Jak mám zpracovat Aloe vera ke konzumaci?


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak mám zpracovat Aloe vera ke konzumaci?

Odeslat příspěvek od hejjar 24. 1. 2018 19:01

jen uříznu a žvýkám, spáleninu jen máznu, ale opravdu jen v nutnosti nouze, jinak ji neničím

Odeslat příspěvek od Ahoj už je toho dost na stránkách i nápoj čistá voda citron a med a gel aloe vera ;) 19. 1. 2018 13:06

joudamAtEs píše:Dobry den,

asi pred rokem jsem si zakoupil rostlinu Aloe Vera, protoze jsem velky pestitel pokojovych i jinych kvetin a tuhle jsem jeste nemel. A druhy duvod byl ze vim o teto rostline ze ma spoustu lecivych ucinku.

Rostline se velmi dari, roste jako z vody a ja bych ted rad nejak jeji pestovani zuzitkoval. Ale bohuzel nevim jak ji zpracovavat, jak z ni delat napoje ... v jakem mnozstvi atd. Na internetu jsem takove navody a rady nenasel.

Kdyby jste nekdo mel se zpracovanim teto rostliny zkusenosti, prosim podelte se se mnou. Dekuji :wink:

Odeslat příspěvek od PeterSu 13. 11. 2015 12:34

Slyšel jsem, že je aloe vera velké množství druhů a jen jeden je prý nejléčivější. Je to pravda? Můžete mi někdo prosím poslat fotky abych tu pravou poznal? Nějakou doma mám, ale nevím o jaký druh se jedná.

Odeslat příspěvek od Freya 13. 7. 2014 15:22

Mě se aloe doma v truhlíku (ještě s dracenou) množí jak ďas, tak jsem se rozhodla dvě ufiknout a zpracovat ... ale tady nastává kámen úrazu. Máte někdo tušení jak ji trochu inteligentně oloupat nebo z ní dostat ten gel? Zkoušela jsem rozříznout a vydlabat lžičkou, ale ten gel se táhne jak sopel a mám hu všude po kuchyni jenom ne v té misce, navíc se ty lístky trhají a gel na té slupce drží jak přibitý.... Napadlo mě rozmixovat celou kytku, když toho nevypiju moc, snad se z toho nepos... :-D
Nějaké praktické zkušenosti?

Odeslat příspěvek od dama 55 16. 11. 2010 15:55

Měl by přestat i ten opad zmokvaných listů. Pokud ji nezachvátila zevnitř nějaká hniloba, mělo by se to zastavit. Možná jsi do ní trochu i rýpla, tehdy, když jsi oddělovala odnože a dostala se do toho vlhkost a rána nezaschla. Je to stejné jak s orchidejí. Všechny řezné rány se zasypávají - práškem z dřev.uhlí, nebo aspoň skořicí, případně se rána nechává na vzduchu aspoň volně zaschnout.

Odeslat příspěvek od katmarda 16. 11. 2010 12:59

Děkují za odpověď.Tak když jí nebudu zalévat a přidala jsem tam písek tak by se měla zpravit? Snad mi neodejde :-(

Odeslat příspěvek od dama 55 16. 11. 2010 09:26

Když dělá tohle, je opravdu, ač se Ti to nezdá moc zalitá. Aloe je sukulent a spíš snese úplné sucho, než přelití. Taky by měla mít dost písčitý, hodně propustný substrát. Já mám pokojovky:písek skoro 1:1. Ty malé Ti odešly možná ze stejného důvodu, měly se oddělit, nechat pořádně zaschnout a pak napíchat do substrátu buď jen písek, nebo perlit, nebo aspoň 1:1 s pískem. Ke všemu si myslím, že ta Tvoje už měla nějaký problém ze začátku, Aloe Vera zase tak masivně odnože nedělá, pokud se jí něco neděje. Mám už pořádně velikou a odnož nemá a neměla zatím ani jednu. Prostě ji teď nezalévej vůbec.

Odeslat příspěvek od katmarda 15. 11. 2010 23:24

Prosím vás potřebuji poradit.Kde dělám chybu a nebo přesněji jak se mám o ní starat. Koupila jsem si aloe v květináči a měla u velké cca 5malých. Přesadila jsem je a všechny malé mi odešly. Jakoby od spodu začly být měkké a lehly a vyhodila jsem je.A teď i velká od spodu jí dva listy "spadly" jako by byly mokré, ale nezdá se mi, že bych jí přelila nebo tak něco. Prosím kde je chyba :'( Půjde zachránit aspoň ta velká? Když už z malých nemám ani jednu :'(

Odeslat příspěvek od Moravanda 26. 11. 2009 14:02

Marťánku já si dám slivovičku ale jen VYJÍÍÍMEČNĚ :pozor :!: Aloevičku no co to je :shock: :D :-P :?:

Odeslat příspěvek od cibusik 26. 11. 2009 13:01

a co takto aloeovicu?

Odeslat příspěvek od ario 26. 11. 2009 12:31

no jo moravanda ta jen slivovicku 8-D :mrgreen:

Odeslat příspěvek od Moravanda 26. 11. 2009 09:21

Tak na to bych asi vážně chuť nedostala :hm

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 25. 11. 2009 22:19

No, tak právě tohle pití jsem myslela. To by vám kompot chutnal taky. Je v něm té aloe víc, člověk si víc zakouše. :mrgreen:

Odeslat příspěvek od marcela somrová 33 25. 11. 2009 22:11

Teď to maj v Kaufu ve slevě,za 39,- :D 8-D

Odeslat příspěvek od ra.cermak 25. 11. 2009 22:09

Také jsem se to naučil pít sice to je jak sopél s prominutím ale dobré a drahé ale rostlinku bych neřezal kvůli tomu néééé

Nahoru