Jak pěstovat amarylky


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak pěstovat amarylky

Odeslat příspěvek od Karen Válková 9. 1. 2020 11:12

Taky z něj má radost, ještě jen aby zakořenil. Květy má ještě 2 další zavřené. Tak mi bude dělat radost delší dobu.

Odeslat příspěvek od rajsa 9. 1. 2020 10:03

Už jsem se těšila, v tomhle počasí udělají radost takové luxusní květy. Ten se tedy povedl :tleskani

Odeslat příspěvek od Karen Válková 9. 1. 2020 01:50

Také přeji krásný rok 2020 a předvedu i můj nový přírůstek do mojí sbírky

Obrázek Obrázek Obrázek

Odeslat příspěvek od rajsa 31. 12. 2019 09:35

Karen, no jsou prostě úžasný :tleskani
A když už píšu, tak přeju do nového roku krásné květy, ale i hodně zdraví, síly a pohody.

Odeslat příspěvek od Karen Válková 30. 12. 2019 14:09

Zatím mi kvrtlo jen těchto několik , ale budou další. Moc se těším.

Obrázek Obrázek

Odeslat příspěvek od rajsa 11. 12. 2019 09:42

Ano, to je výhoda, že se na zimu uklízí a pak se zas těšíš na květy. K té starosti, kterou máš, si zasloužíš mít radost.
Já mám takové "uklízecí" jen kaly a begonie bolivijské. No a ještě fuchsie, ty mám taky ráda. Ale to jsou spíš zahradní kytky.

Odeslat příspěvek od Karen Válková 10. 12. 2019 11:03

No jo, máš pravdu , amky jsem si skutečně oblíbila, ale důvod je i v tom jak žijí. Když jsem tenkrát náhodou přišla k sousedce která právě celá nešťastná sázela množství cibulek které jí kdosi přinesl nechala jsem si od ní vysvětlit jak žijí a že na zimu zimují - TO MNE PRÁVĚ VELICE ZAUJALO je strčí do sklepa . Tím pádem přes léto je mám kam dát a na zimu taky. Tohle byla ta první věc proč jsem si těch několik prvních obyčejných cibulí nesla dom. To jsem skutečně ještě vůbec netušila kolik jich budu mít za pár roků a co mi dají radostného očekávání. Manžela mám na vozíčku - tím pádem nikam nejezdíme a k tomu chovám krysaříky. Co víc bych si měla přát. :) :) :)

Odeslat příspěvek od rajsa 3. 12. 2019 10:23

Karen, ty sis je prostě zamilovala. Ale já jsem tak trochu přelétavá ;-) , ráda zkouším něco nového. Tak se aspoň tady pokochám tvými krasavicemi :love:

Odeslat příspěvek od Karen Válková 2. 12. 2019 12:24

No měsíc teda kvést nevydrží, ale když jsou květní stvoly aspoň dva a květy se otevírají postupně....moc nechybí. Vidíš mě potkala dvakrát pohroma poprve mi je někdo na zahradě otrávil a podruhé loni jsem použila špatné hnojivo po kterém cibule sice nehynuly ale usínaly což zase nepřežily semenáče, ale pěstování amarylek nevzdávám . Stále znovu se těším z každého nového květu a nového křížence co roste. Tak se aspoň občas přijď na nás co jsme to nevzdali podívat. Stojí to za to a třeba si to ještě rozmyslíš.

Odeslat příspěvek od rajsa 27. 11. 2019 11:07

Karen, jsou krásné obě. Moc se mi líbí, ale už je nepěstuju. Přála jsem si vždycky aby květ vydržel aspoň měsíc kvést.

Odeslat příspěvek od Karen Válková 27. 11. 2019 03:34

Tak již se mám zase čím pochlubit. Rozkvetl mi krásně Jewel a ještě i neznámá amarylka koupená v obchoďáku, ale mám radost i z ní.
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Odeslat příspěvek od Moravanda 29. 7. 2019 10:26

Karen já jí dávám hnojivo na květ které mám na orchidky. Ten celerit zkusím.Dík :-)

Odeslat příspěvek od Karen Válková 25. 7. 2019 22:32

A přihnojovala jsi ji loni? Já tedy v létě přihnojuji Cereritem. Ne každé hnojivo je pro amarylky vhodné. a mně tento Cererit vyhovuje. Dávám 1 polevkovou lžici granulek do podmisky při zalévání spodem se hnojivo postupně rozpouší a vsakuje . Ta lžice tam vydrží tak asi měsíc. Nebo můžeš dát hnojivo na povrch zeminy v květináči a zalévat vrchem. Mně se nelíbilo, že to pak je bělavé . Je to škoda, že ti nekvete. I když mi jich letos kvetlo opravdu málo, ale to jsem si zavinila sama. Manžel mi přinesl loni tekutéhnojio-jmenovalo se to Tekuté univerzální hnojivo , měla jsem obavu ale nakonec jsem jej použila a všechny kytky usnuly. Když mi to došlo, bylo pozdě. Cibulky se již nestačily do zimy vykrmit a letos nic, skoro nekvetly a maličké cibulky a semenáčky loni vyseté zašly docela. Tak jsem se vytrestala.

Odeslat příspěvek od Moravanda 24. 7. 2019 10:27

Karen to je náááádhera :). Já jsem tu moju potvůrku dala na balkon. Okamžitě obživla, ale je to zase jako loni. Listy metrový a květ nikde :((

Odeslat příspěvek od Karen Válková 15. 5. 2019 12:53

Poslední - ten čtvrtý květ na poslední kvetoucí amarylce, nyní se již jen těším až je přenesu na léto na dvork a budu mít zase volná okna.

Obrázek Obrázek Obrázek

Nahoru