** ale jak sundam ten unasec ve vrtuli, zadnej šroub to nedrží

Odeslat příspěvek od Rozehnalka 13. 11. 2018 22:21

Zdravím, začal mi opadávat Ficus Ginseng a nevím proč, dá se nějak zachránit? Vedle mi roste nová větvička a je v pořádku. Pomoc prosím, dostala jsem ho jako dárek k narozeninám

Odeslat příspěvek od Návštěvník 25. 4. 2018 13:01

Ahoj, mám stejný problém jako v roce 2009-2013 p_Mach, EliVo a mandy69. Fíkus žije, sice neopadává, ale kroutí se mu mladé listy. Po podrobné prohlídce jsem zjistila, že na 2m vysokém stromku jsou napadeny úplně všechny listy - mezi řapíkem a listem je zespodu hrudka zaschlého latexu (viz foto pana p_Macha u staršího přípěvku), u starších listů je po seškrábnutí hnědá skvrna po kousnutí, u mladších zatím jen tmavě zelená. Na starších listech je kromě tohoto kousance ještě jeden až dva hnědé přímo na listu, mladší listy opět mají zatím jen tmavězelený flek. Nikde nikdo, kdo by hryzal, není k nalezení. Rozhodla jsem se proto pro radikální řešení: ostříhala jsem všechny listy (několik hodin piplačka), všechny jsem prohlédla a nic. Našla jsem asi pět listů s puklicemi, ale to nebyl ten problém. Nechala jsem strom přes noc odpočinout, mezitím se mu rozvinuly nové lístečky (zrovna je v obrážecí fázi - duben). Druhý den jsem stříkala nejsilnějším ředěním přírodního roztoku od Natury - Rock Effect, strom jsem důkladně prolila, odstranila jsem i vrchní půdu až po kořeny, do nich jsem nalila asi litr roztoku. Druhý den jsem dala strom ven, při kontrole na vyrašených lístcích jsem objevila na každém asi půl milimetru velkou nazrzlou potvůrku lístečkovitého tvaru - třásněnku skleníkovou. Shodou okolností jsem použila správný postřik, takže mrtvou, ale už pod sebou měly mrchy vyhryzané minidírečky. Byl to jistě problém i p_Macha, nacházel po nich všude malé černé bobečky - já ne, já si problému všimla po osprchování stromu, takže bobečky nebyly. Za týden, až strom více obraší (a naláká to případné přeživší potvory) plánuji další postřik. Doporučuji stříkat buď venku, nebo si na zeď za strom nalepit igelit či noviny a šplíchat u zdi (strom 4x pootočit, ať se to dostane opravdu všude). V návodu píší sice "do skanutí", ale to se týká spíše listů, větve jsem slila kompletně, když byl cucal neviditelný, byl malý a mohl být kdekoli. Napíšu, jak to dopadlo.

Odeslat příspěvek od rajsa 14. 4. 2018 08:19

Jasně že jo, loni jsem to udělala, nechala jsem jen kmínek a krátké větvičky a už mi krásně obrazil.Chce jen trochu méně zalívat, když přijde o listy. Ostřihané větvičky jsem si dala zakořenit, taky už rostou.

Odeslat příspěvek od Návštěvník 13. 4. 2018 08:39

Můžu ostříhat benjamínka?

Odeslat příspěvek od Flora Květiny 6. 3. 2018 10:33

Dobrý den, fikusy všeobecně nemají rádi průvan. Je stli v místnosti větráte tak je pravděpodobné že to bude tím. Také to v tomto období může být zapříčiněno topnou sezonou.
https://www.flora-kvetiny.cz/

Odeslat příspěvek od PetrKra 29. 11. 2017 16:47

Většinou je to tím, že je v průvanu ( nesnáší chladný vzduch ) nebo přemokřený. http://www.kytice-expres.cz

Odeslat příspěvek od kejki3 9. 11. 2016 22:49

Může shazovat listy kvůli nedostatku světla, uvidíte sám, jak to dopadne.

Odeslat příspěvek od Enky-joe 9. 11. 2016 11:20

Tak koukám, že jsem udělal špatně co šlo. Šel jsem do obchodu a vybral si kytku co se mi líbí, fíkus. Viz obrázek - http://www.katalog-rostlin.cz/pokojove- ... foto1.html

Fíkus, jsem dovezl domů, kde jsem ho přesadil do většího květináče a zároveň přidal jednu zelenou tyčinku hnojiva a substrát z drcených kokosů. Když to sečtu - teplotní šoky při převážení, nemám vychytanou zálivku, nevím jestli tomu nějak ublížil ten kokos a vetší květináč a hnojení.

Sedím v kanceláři s klimatizací, v okně máme celý den žaluzie (roztažené), a na fíkus jde průvan při zavírání dveří.

Opadlo několik listů a listy jsou teď celkově jakoby vysušené. Prostě né tak pevné a silné, jako když jsem ho kupoval, jsou to první 3 dny od změny, zaléval jsem mírně každý den, půda mi přišla témeř suchá v misce žádná voda. Mám si dělat starosti?

Odeslat příspěvek od Madlax 24. 6. 2014 11:48

Dobry den,
před dvěma roky donesl přítel z práce benjaminka, je to poměrně už vysoká rostlina a máme ji na světlém místě, kde na ni nejde přímé slunce ale má potřebné světlo. Zalévám ho pravidelně jednou týdně, samozřejmě aby nebyl přelitý. Doteď se mu dařilo dobře. Odjeli jsme na týden na dovolenou a když jsme se vrátili, tak jsme zjistili že chřadne. některé jeho listy zůstávaj zelené a některé úplně hnědnou, kroutěj se a opadávaj. Také se nám začal v květináči trochu naklánět na stranu, tak jsem si řekla, že mu ten květináč už bude malý a přesadím ho. Pak jsem po pár radách slyšela, že přesazování starších benjaminků může pro ně být nepříjemná změna. Takže teď váhám, jestli ho tedy přesadit? A co mohlo způsobit takto opadavé listy? Ptala jsem se i přítele, jestli do něj nelil vodu a jestli není přelitý, nebo jestli do něj něco nelila známá, co nám o dovolené hlídala byt. Také jsem na povrchu hlíny našla trošinku bílý povlak, plíseň? Co jsme byli na dovolené, tak tu prý byla v čechách strašná zima a před tím zase hrozná vedra. Mohla by i taková změna počasí a teplot mít na rostlinu vliv? Ráda bych zjistila příčinu, abych věděla, jak rostlině pomoct a zdali je vhodné ji přesadit?
Obrázek

Odeslat příspěvek od Evouš 11. 1. 2013 14:06

Mám velký benjamím 1,5 m vysoký,a ty bílé vločky mám na něm každou zimu.Také nevím čím to je .

Odeslat příspěvek od EliVo 10. 1. 2013 20:11

mě už to taky napadlo, že to žádný zvířátko třeba není, ale zase když tu vločku setřu, je na stopce tmavší flíček, jako by ho něco vysálo, tak nevím...
ale myslím, že tím benjamín nijak extrémně netrpí, protože v létě se krásně rozrostl, a i teď přes zimu prospívá.... takže snad jen ťuk, ťuk, ťuk :-)

Odeslat příspěvek od p_mach 10. 1. 2013 13:42

Uplne laicky nazor, ale i po mnohonasobnem zvetseni jsem zivot nepozoroval a tak si myslim, ze to je prystici stava po poruseni povrchu listu skudci.

Odeslat příspěvek od EliVo 10. 1. 2013 12:25

a na ty bílé vločky u stopky listů někdo přišel? mám je tam pořád :-(

Odeslat příspěvek od Evouš 10. 1. 2013 12:11

Zkus postřik substrál kareo,já jsem válčila s červci a po dvouch postřikách je po nich.Jsou i tyčinky ,granulky které se dají do zeminy.Opravdu to zabírá.

Nahoru