Jak se pěstuje Othonna quercifolia?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak se pěstuje Othonna quercifolia?

Odeslat příspěvek od slim1963 8. 12. 2006 18:40

Na jiném místě jsme se dočkali odpovědi ohledně rostliny na fotkách.
Synadenium pereskiaefolium/Synadenium granti J.D.Hook/.Všem děkuji.

Odeslat příspěvek od Červík 28. 11. 2006 18:18

Tak já tu moji kolegyni zaúkoluju ještě víc. Asi to bude chvilku trvat, pokud to najdem, dáme vědět. Ale z té novější fotky si myslím, že to pouštní růže taky není.

Odeslat příspěvek od slim1963 28. 11. 2006 00:56

Ach jo.Ale mléko pouští,listy podobné.A ta Euphorbia Luconeura/či co/Prýštec to určitě taky není....No tak jsme zase kde jsme byli :cry:
Zkusím pár týdnů nezalévat/tedy budu sledovat ať mi nelehne/Jinak taky zalévám jen málo,tak jednou za čtrnáct dnů.J eto teda záhada,ale kdybych to už neviděl na více místech...Tak řeknu,že je to nějaká moc vzácnost,ale tak.A nikdo neví co to je.Už jsem se ptal i v tom domově důchodců,ale tam ani neví kdo to donesl.

Odeslat příspěvek od Pepiik 27. 11. 2006 21:59

Musím Vás zklamat ale Adenium Obesum to není na 100%.I řízkovanci totiž mají mnohem silnější kmen a nikdy nejsou rostliny tak vysoké(v našich podmínkách nad 1 metr).Rovněž u Adenia nesedí ta přecitlivělost na světlo-u skutečného Adenia je dostatek světla skutečně na prvním místě!Vydrží bez vody i několik týdnů.Já své Adenium dokonce přes zimu vůbec nezalévám...a vydrží.
To na Vašem obrázku je proti Adeniu jen takový "proutek",sukulent to není. :wink:

Odeslat příspěvek od slim1963 27. 11. 2006 21:20

Tak jak už jsem psal na druhém tématu už je to asi vyřešeno.Když jsem se díval na jiný název narazil jsem na tu pravou.Už to tu bylo řečeno jedná se na 99% o Pouštní růži Adenium obesum.ALE VYPADÁ JINAK JELIKOŽ JE Z ŘÍZKU!NEMÁ ONEN KAUDEX,TEN SI ROSTLINA Z ŘÍZKU NEVYTVÁŘÍ!Zde je popsáno i z fotem. http://www.tbsg.net/sukulent/adenium.php

Odeslat příspěvek od Návštěvník 24. 11. 2006 08:35

Tak kolegyně říkala, že se jedná o pryšcovitou rostlinu z které vytéká bílé mléko (latex) - jedovaté!

Odeslat příspěvek od Červík 23. 11. 2006 20:10

Tak teď, když ji vidím, tak si vzpomínám, že už jsem ji i viděla in natura. Zkusím se zítra zeptat kolegyně, která je tak trochu přes květenu, jestli nebude vědět.

Odeslat příspěvek od slim1963 23. 11. 2006 18:56

Tak jsem napsal tomu p.Pavelkovi.Uvidíme.Jak to tak sleduji 530lidí už to tu shlédlo a nikdo si neví rady.Je to tedy zapeklitý problém.A to zase asi tak vzácná rostlina nebude už jsem ji viděl na více místech.Poprvé na městským úřadě na chodbě.To vím přesně,nebb/kaji se/odtud jsem si uštípl kousek který je po dvou letech na snímku.Na dva roky je dost malý,ale asi tak rok stál na místě vysoký tak 10 cm.

Odeslat příspěvek od Červík 22. 11. 2006 23:33

Tak v tomhle Vám skutečně neporadím. Tak velký Mičurin zase nejsem, byla to jen střelba od boku.

Odeslat příspěvek od slim1963 22. 11. 2006 23:25

Ulitá není,zalévám ji tak jednou za dva týdny a to opravdu málo.Jinak je na vodu opravdu háklivá pokud se více zaleje opět začne opadávat.Ono ,,dvoumetrová"jsem se unáhlil.Bylo to asi metr a půl a tak metr v průměru s bočními výhony.Ale když jse se díval před chvílí na net troch důkladněj,tak by to i mohla být našel jsem Othony asi nejméně deset druhů a minimálně jedna byla dost podobná.Jinak se dost výrazně lišily a člověk by neřekl,že jsou spolu příbuzné.Tady ještě jedno foto: Obrázek

Odeslat příspěvek od Červík 22. 11. 2006 22:27

slim1963 píše:Já mám doma něco podobného a pořád pátrám co to je.Mám i dotaz zde na fóru.Jenže jak píšete o tom světle.Mě naopak na světle/nejen na slunci,ale i na přímém světle začne opadávat a hynout/.Taky bych rád věděl jak ji pěstovat.Jednu už skoro dvoumetrovou mají i domově důchodců kde mám babičku a tam jsou listy jen na konci větví.Jinak je to na světle úplně opadané a nehezké.Tedy pokud je to tím.Na tom fotu je vidět jeden lístek těsně před upadnutím,zežloutne trochu se zkroutí a upadne.Tak jak na to?
oimg]http://img381.imageshack.us/img381/6904/rostlina2lu9.jpg[/img]

Jinak když si to tak prohlížím, není ulitá? Pouštní růže sice má listy jen na vrcholu a holý kmínek, ale řekla bych, že má dost vody. Je to sukulent.

Odeslat příspěvek od Červík 22. 11. 2006 22:23

Pardon, nebyla jsem přihlášená.

Odeslat příspěvek od Návštěvník 22. 11. 2006 22:19

Já bych řekla, že je to ta pouštní růže, ale jistá si nejsem.
Obrázek

Odeslat příspěvek od Pepiik 22. 11. 2006 21:59

Toto zcela určitě othonna není.Už jen kvůli tomu Vašemu popisu rostliny...až dvoumetrová...othonny,téměř všechny druhy,jsou spíše miniaturky,max.některé druhy tak půl metru,ale to už musí být rostlina velmi stará.(O.Retrofracta,O.Triplinervia).Rovněž se vyznačují tím,že vytvářejí "kaudex",tedy jakýsi zhrublý kmínek u báze rostliny,většinou jakoby zdřevnatělý,někdy s odlupující se "papírovou" kůrou a listy na jaře vždy opadávají.

Odeslat příspěvek od slim1963 22. 11. 2006 21:26

Já mám doma něco podobného a pořád pátrám co to je.Mám i dotaz zde na fóru.Jenže jak píšete o tom světle.Mě naopak na světle/nejen na slunci,ale i na přímém světle začne opadávat a hynout/.Taky bych rád věděl jak ji pěstovat.Jednu už skoro dvoumetrovou mají i domově důchodců kde mám babičku a tam jsou listy jen na konci větví.Jinak je to na světle úplně opadané a nehezké.Tedy pokud je to tím.Na tom fotu je vidět jeden lístek těsně před upadnutím,zežloutne trochu se zkroutí a upadne.Tak jak na to?
Obrázek

Nahoru