Uschlé fíkusy


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Uschlé fíkusy

Odeslat příspěvek od silverfox 24. 12. 2012 15:19

Mám panašovaný fíkus na parapetu ( na jih ) asi metr od topení, které vypíname jen na noc nestačím zalívat a taky je vždy suchý substrát a neupadl ani list, spíš tím teplem ještě přirůstají listy ,ale taky není moc velký a starý

Odeslat příspěvek od kandl 16. 12. 2012 18:56

Mám velký fikus benjamin a také mi letos opadává víc než jindy. :hm

Odeslat příspěvek od indulona612 16. 12. 2012 16:18

Hmmm, tak to je letos asi nějaké blbé období pro fíkusy. Tak uvidíme na jaře, zda se vzpamatují.

Odeslat příspěvek od Moravanda 16. 12. 2012 07:54

Já ho mám na stěně, těsně vedle zvlhčovače a listy dolů prší.

Odeslat příspěvek od indulona612 15. 12. 2012 14:28

Evouši, ale jak by mohli být přelití, když pokaždé, kdyžje zalévám, tak zemina je úplně suchá? Průvan nemají, máme teď na zimu zavřená okna. To sucho asi bude problém, nerosím je, v místnosti topíme a já zapomínám doplňovat vodu do odpařovačů, snažím se napravit. Máme je na televizní stěně, nejsou na parapetu.

Odeslat příspěvek od Fidych 14. 12. 2012 22:04

Mně letos opadávají benjamíni mnohem víc, než jiné roky (a taky nevím, proč se tak "spustili"), bývalo to pár lístků za zimu. Ale je pravda, že zjara obrazí po zastřižení a zas bude do zimy klid :-))
Nemají studený parapet? To se jim taky nelíbí, a k tomu suchý vzduch jim nedělá dobře.

Odeslat příspěvek od Evouš 14. 12. 2012 20:32

Já si myslím zalévat dvakrát týdně je moc.Jakmile hnědnou listy tak si myslím ,že jsou moc zalité.Jinak nesnášejí průvan.Také mi vždy něco opadne ,ale z jara zase obrostou.Suché větvičky vždy ostříhám.

Odeslat příspěvek od indulona612 14. 12. 2012 14:56

Dobrý den, v současnosti se potýkám také s problémy s fíkusama - usychají a listy opadávají. Mám doma 2 fíkusy benjamina a 1 fíkus lyrata. Všechny mám od května. Jeden benjamin začal hodně opadávat cca v říjnu, v současnosti je zcela holý, visí na něm jen pár uschlých lístků. Druhý benjamin začal lehce opadávat cca týden zpět, ale není to zatím nijak vehementní. Lyratě se dosud dařilo dobře, dokonce na něm vyrostly i nové listy, avšak při dnešním zalévání jsem si všimla, že některé listy hnědnou, jsou svěšené a jeden mi dokonce odpadl.

Všechny fíkusy jsou od pořízení na stejném míste, máme veškeré pokoje na západ, takže světla je tam dostatek. Květinám ani nic nestíní. Starám se o ně od počátku pořád stejně - zalévám tak, aby netsály ve vodě. Je pravda, že občas zalévám zcela suchou zeminu (takže bych asi měla zalévat častěji, cca 3x týdně, zatím zalévám 2x) a na zimu jsem přestala rosit, což jsem se dneska dočetla, že je špatně. Můžou právě tyto přohřešky za špatný stav mých fíkusů a když se polepším, zlepší se i kytky? (alespoň ty 2, které jseště nejsou zcela holé). Jak často tedy rosit a zalévat? Děkuji za odpovědi.

Odeslat příspěvek od Scandiaca 5. 3. 2009 20:34

Tak to je škoda, no ale snaha byla... A díky za odpověď! :-)

Odeslat příspěvek od Taiko_CZ 18. 2. 2009 20:33

Ehm, sice pozdě, ale přece: dopadlo to podle očekávání. Obě rostliny kaput :-(

Odeslat příspěvek od Scandiaca 11. 9. 2008 11:40

Mě by zajímalo, jak to nakonec dopadlo... (hlavně elastica)..? :-)

Odeslat příspěvek od Fidych 4. 12. 2007 20:19

Třebaže zima není vhodná doba na přesazování pokojových rostlin, v tomto případě výměnu zeminy (přesazení) vřele doporučuji.
Zbavte kořeny zbytků staré zeminy třeba opláchnutím ( zem bude zřejmě nadměrnou zálivkou i překyselená) a prohlédněte, nejsou-li kořeny nahnilé nebo poškozené: v tom případě zkraťte i kořeny až do zdravé tkáně. Pokud budete zastřihávat nadzemní část, zachovejte určitý poměr mezi velikostí kořenového balu a nadzemní částí.

Odeslat příspěvek od Taiko_CZ 3. 12. 2007 17:38

Zemina je stále vlhká (není přímo mokrá), jak na povrchu, tak hlouběji.

Napadlo mě, že rostliny mohly opadat i vlivem změny místa, ale to by listy nevadly- opadávaly by zdravé, bez příznaků - to asi u vás takto nebylo?t/quote]


Oba fíkusy jsou na místě už dlouho a nepřemísťovaly se. Listy usychaly a pak opadávaly. Teprve teď, až je to suché, to přemístím do svého pokoje.


Zatím děkuji za rady. Zkusím to ostříhat a přesadit.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 3. 12. 2007 14:30

Taiko_CZ píše:Může mít na vadnutí rostliny vliv i velikost květináče? Nejsem znalec a nemám to v oku, ale já osobně bych tomu benjamina dal větší květináč, než má, vzhledem k jeho výšce.e/quote]Velikost květináče ovlivňuje kondici rostlin, pokud se kořeny nemají kam rozpínat a rostlina nemá dostatek živin, samozřejmě se jí nedaří (na druhou stranu existují i rostliny, jimž svědčí spíše stísněný prostor). Ale malý květináč není důvodem náhlého uschnutí listů, to ne.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 3. 12. 2007 14:29

Vždycky je lepší přesazovat rostliny na jaře, ne v době vegetačního klidu, což je právě teď, ale vy potřebujete dostat rostlinu do zeminy, která je suchá a která jí nepůsobí problémy.
Psal jste, že už je v tomto stavu dlouho - záleží tedy na tom, nakolik je zemina nasáklá vodou. Vyzkoušejte prstem, jaká je zemina nejen na povrchu, ale hlavně pod povrchem.
Pokud by už vysychala, byla by tu jistá naděje, jak se přesazení vyhnout. Pokud je ale v květináči mokro, pustila bych se do toho.

Napadlo mě, že rostliny mohly opadat i vlivem změny místa, ale to by listy nevadly- opadávaly by zdravé, bez příznaků - to asi u vás takto nebylo?

Nahoru