Lopatkovec: černání listů


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Lopatkovec: černání listů

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 9. 7. 2008 10:14

Pěkný den, zalévejte lopatkovec do květináče. Počkejte pak asi půl hodiny a vodu, která vyteče do podmisky, potom vylijte, aby v ní rostlina nestála.

P. S. Vaši otázku jsem odstranila z tématu anturie, tam nepatří. Příště prosím rovnou vytvořte nové téma. Díky! ;-)

Odeslat příspěvek od mirindas 8. 7. 2008 10:26

Děkuji velice za odpověd, ještě prosím zalévat mám do misky nebo rovnou do květináče?

Odeslat příspěvek od Fidych 7. 7. 2008 21:38

Příčin může být hned několik:
Zálivka studenou vodou - raději používejte vodu převařenou , případně dešťovou a odstátou na pokojovou teplotu.
Nízká vzdušná vlhkost v bytě - lopatkovec můžete občas přestřítknout, nebo postavit květináč do misky s oblázky, které jsou zalité vodou, aby se zvýšila vzdušná vlhkost přímo u rostliny (nenechat ponořený květináč, hrozí přemokření kořenů).
Přímé slunce poškozuje listy, ale ty se pak spíš stáčí a žloutnou. Ani průvan a teploty pod 15 stupňů lopatkovci neprospívají a může reagovat poškozením listů.

Odeslat příspěvek od mirindas 7. 7. 2008 20:37

Dobrý den, chtěla bych se prosím Vás zeptat, mám doma lopatkovec asi týden a ted mi začaly od konce listů černat listy (usychat? nevím). Nevíte čím by to mohlo být? Je to moc hezká a rozrostlá květina, dostala jsem jí od kamarádky, nerada bych o ní přišla. Děkuji velice za odpověd.

Nahoru